Projekty,   zaprojektowane przez Plantation Shutters Ltd

7 sztuczek, dzięki którym uprzątniesz dom w 5 minut

mszpakowska mszpakowska
Loading admin actions …

Jeżeli chcemy utrzymać porządek w domu, to wszystkie przedmioty powinny mieć swoje określone miejsce. Niektóre z nich czekają na specjalne okazje, a niektóre na np. odpowiednią porę roku. Jeśli dbamy o ich stan, to powinniśmy je przechowywać w odpowiednich warunkach. Każdy z nas ma w domu szafę i regał, ale ich możliwości należy maksymalnie wykorzystać.  Oczywiście, nawet jeśli próbujemy podążać ścieżką minimalistycznego stylu życia i tak będziemy gromadzić rzeczy codziennego użytku, więc należy przygotować przestrzeń naszego mieszkania tak, aby móc w nim przechowywać rzeczy i żyć komfortowo, bez bałaganu i ciągłych poszukiwań zagubionych rzeczy w rozgardiaszu.

1. Wszystko ma swoje miejsce

Widok porozrzucanych butów w przedpokoju i zaciekłe poszukiwania buta do pary tuż przed wyjściem z domu (i to zazwyczaj, jak już jesteśmy spóźnieni!) może nas frustrować, i nie chodzi tu wyłącznie o względu estetyczne, ale również praktyczne. Jeśli mamy więcej niż jedną parę butów i w mieszkaniu urzędujemy nie tylko my, ale też inni członkowie rodziny lub nasi współlokatorzy, to jedynym rozwiązaniem jest jest szafka na buty. Prosty i skromny mebel, w którym możemy przechowywać wszystkie pary butów – oto nasz wybawca przed wiecznie panującym w przedpokoju bałaganem. Oprócz tego zadbajmy o odpowiednią ilość wieszaków na okrycia wierzchnie, tak aby zawsze było schludnie.

2. Okna

Projekty, klasyczne Okna i drzwi zaprojektowane przez Plantation Shutters Ltd
Plantation Shutters Ltd

Cafe Style Shutters for Bay Windows

Plantation Shutters Ltd

Nie zapominaj o oknach, ponieważ to one dostarczają światło do Twojego wnętrza. Warto poświęcić chwilę raz w miesiącu, aby pozbyć się zacieków i wszelkich zabrudzeń. Wszystko czego potrzebujesz to kawałek szmatki oraz odpowiedni detergent.

3. Skóra

Czyszczenie skórzanej kanapy może wydawać się skomplikowane. Jednak miękka ściereczka z mikrofibry oraz ciepła woda mogą zdziałać cuda. Możesz również posiłkować się odrobiną mydła w płynie. Pamiętaj jednak, aby nie polewać skóry wodą, a nadmiar cieczy usunąć suchą szmatką.

4. Kuchnia

Czysta, uporządkowana forma i i ciepłe barwy: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez MONOstudio
MONOstudio

Czysta, uporządkowana forma i i ciepłe barwy

MONOstudio

Nie chcesz używać chemicznych detergentów? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jeśli chcesz odświeżyć swoją lodówkę wykorzystaj mieszkankę dwóch łyżeczek proszku do pieczenia, soku z połowy cytryny oraz pięciu kropel cytrynowego olejku eterycznego. Przetrzyj wnętrze lodówki gąbką i ciesz się nieskazitelną czystością.

5. Przeszklenia

Domy z przeszkleniami robią wrażenie, jednak ich czyszczenie może okazać się uciążliwe. Nasi specjaliści wypróbowali mieszankę wody i alkoholu, która skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia.

6. Łazienka

Łazienka powinna być zawsze czysta. Jeśli chcesz uniknąć zacieków na kabinie prysznicowej, po każdej kąpieli przetrzyj ścianki suchą szmatką.

7. Schody

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez La Stylique
La Stylique

escalier design en verre

La Stylique

Może wydawać się, że drewniane schody są łatwiejsze w utrzymaniu. Prawda jest jednak taka, że aby wyczyścić szklane stopnie wystarczy odkurzacz. Jeśli zdarzą się drobne plamy, możesz usunąć je w kilka sekund z pomocą wody lub detergentu. Pamiętaj jednak, że schody muszą dokładnie wyschnąć, ponieważ będą bardzo śliskie!

Zobacz również 7 zasad Feng Shui, które przyciągną pieniądze do Twojego domu

Jak radzicie sobie z codziennymi porządkami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu