Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 kroków do doskonałego przyjęcia ogrodowego

A.D. A.D.
Projekty,  Taras zaprojektowane przez ReDesign London Ltd
Loading admin actions …

Jeśli macie piękny ogród, to warto się nim dzielić z przyjaciółmi i rodziną. Każdy pretekst jest dobry do zorganizowania fajnego przyjęcia na świeżym powietrzu. Ale prawda jest taka, że takie przedsięwzięcie wymaga poważnego planowania. 

W dzisiejszych czasach, by zadowolić gości, nie wystarczy mieć przyjemny ogród i grill, dlatego stworzyliśmy dla Was niezawodny przewodnik po organizacji idealnego przyjęcia pod chmurką. Przeczytajcie i zacznijcie planować imprezy w ogrodzie, tak, by wszystko było dopięte na ostatni guzik! Jak mówią… przezorny zawsze ubezpieczony. 

1. Sprawdź sprzęt

Oczywiście na takie przyjęcie niezbędny jest grill, dlatego warto upewnić się wcześniej, czy jest on gotowy do użycia, czysty i całkowicie sprawny. Ostatnią rzeczą, którą chcielibyście mieć podczas imprezy jest np. brak gazu w butli do grilla.

2. Zadbaj o miejsce do siedzenia

Nie da się zrobić udanego przyjęcia ogrodowego, jeśli nie ma się wystarczającej liczby miejsc siedzących dla swoich gości! Oczywiście możecie użyć także leżaków, rozłożonych na trawie koców z poduszkami, domowych krzeseł, ławek… Ale na pewno zróbcie dobrą kalkulację.  

3. Zrób zakupy

Zanim przystąpicie do planowania menu na ten wyjątkowy wieczór, zapytajcie gości o ich preferencje dietetyczne. Może zdarzyć się tak, że ktoś z zaproszonych jest uczulony na pewnie składnik pokarmowy, lub nie je mięsa. To bardzo istotne, aby zapewnić posiłek każdemu z gości. Zawsze pytajcie, czy goście mają specjalne wymagania dietetyczne. Kiedy będziecie mieli listę potraw, pora do sklepu…  

4. Pamiętaj także o napojach

Jedzenie jest niezwykle ważne, ale pamiętajcie także o trunkach. Oczywiście dobranych do preferencji gości. Orzeźwiające napoje w trakcie ogrodowego przyjęcia są mile widziane…  

5. Postaw na plastikowe naczynia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez J & M Collections Ltd
J & M Collections Ltd

http://www.jasmineway.co.uk/6-handmade-portuguese-diamond-pattern-wine-glasses

J & M Collections Ltd

Ogrodowe imprezy słyną z potłuczeń i szkód w zastawie stołowej dlatego nie polecamy używania cennych wyrobów ze szkła. Zamiast tego, spójrzcie jak ciekawie mogą prezentować się fantazyjne plastikowe kieliszki, miski, sztućce czy talerzyki. Ich największą zaletą jest to, że nie pękają i wspaniale wpisują się w atmosferę takiego przyjęcia.

6. Zaplanuj przestrzeń dla dzieci

Wszyscy wiemy, że małe dzieci mogą się trochę nudzić w gronie starszych dlatego kluczowe jest zaplanowanie im zajęcia. Proponujemy utworzyć przestrzeń specjalnie dla nich. Niewątpliwie nie pogardzą kryjówką w namiocie, z poduszkami, grami planszowymi i zabawkami. 

7. Zakryj jedzenie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Dotcomgiftshop
Dotcomgiftshop

Picnic Crochet Food Cover

Dotcomgiftshop

Szkodników i much latających wokół pożywienia z pewnością nie zabraknie. Aby udaremnić ucztę nieproszonym gościom zadbajcie o parasolki na jedzenie. Tym bardziej zwróćcie uwagę na desery, ponieważ cukier przyciąga insekty ze zdwojoną siłą!

8. Przygotuj się na deszcz

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez El Jardín de Ana
El Jardín de Ana

http://eljardindeana.com/cenadores/418-pergola-de-pared-4-x-3-metros.html

El Jardín de Ana

Nawet jeśli jest upalny dzień musicie być gotowi na każdą ewentualność. Pogoda w naszym klimacie jest niezwykle kapryśna i często lubi się zmieniać. Z tego powodu trzeba zaplanować zadaszenie i rozłożyć choćby markizę lub parasolkę. Nie chcemy przecież aby ulewa zepsuła naszą misternie planowaną imprezę! 

9. Dodaj oświetlenie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez FLORERA , design and realisation gardens and other outdoor spaces.
FLORERA , design and realisation gardens and other outdoor spaces.

Loungeterrace in total harmony with residence and view in garden-loungeterras in volledige harmonie met woonhuis en zicht in de tuin.

FLORERA , design and realisation gardens and other outdoor spaces.

Oświetlenie ogrodowe jest bardzo ważne na co dzień by móc cieszyć się magią roślin po zmroku, ale na takie okazje jest wręcz niezbędne. Nie możecie pominąć tego punktu. Postawcie na nastrojowe lampki na sznurku, latarenki ze świeczkami czy po prostu stałe oświetlenie zewnętrzne, wszystko będzie wyglądało świetnie.

Jeśli zastanawiacie się nad montażem oświetlenia ogrodowego, koniecznie spytajcie o radę specjalistę - architekta krajobrazu, który pomoże Wam wybrać najdogodniejsze rozwiązanie. 

10. Zadbaj by goście nie zmarzli

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez wood-fired oven
wood-fired oven

rondo firepit

wood-fired oven

Letnie wieczory mogą być chłodne, więc oczywistą sprawą jest przygotowanie koców i pledów którymi goście będą okrywać się po zmroku. Innym, równie wspaniałym pomysłem jest zainstalowanie paleniska, lub po prostu rozpalenie ogniska, jako dodatkowej atrakcji. Goście będą wniebowzięci! 

Lubicie przyjmować gości? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu