Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Post Architecture

Jak zaoszczędzić podczas użytkowania łazienki?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Niektóre części Afryki Południowej borykają się z ogromnym problemem braku wody pitnej. Wielu ludzi na świecie cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody. Dla większości mieszkańców Europy i Ameryki Północnej swobodny dostęp do wody pitnej jest czymś oczywistym. Każdego dnia zużywamy olbrzymie jej ilości – gotując, myjąc się, piorąc, zmywając. Warto jednak ograniczyć jej zbędne zużycie, nie marnować jej, gdyż jest rzeczą bezcenną dla milionów ludzi na świecie. 

Ten i inne powody skłaniają nas ku spojrzeniu na problem marnowania pieniędzy w łazience. Ale tym razem nie mamy na myśli kosztownych płytek i drogiego remontu, a codzienne czynności, które sprawiają, że pieniądze przeciekają nam przez palce jak woda w cieknącym kranie. Zobaczcie jak to zmienić! 

1. Suszenie ręczników

Higiena jest bardzo ważna dlatego trzeba zmieniać ręczniki dość często, jednak nie po każdym myciu czy wytarciu się. Mokre ręczniki należy odwiesić i wysuszyć, przy takim postępowaniu wystarczy zmieniać je raz w tygodniu. Brzmi całkiem prosto – bo tak jest. Nie marnujcie wody i zanieczyszczajcie środowiska ciągłym praniem, gdy nie ma takiej potrzeby. 

2. Zwróć uwagę na papier toaletowy

Dla niektórych jest to nie do pomyślenia, ale na papierze toaletowym również można zaoszczędzić. Oczywistą rzeczą jest, że wszyscy używają papieru toaletowego, ale nie każdy wie, jak to robić by nie tracić pieniędzy i jednocześnie być eko. A jest to prostsze niż myślicie; Po pierwsze: kupujcie luzem. Po drugie: zminimalizujcie wykorzystanie. Po trzecie: szary papier jest bardzo ekologiczny i ekonomiczny. 

3. Kupuj saszetki uzupełniające do kosmetyków

Kupowanie mydła w dużych pojemnikach z pompką, a następnie ponowne napełnianie tych dozowników, gdy są puste, jest zdecydowanie tańsze niż wyrzucanie pustego pojemnika i zakup nowego. Kupujcie woreczki uzupełniające do kosmetyków. To się na prawdę opłaca! 

4. Zakręcaj wodę podczas mycia zębów

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Concrete LCDA
Concrete LCDA

Plan double vasque

Concrete LCDA

Wiecie ile wody spływa do kanalizacji, kiedy kran jest odkręcony, podczas mycia zębów? Przyjmuje się, że w ciągu 12 sekund z kranu wypływa średnio jeden litr wody. Jeżeli myjemy zęby przez trzy minuty, to w tym czasie marnuje się 15 litrów wody. Tak – marnuje, a nie zużywa! Szybko zmieńcie swoje nawyki na lepsze, a Wasz domowy budżet będzie Wam wdzięczny. 

5. Napraw kran

Jeden cieknący kran nie tylko denerwuje nas odgłosem spadających kropel i zbliżającą się wizyta hydraulika, ale także wiąże się z ogromną stratą wody. Tak, nie przesadzamy używając sformułowania ogromne. Chcecie znać konkrety? Proszę bardzo: co sekundę spada 1 kropla wody, po 24 godzinach zbiera się 16,8 litra, a po miesiącu aż 504 litry. Dla przypomnienia pojemność przeciętnej wanny to 200-250 litrów wody. I kto by pomyślał, że z tych kropelek uzbiera się aż tyle wody…

6. Toaleta z podwójną spłuczką

Koniecznie kupcie nowoczesny rezerwuar. Jeśli jeszcze nie macie spłuczki z funkcją stop albo z dwoma przyciskami,wizyta w sklepie jest absolutnie obowiązkowa. Pojemność jednej spłuczki to zwykle sześć litrów dlatego właśnie bardzo przydatne jest korzystanie z funkcji stop lub z małego przycisku. 

7. Sparwdź czy wszystko sprawnie działa

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Blunt Architects
Blunt Architects

House Pautz

Blunt Architects

Przeciekająca toaleta, umywalka i wanna mogą szybko przekształcić się w bardzo drogie rachunki za wodę. Regularnie sprawdzajcie, czy w łazience (i kuchni) nie ma wycieków. Jeśli zauważycie, że coś jest nie tak, zamknijcie wodę i jak najszybciej naprawcie usterkę. 

Koniecznie zajrzyjcie tutaj: 18 sekretów, których Twój hydraulik nie powie Ci za darmo!

Jesteście z natury oszczędni? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu