Niezwykłe wieszaki na ubrania!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Manolo, Woog Design Buddies Woog Design Buddies Minimalistyczna sypialnia
Loading admin actions …

Wieszaki na ubrania to bardzo prosty i funkcjonalny element organizujący nam przestrzeń. 

Głównie wewnątrz szaf. 

Pragniemy domów i mieszkań idealnie zorganizowanych i uporządkowanych. Nie mamy czasu na bałagan, więc szybko chcemy go zminimalizować. Zabudowujemy całe ściany szafami, tworzymy labirynty półek i szafek. Mają zapanować nad wizualnym nieporządkiem, który mógłby się do nas bez zaproszenia wkraść. Istnieje więc bardzo silna tendencja do zabudowywania, ukrywania i chowania wszystkiego, co mogłoby nas wizualnie drażnić. Zanim jednak popadniemy w skrajny minimalizm, zastanówmy się czy może jednak nie warto zadrażnić gdzieś tej przestrzeni. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku, dlatego nie proponujemy Wam chaosu, którego nie dałoby się ogarnąć. Zachęcamy jedynie, aby uwolnić wieszaki na ubrania od szaf i puścić je gdzieniegdzie wolno w przestrzeń mieszkania. 

Pokażemy Wam, że każdy element, nawet ten najbardziej prozaiczny jak wieszaki na ubrania, gdy jest dobrze użyty potrafi być na prawdę inspirujący! 

Na drzewie

y, Klybeck Klybeck Skandynawska sypialnia Akcesoria i dekoracje

Podkreślając motyw naturalnego drewna we wnętrzu – wieszaki na ubrania w organicznych formach. Tu, przywodzący na myśl drzewo wieszak jest dość wysoki, więc nie przy wszystkich wysokościach będzie dobrze wyglądać.Tu jednak sprawdza się doskonale i pięknie wygląda, stanowiąc ożywienie dla białego wnętrza. Wprowadza ciekawe zadrażnienie przestrzeni, bo lekko odbiega formą od innych elementów. Natomiast jego rozstawione mocno gałęzie powielono w nogach krzesła stojącego obok, dzięki czemu udało się zachować spójność. Warto kontynuować motyw naturalności i drewna w innych elementach wnętrza, tak aby stworzyć zgrabną całość.

Wieszak na dzień dobry

Wyobraźcie sobie, że ta dłoń może tworzyć różne konfiguracje. Wieszaki na ubrania w kształcie dłoni otwartej, zamkniętej, złożonej w pięść, czy jak tu pokazującej symbol zwycięstwa. Już jeden taki drobny element potrafi sprawić, że wnętrze nabierze nietypowego charakteru. Oczywiście nie może być też jedynym, w przeciwnym razie odniesiemy wrażenie, że został dodany przez przypadek. Aby swobodnie kontynuować taki charakter wnętrza musimy zadbać o cały zestaw smacznych niespodzianek, równie zabawnych ja wieszaki na ubrania.

W natarciu geometryczne formy

Dom w Poznaniu, AWUU AWUU Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody

Wieszaki na ubrania do nowoczesnego wnętrza w aranżacji AWUU. Właściwie najlepiej się sprawdzą witając gości w przedpokoju lub bawiąc się z przestrzenią w korytarzu. Takie sześciany można dowolnie komponować ze sobą – zawiesić w różnych konfiguracjach po skosie, w linii poziomej, pionowej czy tak jak tutaj nieregularnie. Dodatkowo, gdy są odpowiednio oświetlone tworzą ciekawe efekty, rzucając swój cień na ścianę - warto wykorzystać tę grę światła we aranżacji całego pomieszczenia. 

Vintage!

homify Skandynawska sypialnia

Oto przykład na to, że termin – wieszaki na ubrania, możemy traktować na prawdę swobodnie. To równie dobrze może być manekin. Vintage lub nie, w innej bardziej nowoczesnej, może czasem nawet zabawnej formie – nie ma znaczenia w jakim stylu go chcemy, jesteśmy w stanie dotrzeć do jego różnych form i wykorzystać w swojej aranżacji. Tutaj prezentuje się wyjątkowo pięknie, stanowiąc idealne dopełnienie całego wnętrza. Zapewne został przytargany z targu staroci, gdzie niszczał i czekał na drugą szansę. Takie wnętrza wymagają jednak permanentnego tworzenia, są odwrotnością tendencji do zabudowywania przestrzeni. Im więcej widocznych elementów – rozrzuconych halek, obrusów, haftów, dodatków tym lepiej. 

Drugie życie rzeczy

homify Skandynawska sypialnia

Jeśli jednak zdecydujemy się na ten bardzo piękny styl mieszkania, choć częściej tak na prawdę domu to wieszaki na ubrania możemy z powodzeniem zamienić na inne zaskakujące elementy. Stara framuga okna! Zapewne wyczyszczona, zaimpregnowana i jak widać – wybielona. W takim wnętrzu obowiązkowe jest poszukiwanie inspiracji w naturze, ponowne wykorzystywanie przedmiotów, restaurowanie i odnawianie. Ciepło, niewinność, naturalność – o takich domach marzy niejedna z nas. 

Molekuły

MODE:LINA ARCHITEKCI pokazują jak tak ciekawy, molekularny wręcz element dobrze wpisuje się w surowe otoczenie betonu i komponuje się swoimi wyrazistymi kolorami z ciemnym tłem ściany. Sieć jaką tworzą połączenia kulek aranżuje cały fragment ściany. Swoją abstrakcyjną formą tworzy niemal obraz na ścianie, który równie dobrze mógłby tam wisieć, gdybyśmy go sprowadzili do wersji 2D. Wieszaki na ubrania zatem potrafią stworzyć wyjątkowe kompozycje znacznie wykraczające poza funkcje praktyczne czy nawet dekoracyjne. 

Swobodny sposób przekładania

Wieszaki na ubrania dowolnie kształtowane, stworzone przez M+ DESIGN MARTA DOLNICKA MARCHAJ. Modułowy sposób budowy powoduje, że w zależności od swoich potrzeb mamy możliwość przekładania poziomych elementów na różne wysokości. Tego typu wieszaki na ubrania sprawdzą się w wąskich przedpokojach lub innych pomieszczeniach. Ręcznie wykonane z litego drewna, dodatkowo nie wymuszają zbytniego dziurawienia ściany. Pomimo swej długości zostały tak pomyślane, aby jeden element utrzymywał całość w komplecie, stabilności i pionie. 

Na gałęzi

Jesteśmy dość mocno przekonani, że taki wieszak jesteście w stanie zrobić sami. Drewno i naturalność spokojnie może w takiej formie zagościć w małych mieszkaniach. Ponadto wszystkie style lubiące drewno ten wieszak pokochają, sprawdzi się więc we wnętrzach rustykalnych, skandynawskich, prowansalskich (wtedy lepiej, żeby było bielone) czy w stylistyce boho, Bardzo nas cieszy zachowanie oryginalnego kształtu gałęzi i upodobanie do zachowania jego niedoskonałości!

Zabawa szczegółami

Szukając dalej inspiracji, dochodzimy do kolejnego elementu, którym możemy zagrać. Wieszaki na ubrania montowane na ścianie mogą przyjąć prostą formę tylko po to, aby zaskoczyć nas delikatnymi elementami. Nasze oczy lubią różnorodność i choć dążymy do często do minimalizmu to ciężko byłoby nam się odnaleźć w przestrzeni ograniczonej jedynie do prostych form. Tutaj minimalizm łączy się z różnorodnością, dzięki czemu czujemy się dobrze, gdy możemy ucieszyć oko jakąś grą, nawet tak niewielkich elementów.

Po szczeblach

Co jeszcze można wykorzystać jako wieszaki na ubrania? Drabinę! Choć nie tylko na ubrania, wszystkie dodatki czy nawet buty chyba o wiele lepiej będą wyglądać tak nonszalancko zawieszone jak te obok. Kolejny dowód na to, że nie wszystko trzeba kupić. Że warto szukać nowych pomysłów, stworzyć coś samemu, wykorzystać to, co już jest i zalega niepotrzebnie w schowkach. Dzięki takim dodatkom mieszkanie nigdy nie stanie się nudne, można je tworzyć ciągle na nowo, zmieniać funkcję, przestawiać, wpisywać w nowy kontekst. A przy tym wszystkim twórczo działać!

Mozaika rozmaitości

Kiedy jednak gra elementów nam się spodoba i prosimy o więcej to zdecydowanie tutaj to dostaniemy. Pozorny chaos, różne stylistyki porozrzucane na jednej ścianie – możemy to polubić, a w niewielkich dawkach nawet pokochać. Tak, jak nasza osobowość składa się z wielu postaci, tak wieszaki na ubrania mogą będąc zupełnie inne tworzyć całość. Ile razy wzdychaliście do rzeczy, które musicie porzucić bo nie pasują do reszty? Często? Jeżeli tak, to warto rozważyć taką mozaikę różnorodności. 

Intensywnie industrialne

homify Industrialny korytarz, przedpokój i schody Szafy i wieszaki

i jednocześnie bardzo piękne wieszaki na ubrania idealnie sprawdzą się w loftowych przestrzeniach, ale nie tylko. Miłośnicy takich ciężkich form mogą zawalczyć o tego typu elementy tworząc dla nich otwarte przestrzenie, proste i ograniczone w meble wnętrza. Wieszaki na ubrania o industrialnych charakterze nie lubią towarzystwa, swą formą oddziałują na tyle mocno, że nadmiar pozostałych elementów mógłby przytłoczyć nas i znacznie zmniejszyć przestrzeń. 

Szkolna ławka

homify Industrialna sypialnia Szafy i komody

A obok niej szafka. Weźmiemy w nawias hasło – wieszaki na ubrania tylko po to, aby rozpalić Waszą wyobraźnię. Bo szkolna szafka również może pełnić funkcję wieszaka. Może nie dosłowną, ale na pewno wyjątkową! Świetnie może wpisać się w niewielki przedpokój, może nawet pozostać na wpół otwarta, sygnalizując gotowość do przyjęcia kolejnej odzieży od zaskoczonego gościa. A półka na górze? Idealna na klucze!

Z huśtawką w formie

homify Minimalistyczne domowe biuro i gabinet Biurka

Wieszaki na ubrania w wersji pięknie miedzianej. Patrząc na nie trochę przychodzi na myśl huśtawka ze szkolnego boiska. Pochylone linie, nadają formie lekkiej dynamiki. Zaokrąglone łączenia i zakończenia elementów temu swobodnego ruchowi dodają płynności. Bardzo szlachetna miedź jeszcze nieśmiało pojawia się w naszych wnętrzach, dlatego warto wziąć ją pod uwagę jako alternatywę dla innych materiałów. Tu doskonale się komponuje z ciepłym odcieniem ścian i jasnego drewna. 

Jak ryba w wodzie

Wieszaki na ubrania w tej odważnej, ale z przymrużeniem oka formie na pewno nie będą się wpasowywać w każde wnętrze. Natomiast jeśli uda nam się znaleźć dla nich dobrą kompozycyjnie przestrzeń to warto wprowadzić do niej taki element. Poprzeczka jest stawiana na prawdę wysoko, ponieważ reszta wyposażenia powinna swoją estetyką być równie wyszukana, aby wieszak nie wybijał się na tle innych elementów zbyt mocno, co mogłoby go niestety ośmieszyć. Wbrew pozorom takie formy są bardzo trudne w kompozycji!

Który z wieszaków jest Waszym zdaniem najlepszy?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu