Projekty,  Salon zaprojektowane przez manrique planas arquitectes

Stal w nowoczesnym domu

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Szkielet domu stanowi jego podstawę i sprawia, że budynek może przetrwać naprawdę długie lata. Początkowo korzystano z drewnianych konstrukcji, które dopełniano cegłą lub kamieniem. Ta tendencja jest szczególnie widoczna w zabytkowych budynkach, pamiętających naprawdę odległe czasy. Później zaczęto używać metalu, ponieważ był on bardziej odporny na warunki otoczenia, sprawdzał się również lepiej w przypadku pożaru.

Obecnie architekci również chętnie sięgają po stalowe elementy, bowiem mają one nie tylko cechy podtrzymujące konstrukcję, ale również posiadają wspaniałe cechy dekoracyjne. Dzisiaj przybliżymy Wam sposoby wykorzystywania metalu w nowoczesnym budownictwie.

Powrót metalu

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Cocina

miba architects

Obecnie zarówno metal, jak i drewno, są częstym zamiennikiem używanego niegdyś betonu. Metalowa konstrukcja zabiera mniej przestrzeni, co ma ogromne znaczenie w przeludnionym świecie.

Łączenie materiałów

Metalowe struktury łączą się z poziomymi belkami, tworząc wspaniały szkielet. Często możemy natknąć się na stal połączoną z cegłą lub betonem, co ma szczególne znaczenie dekoracyjne w loftach oraz domach w stylu industrialnym.

Stal i blacha

Blacha kojarzyła się zawsze z konstrukcjami rolniczymi oraz przemysłowymi. Obecnie możemy znaleźć ją również w domach, jako element stanowiący dopełnienie stalowego szkieletu.

Przebudowy

Ten rodzaj konstrukcji jest nie tylko dużo lżejszy niż żelbeton, ale również szybszy w wykonaniu. Ten rodzaj architektury warto wykorzystać w przebudowywaniu domów, bowiem w ten sposób łatwo możemy wznieść ścianki działowe.

Ciężar konstrukcji

Jeśli decydujemy się na przebudowę domu, powinniśmy sięgnąć po lekkie konstrukcje, które nie przeciążą budowli, dzięki czemu unikniemy zagrożenia zawalenia. Warto sięgać zatem po połączenie metalowych belek i stalowych blach, które charakteryzują się mniejszym ciężarem.

Szybkość konstrukcji

Metalowe konstrukcje pozwalają również na dużo szybsze wzniesienie budynku, co ma duże znaczenie w klimacie takim jak nasz. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w małych domach.

Duże przestrzenie

Ujednolicony system konstrukcyjny pozwala na przemyślane łączenie elementów i ułatwia kombinacje niezbędne to stworzenia złożonych struktur. Podobnie jak na zdjęciu, możemy wykorzystać stalowe kratownice, aby zapewnić przepływ światła.

Mniejsze struktury

Szeroka gama profili pozwala zastosowanie szerokiego zakresu możliwości, jeśli chodzi o planowanie domu. Lekka konstrukcja może być podstawą stworzenia sypialni na podwyższeniu, co będzie doskonałym rozwiązaniem dla domów z ograniczoną przestrzenią.

Nowe zabiegi

Nie możemy również pominąć walorów estetycznych metalu. Może on stać się prawdziwym bohaterem dekoracji, szczególnie we wnętrzach utrzymanych w stylu przemysłowym.

Uniwersalność stali

Stal jest prostym materiałem, który nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Pozwala na tworzenie estetycznych wnętrz i jest odporna na zniszczenia wywołane ogniem. Ten niezwykle elastyczny materiał może stać się bohaterem i Twojego domu!

Sprawdź również Jaki materiał wybrać na pokrycie fasady!

Co myślicie o wykorzystaniu stali jako elementu dekoracji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu