Projekty,  Taras zaprojektowane przez Arq. Bernardo Hinojosa

11 pomysłów na podłogę na tarasie

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wiele uwagi poświęca się zazwyczaj na wybór podłogi do salonu czy kuchni- dużo mnie jednak, jeżeli chodzi o podłogę zewnętrzną, na tarasie czy w ogrodzie. W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was jedenaście pomysłów na to, czym wyłożyć podłoże na zewnętrznych obszarach domów. Postaraliśmy się o to, aby jak najdokładniej zaprezentować właściwości poszczególnych materiałów- warto mieć jednak na uwadze to, że zarówno one, jak i cena, mogą różnić się w zależności od miejsca zamieszkania. Przed podjęciem decyzji i zakupem należy zatem sprawdzić wszystkie szczegóły.

1. Podłoga zgodna ze stylem tarasu

Materiał pokrywający podłoże na tarasie czy w ogrodzie dobieraj zawsze zgodnie ze stylem, w jakim chcesz te obszary urządzić. Na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji- od marmuru, poprzez płytki ceramiczne lub gliniane, aż po różne rodzaje drewna. Przejrzyj dostępne możliwości i podejmij właściwą decyzję.

2. Odpowiednie wymierzenie i oszacowanie kosztów

Zacznij od zmierzenia powierzchni tarasu, a następnie rozważ wielkość budżetu- to pozwoli dokładnie określić, ile możesz przeznaczyć na materiał wykończeniowy. Ceny podawane są w zróżnicowany sposób- albo za metr kwadratowy, albo za opakowanie zawierające konkretną liczbę płytek czy innych elementów.

3. Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to klasyczny, ponadczasowy wybór. Należy on też do tych najtańszych. Współcześnie płytki ceramiczne występują pod różnymi postaciami i mogą imitować inne materiały- beton, naturalny kamień czy drewno.

4. Płytki gliniane

Płytki gliniane pozwalają stworzyć posadzkę o rustykalnym charakterze. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza na obszarach urządzonych w stylu orientalnym lub śródziemnomorskim. Jest to dobra opcja na taras, patio czy do ogrodu, ale pod warunkiem, że nie przechodzi przez niego zbyt wiele osób.

5. Płyty z naturalnego kamienia

Płyty z naturalnego kamienia występują w różnych rozmiarach i kolorach, a nadają się zarówno na taras, jak i do ogrodu. Lepiej sprawdzą się jednak w tym ostatnim, gdyż są chłodne w dotyku i mogą wywoływać nieprzyjemne uczucie, gdy chodzi się boso po tarasie.

7. Podłoże wysypane kamyczkami

Podłoże z kamyczków to opcja, która najlepiej sprawdzi się w ogrodzie. Dzięki ciekawej teksturze jest w stanie nadać każdej przestrzeni oryginalny charakter i ładny wygląd. Na podłożu wysypanym kamyczkami warto stworzyć ścieżkę z kontrastowego materiału- naturalnego kamienia o innym odcieniu lub drewna- która ułatwi poruszanie się po ogrodzie.

8. Kostka brukowa w różnych kolorach

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Arki3d

Ten materiał pozwala stworzyć podłoże o ciekawym wzorze, dzięki czemu nabiera ono dekoracyjnego charakteru.

9. Drewno

Drewno to kolejny fantastyczny materiał, który występuje pod wieloma postaciami, zarówno w różnych kolorach, jak i o odmiennych teksturach. Większość gatunków drewna świetnie nadaje się na zewnątrz, ale wymagają wcześniejszej impregnacji, czyli zabezpieczenia przed negatywnym działaniem wody i promieni słonecznych. Niektóre impregnaty zmieniają kolor drewna, zazwyczaj na ciemniejszy.

10. Sztuczny trawnik

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Cesped Artificial Eurotuft
Cesped Artificial Eurotuft

Césped Artificial Eurotuft – Importadores y distribuidores de césped artificial

Cesped Artificial Eurotuft

Sztuczny trawnik z rolki to rozwiązanie, które ułatwi życie wielu właścicielom podmiejskich domów. Niektórzy nie wyobrażają sobie innej trawy niż ta naturalna, a inni z ochota pożegnają się z koniecznością cotygodniowego koszenia, nawożenia, grabienia i podlewania.

11. Sztuczny trawnik, drewno i kamień

Czasami ciężko jest podjąć decyzję i wybrać jeden konkretny materiał. Ten projekt udowadnia, że najpopularniejsze materiały na zewnętrzne podłogi świetnie się ze sobą łączą!

Na jaki materiał Wy byście się zdecydowali?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu