Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez gosplan architects

7 wskazówek dotyczących oszczędzania energii w domu, o których często zapominamy

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Opłaty za energię elektryczną są jednymi z podstawowych, jakie musimy regulować każdego miesiąca. Ale dobra wiadomość jest taka, że niższe opłaty za energię elektryczną może mieć każdy z nas. Wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, które z pewnością znacie ale nie zawsze praktykujecie, a Wasze rachunki za prąd będą sporo niższe. Prezentujemy 7 sprawdzonych metod.

1. Korzystaj ze światła dziennego

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Z pomocą naturalnego źródła światła z łatwością można rozjaśnić pomieszczenia w mieszkaniu, dlatego warto korzystać z dziennego światła, tak długo jak tylko jest to możliwe. Pamiętajcie by nie zasłaniać okien zasłonami czy kwiatami, aby jak najwięcej słońca mogło wpaść do pokoju.

2. Wymień czajnik na tradycyjny

Czajniki elektryczne zużywają bardzo wiele energii, a przeciętna rodzina używa ich zazwyczaj kilka lub kilkanaście razy dziennie. Jeśli w kuchni macie kuchenkę zasilaną gazem ziemnym, warto pomyśleć o tradycyjnym czajniku. 

3. Nie wkładaj do lodówki ciepłych posiłków

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez studio carisma

Lodówka to urządzenie, które pobiera spore ilości energii elektrycznej. Pobierze jej jeszcze więcej, jeśli będziecie do niej wkładać ciepłe potrawy. Absolutną koniecznością jest wcześniejsze studzenie jedzenia, w ten sposób nie tylko zmniejszycie rachunki za energię, ale i także ograniczycie emisję dwutlenku węgla. 

4. Wyłącz tryb czuwania

Święcąca na urządzeniu dioda informuje, że prąd jest ciągle pobierany dlatego warto nabrać nawyku wyłączania trybu czuwania. W naszych domach jest przynajmniej kilka sprzętów, które w sumie mogą pobierać spore ilości prądu. Wyjęcie kilku wtyczek zapewnia niemałe oszczędności na rachunku za energię.

5. Oszczędzaj z pomocą tabletu

Projekty,   zaprojektowane przez homify
homify

homify giveaway: Win one of 5 iPad mini 3!

homify

Okazuje się, że notebooki i tablety są o wiele bardziej energooszczędne niż komputery PC czyli komputery stacjonarne, zwłaszcza, że ich ekrany zużywają sporo energii. Z pomocą notebooka możecie zaoszczędzić nawet  70%, energii. Ponadto, niezależnie od wybranego komputera, należy go wyłączyć całkowicie, gdy nie jest używany.

6. Pierz ekonomicznie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify

Pralka pobiera więcej prądu w przypadku wyższej temperatury prania. Dlatego też, jeśli to możliwe pierzcie w niskiej temperaturze. Wówczas ekonomiczność pracy tego urządzenia znacznie się zwiększy.

7. Wymień sprzęty na energooszczędne

Lodówka to jedyne urządzenie w domu, które działa bez przerwy i często potrafi zużyć bardzo wiele prądu. Warto wymienić przestarzały sprzęt na nowy i energooszczędny, najlepiej o klasie energooszczędnej A+++ lub A++, a nasze roczne zużycie energii z pewnością spadnie.

Na zdjęciu możecie podziwiać nowoczesny projekt eleganckiej kuchni stworzony przez architektów z INK DESIGN STUDIO. Po więcej kuchennych inspiracji zapraszamy tutaj: 12 pięknych kuchni od niemieckich producentów

A Wy pamiętacie o tych rzeczach na co dzień?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu