10 ekonomicznych sposobów na eleganckie wnętrze

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 ekonomicznych sposobów na eleganckie wnętrze

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez homify
Loading admin actions …

Jeżeli poszukujecie sposobu na efekt wow  w domu, ale niekoniecznie macie budżet na całkowitą metamorfozę, to koniecznie zobaczcie nasze pomysły na efektowne zmiany. Będziecie zaskoczeni jak wiele można uzyskać przy stosunkowo niewielkim nakładzie pieniężnym. Zresztą, za chwilę sami się przekonacie, że szykowne projekty to wiele elementów składających się w jedną całość. Wielu projektantów wnętrz wykorzystuje właśnie takie pojedyncze elementy, które urzekają i przyciągają uwagę. Jeżeli więc szukacie pomysłów na ogromną poprawę wyglądu wnętrza za niewielkie pieniądze, to czytajcie dalej, bo mamy dla Was 10 inspirujących przykładów.

​1. Użycie zdobnych listew

Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez Vale Garden Houses
Vale Garden Houses

Interesting Orangery with Dentil Moulding

Vale Garden Houses

Od dekoracyjnych listew okiennych po wykończenia stołu i szaf, istnieje wiele wspaniałych sposobów na wykorzystanie ozdobnych listew i stworzenie eleganckiego efektu w domu. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie, żeby zrozumieć jak dużą różnicę sprawia wykorzystanie listew.

​2. Dobrze zdefiniowane kolory

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Planet Furniture
Planet Furniture

Handmade In Hitchin

Planet Furniture

W kwestii użycia koloru w aranżacji wnętrza, żeby stworzyć elegancką estetykę, mamy dwie opcje: być bardzo delikatnym lub bardzo odważnym. Wszystko pomiędzy będzie wyglądało nijako i dość standardowo. Zdecydujmy więc, czy idziemy w odważne użycie koloru czy trzymamy się słodkich pasteli.

​3. Użycie poduszek

Kilka dobrej jakości poduszek sprawi, że salon będzie wyglądał o wiele bardziej szykownie! Ta zasada zadziała wyłącznie jeśli poszewki do poduszek będą wykonane z wysokiej jakości tkanin. Jedwab i aksamit to odwieczne królowe tkanin i ich wybór nigdy nie będzie błędem. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na tak drogi materiał, to drugą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest kolor!

​4. Wysokiej jakości firany i zasłony

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Cabbages & Roses
Cabbages & Roses

Constance Pink

Cabbages & Roses

Nie myślcie, że standardowe, gotowe zasłony nie dodadzą elegancji, bo mogą! Nie trzeba więc zamawiać zasłon szytych na miarę, bo w sklepach znajdziemy szeroki wybór zasłon i firan o pięknym stylu.

​5. Inwestycja w nietypowy sprzęt

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Pushka Knobs
Pushka Knobs

Glass Heart Cupboard Door Knobs

Pushka Knobs

Nawet zwykłe szafy mogą nabrać elegancji, jeśli uzupełnimy je o eleganckie elementy. Pomyślmy więc o niestandardowych uchwytach – może ceramiczne lub kryształowe… Tak małe rzeczy natychmiast odmienią wizerunek starych mebli.

​6. Niestandardowe oprawy oświetleniowe

Standardowe, ogólnodostępne, tanie oprawy oświetleniowe są dobrym początkiem w nowym domu. Kiedy jednak szukamy sposobu na prostą metamorfozę aranżacji, wymiana kloszy na coś bardziej przykuwającego wzrok będzie strzałem w dziesiątkę. Spróbujmy czerpać inspirację z nowych trendów inspirowanych stylem industrialnym.

​7. Drewno zamiast wykładziny

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Woodpecker Flooring
Woodpecker Flooring

Salcombe Shadow Oak

Woodpecker Flooring

Oto świetny pomysł! Pożegnajmy wykładzinę i połóżmy drewniane panele. W starych, odziedziczonych domach, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co mamy pod wykładziną. Może się okazać, że weekend spędzony na piaskowaniu i lakierowaniu desek podłogowych pozwoli zyskać ponadczasową elegancję pasująco do każdego stylu mebli.

​8. Mniej ilościowo, a więcej jakościowo – akcesoria

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez SMB Interior Design Ltd
SMB Interior Design Ltd

Sandbanks Show apartment

SMB Interior Design Ltd

Postarajmy się nie ulec pokusie zalania domu mnóstwem akcesoriów. W eleganckim domu powinno być mniej akcesoriów, a te które się tu znajdą, powinny wyglądać na wyższą półkę jakościową.

​9. Uwaga skupiona na meblach

Wiemy, że eleganckie meble bywają dość drogie, ale tylko wtedy, gdy kupujemy całkowicie nowe rzeczy! Co powiecie o aukcjach lub sklepach z rzeczami vintage? Można dostać naprawdę świetne meble przesączone historią, za dostępną cenę.

​10. Czystość to podstawa!

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez simplehuman
simplehuman

sink caddy, stainless steel

simplehuman

Wreszcie, żaden dom nie będzie prawdziwie elegancki, jeśli nie będzie czysty i świeży! Otwórzmy okna i pozwólmy, aby świeże powietrze krążyło po domu. Nie zaniedbujmy tak podstawowych rzeczy, jak odkurzanie i ścieranie kurzy. Czysty dom zawsze wygląda dobrze!

Mamy dla Was przykład domu, który w naszych oczach zasługuje na miano eleganckiego: Modny styl skandynawski w domu rodzinnym

Z której sztuczki skorzystacie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu