Projekty,   zaprojektowane przez หจก.เชียงรายราชพฤกษ์

Nowoczesny dom wybudowany za mniej niż 90 tysięcy złotych!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli planujecie budowę domu i szukacie projektu o nowoczesnym stylu, wykorzystującym nowoczesne materiały i dbający o dużą ilość naturalnego światła wewnątrz, to dobrze trafiliście!

Mamy dla Was jednopiętrowy dom, który doskonale integruje się z zielenią krajobrazu. Pokażemy Wam cały proces budowy nieruchomości obejmującej 108 metrów kwadratowych, a stworzonej przy budżecie jedynych 90 tysięcy złotych! Nie chcemy Was jednak oszukiwać, jest to wartość domu wybudowanego w Tajlandii, gdzie ceny budowy są znacząco niższe niż w Polsce. Niemniej jednak, warto zapytać o wycenę! Tym bardziej, że domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością.

​Piękny widok

Rozpoczynamy naszą wizytę wizerunkiem wybudowanego domu, obok którego znajduje się miejsce parkingowe dla dwóch samochodów. Przez szerokie okna możemy zajrzeć do środka jeszcze niewykończonego domu. Dom wymaga jeszcze wykończenia wnętrza i ogródka, ale zdecydowanie możemy stwierdzić, że jest to piękna nieruchomość.

​Plany domu

Patrząc na plany domu, jesteśmy w stanie zwizualizować sobie rozmieszczenie pomieszczeń. Wchodząc przez główne drzwi dostajemy się do serca domu, czyli otwartej przestrzeni stworzonej przez salon z jadalnią i kuchnię. Sypialnie znajdują się po lewej stronie i oddzielone są od siebie łazienką. Na 108 metrach kwadratowych udało się stworzyć bardzo przestronny, funkcjonalny i dobrze oświetlony układ.

​Struktura w budowie

Szkielet domu został osadzony w betonowych fundamentach wzmocnionych stalą. Budynek powstaje na wzniesieniu w stosunku do poziomu gruntu, co ma pewne korzyści. Przede wszystkim, jest to przeciwdziałanie wilgoci i usprawnienie ogrzewania. Warto też podkreślić łatwość instalacji sieci elektrycznych i hydraulicznych.

​Widoczne postępy

Po zmontowaniu podstawowej konstrukcji, nastał czas na wzniesienie ścian. Na tym zdjęciu łatwo też dostrzec, że dach zbudowany jest z dwóch części – jednej płaskiej i drugiej nachylonej.

​Dom nabiera kształtów

Z zewnątrz, budynek nabrał już ostatecznej formy. Pozostało tylko wstawić okna i dokończyć schody prowadzące ku wejściu.

​Podstawowe umeblowanie

Kuchnia znajduje się po przekątnej od wejścia, tworząc granicę strefy wspólnej. Zamontowano już podstawowe meble kuchenne. Musimy przyznać, że pełnia czerni w kontraście z bielą drzwiczek sprawdza się tu doskonale.

​Podwieszane sufity

Podwieszane sufity wzbogacają architekturę domu i pozwalają na zamontowanie subtelnego oświetlenia LED.

Łazienka

Patela chromatyczna wykorzystana w łazience ogranicza się do czerni, bieli i szarości. Taki dobór kolorystyki jest zawsze w modzie.

​Dom z tyłu

Szeroki pas od ziemi został pokryty kamieniem, co dało solidną podstawę dla drewnianych paneli. 

​Tekstury

Powierzchnie elewacji są bogate w różne tekstury. Pomiędzy kamieniem, betonem i drewnem zadbano o paski bieli podkreślające każdy z wymienionych materiałów.

​Końcowy efekt

Czarne ramy okien wyglądają szczególnie dobrze na tle szarej elewacji. Jedyne czego brakuje, to zobaczyć jak wykończona zostanie przestrzeń wokół domu. Wyobrażacie sobie prosty trawnik, czy może bujne rabatki?

Szukając inspiracji na ogród zajrzyjcie do Katalogu: 15 pomysłów na mały ogród

Co myślicie o domach prefabrykowanych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu