Stylowy minimalizm! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Stylowy minimalizm!

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od archifaktur Minimalistyczny
Loading admin actions …

Proste rozwiązania są najczęściej najlepsze- to znana, ale niestety często ignorowana maksyma. Odnieść można ją także do domów jednorodzinnych- minimalistyczne, proste w swojej formie i kształcie projekty często podbijają nasze serca o wiele bardziej, niż wydumane, fantazyjne wytwory.

Taki właśnie przykład pokażemy Wam dzisiaj. Klasyczny dom jednorodzinny skrywa w sobie wnętrze, które do gustu przypadnie zwłaszcza miłośników minimalistycznych rozwiązań.

Bryła

Dom o prostej, ale przykuwającej wzrok bryle, wzniesiono na działce znajdującej się na pochyłym terenie. Okolica jest zielona i naturalnie piękna, dlatego postanowiono stworzyć dom, który swoją formą nie przytłaczałby krajobrazu. Zredukowana i ograniczona forma bryły stanowi doskonały neutralny dodatek do tego wyjątkowego otoczenia. Brzoskwiniowy kolor elewacji rekompensuje prostotę budynku.

Zmodyfikowana geometria

Z tej perspektywy wyraźnie widać, że monolityczna bryła została nieco zmodyfikowana, co umożliwiło rozróżnienie poszczególnych poziomów. Bryła budynku zdaje się składać z dwóch nałożonych na siebie nieco krzywo pudełek. Ogromne przeszklenia otwierają ją na otoczenie, czyniąc sam budynek domu bardziej ekstrawertycznym i zintegrowanym z krajobrazem.

Czysta forma we wnętrzu

Biel i naturalne materiały dominują wnętrze, czyniąc je niemal sterylnie czystym, świeżym i jasnym. Od środka wielkopowierzchniowe okna jawią się nawet bardziej majestatycznie, niż to wydawało się z zewnątrz. Wpuszczają one do środka nie tylko mnóstwo naturalnego światła, ale także czynią je bardziej oddychającymi. Wielofunkcyjne, pomysłowe meble są dekoracyjne, ale zarazem bardzo praktyczne. Wbudowane w ścianę, pozwalają zaoszczędzić miejsce.

Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Na tym zdjęciu widzimy kuchnię, której cała aranżacja oparta jest na modułowych, funkcjonalnych i wbudowanych w ścianę meblach. Ich gładkie fronty zdają się stanowić jedną wspólną całość ze ścianą. Także najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane sprzęty AGD utrzymano w tej minimalistycznej estetyce. Duża wyspa kuchenna po prawej stronie gwarantuje pokaźnych rozmiarów powierzchnię roboczą.

Komfortowy salon

Cały parter zajmują poszczególne obszary strefy dziennej- salon, jadalnia i kuchnia. Na całym tym obszarze zdecydowano się na jednakową podłogę z jasnych drewnianych desek. Także w salonie dostrzegamy identyczny koncept bazujący na wbudowanych w ścianę, praktycznych meblach. Meble wypoczynkowe wprowadzają ciekawy kolorystyczny akcent do tego wnętrza.

Niezwykła łazienka

Łazienka, zazwyczaj pomieszczenie w każdym domu, której jest najbardziej zamknięte i intymne, tutaj prezentuje się zgoła inaczej. Jedna z jego ścian została niemal całkowicie przeszklona, a przesuwane, wielkopowierzchniowe drzwi umożliwiają całkowite otwarcie tego wnętrza. Wyposażenie i aranżacja jest minimalistyczna, nawiązując do estetyki całości wnętrz.

Sypialnia z widokiem

Także w sypialni duże okna odgrywają niezwykle ważną rolę. Wspaniale obramowują one zewnętrzny krajobraz, nadając mu pierwszoplanowe znaczenie w aranżacji tego wnętrza. Minimalistyczne wyposażenie i neutralna kolorystyka czynią z tej sypialni idealne miejsce do odpoczynku. Błogi sen gwarantowany! A z takim widokiem pobudka to sama przyjemność!

Inną gratkę dla miłośników minimalizmu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Nowoczesna forteca.

Co myślicie o tych wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu