Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sztuczek, dzięki którym uprzątniesz dom w 5 minut

mszpakowska mszpakowska
Projekty,   zaprojektowane przez Plantation Shutters Ltd
Loading admin actions …

Jeżeli chcemy utrzymać porządek w domu, to wszystkie przedmioty powinny mieć swoje określone miejsce. Niektóre z nich czekają na specjalne okazje, a niektóre na np. odpowiednią porę roku. Jeśli dbamy o ich stan, to powinniśmy je przechowywać w odpowiednich warunkach. Każdy z nas ma w domu szafę i regał, ale ich możliwości należy maksymalnie wykorzystać.  Oczywiście, nawet jeśli próbujemy podążać ścieżką minimalistycznego stylu życia i tak będziemy gromadzić rzeczy codziennego użytku, więc należy przygotować przestrzeń naszego mieszkania tak, aby móc w nim przechowywać rzeczy i żyć komfortowo, bez bałaganu i ciągłych poszukiwań zagubionych rzeczy w rozgardiaszu.

1. Wszystko ma swoje miejsce

Widok porozrzucanych butów w przedpokoju i zaciekłe poszukiwania buta do pary tuż przed wyjściem z domu (i to zazwyczaj, jak już jesteśmy spóźnieni!) może nas frustrować, i nie chodzi tu wyłącznie o względu estetyczne, ale również praktyczne. Jeśli mamy więcej niż jedną parę butów i w mieszkaniu urzędujemy nie tylko my, ale też inni członkowie rodziny lub nasi współlokatorzy, to jedynym rozwiązaniem jest jest szafka na buty. Prosty i skromny mebel, w którym możemy przechowywać wszystkie pary butów – oto nasz wybawca przed wiecznie panującym w przedpokoju bałaganem. Oprócz tego zadbajmy o odpowiednią ilość wieszaków na okrycia wierzchnie, tak aby zawsze było schludnie.

2. Okna

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Plantation Shutters Ltd
Plantation Shutters Ltd

Cafe Style Shutters for Bay Windows

Plantation Shutters Ltd

Nie zapominaj o oknach, ponieważ to one dostarczają światło do Twojego wnętrza. Warto poświęcić chwilę raz w miesiącu, aby pozbyć się zacieków i wszelkich zabrudzeń. Wszystko czego potrzebujesz to kawałek szmatki oraz odpowiedni detergent.

3. Skóra

Czyszczenie skórzanej kanapy może wydawać się skomplikowane. Jednak miękka ściereczka z mikrofibry oraz ciepła woda mogą zdziałać cuda. Możesz również posiłkować się odrobiną mydła w płynie. Pamiętaj jednak, aby nie polewać skóry wodą, a nadmiar cieczy usunąć suchą szmatką.

4. Kuchnia

Czysta, uporządkowana forma i i ciepłe barwy: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez MONOstudio
MONOstudio

Czysta, uporządkowana forma i i ciepłe barwy

MONOstudio

Nie chcesz używać chemicznych detergentów? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jeśli chcesz odświeżyć swoją lodówkę wykorzystaj mieszkankę dwóch łyżeczek proszku do pieczenia, soku z połowy cytryny oraz pięciu kropel cytrynowego olejku eterycznego. Przetrzyj wnętrze lodówki gąbką i ciesz się nieskazitelną czystością.

5. Przeszklenia

Domy z przeszkleniami robią wrażenie, jednak ich czyszczenie może okazać się uciążliwe. Nasi specjaliści wypróbowali mieszankę wody i alkoholu, która skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia.

6. Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez idée ô logis
idée ô logis

Espace douce

idée ô logis

Łazienka powinna być zawsze czysta. Jeśli chcesz uniknąć zacieków na kabinie prysznicowej, po każdej kąpieli przetrzyj ścianki suchą szmatką.

7. Schody

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez La Stylique
La Stylique

escalier design en verre

La Stylique

Może wydawać się, że drewniane schody są łatwiejsze w utrzymaniu. Prawda jest jednak taka, że aby wyczyścić szklane stopnie wystarczy odkurzacz. Jeśli zdarzą się drobne plamy, możesz usunąć je w kilka sekund z pomocą wody lub detergentu. Pamiętaj jednak, że schody muszą dokładnie wyschnąć, ponieważ będą bardzo śliskie!

Zobacz również 7 zasad Feng Shui, które przyciągną pieniądze do Twojego domu

Jak radzicie sobie z codziennymi porządkami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu