Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 aranżacyjnych przesądów, czyli co przynosi pecha

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Na homify raczej nie uważamy się za szczególnie przesądnych, ale jest wielu projektantów wnętrz, którzy kręcą nosem na niektóre pomysły, twierdząc, że pewne rozwiązania przynoszą pecha. Zasadniczo, wiele rzeczy można zakwalifikować jako rozszerzenie Feng Shui, więc śledzącym te wytyczne polecamy uważnie wczytać się w niżej wymienione przesądy, a całej reszcie mówimy: zobaczcie, nawet jeśli tylko z przymrużeniem oka. Przekonajmy się ile osób padło ofiarą złej estetyki.

​1. Lustro naprzeciwko łóżka

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Luke Cartledge Photography
Luke Cartledge Photography

Master Bedroom Entrance with Mirror

Luke Cartledge Photography

Sypialnia powinna być harmonijną przestrzenią. Niektórzy ludzie wierzą, że lustro umieszczone naprzeciwko łóżka, może wyciągnąć problemy związkowe! Dlaczego ryzykować, skoro można po prostu przenieść lustro na bok, jak na zdjęciu powyżej. Problemy w związku – lepiej unikać wszystkiego, co może do nich doprowadzić!

​2. Czarne drzwi wejściowe

Projekty,  Domy zaprojektowane przez K-Tribe Studió

Cóż, ogromna szkoda, bo strasznie podobają nam się czarne drzwi wejściowe. Wyglądają bardzo autorytatywnie, lecz zgodnie z Feng Shui, czarne drzwi stoją otworem dla pecha, chyba że ustawione są dokładnie ku północy. Więc może nadal jesteśmy w stanie posiadać czarne drzwi wejściowe, o ile zadbamy o to, żeby były zwrócone dokładnie ku północy.

​3. Cierniste rośliny

Najwyraźniej ostre i poszarpane przedmioty są uważane za przynoszące pecha, wiec jeśli szukacie sposobów na przyciągnięcie dobrej energii, to rośliny takie jak kaktus nie będą najlepszym wyborem! Może lepiej trzymać je na zewnątrz, a w środku zafundować sobie same liściaste akcenty zieleni.

​4. Wieszanie kalendarza w niewłaściwym miejscu

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez dESIGNoBJECT.it
dESIGNoBJECT.it

REMEMBER CALENDAR ORGANIZER

dESIGNoBJECT.it

Z wszystkich pechowych rozwiązań, to wydaje nam się najbardziej logiczne… Wszystko wskazuje na to, że powieszenie kalendarza na drzwiach (a już szczególnie drzwiach wejściowych) to najgorsza zbrodnia dla morali człowieka. Kalendarz przypomina o upływającym czasie i uchodzącym z nas życiu… Jak spojrzeć na to z tej strony, to żaden kalendarz nie zawiśnie na moich drzwiach!

​5. Obrazki tonących statków

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Pixers
Pixers

A Ship in Port is Safe But…

Pixers

Ok, nie mogliśmy znaleźć zdjęcia obrazującego tonący statek, ale motto na ścianie wpisuje się w ideę. Najwyraźniej żaden z naszych projektantów wnętrz nie odważyłby się wprowadzenia pecha do domu! Katastrofa morska jest najczęściej wspominanym nośnikiem pecha, ale każda ilustracja katastrofy będzie na nas wpływała podobnie: będzie nastawiała nas na porażkę.

Jeśli lubicie przesądy w wystroju wnętrz to mamy dla Was nie lada gratkę: Feng Shui dla początkujących!

Sprowadzacie na siebie pecha poprzez jedno z wyżej wymienionych "błędów"?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu