Nowe życie starej ruiny! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowe życie starej ruiny!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od ADVD atelier arquitectura e design Rustykalny
Loading admin actions …

Stare ruiny posiadają wiele uroku. Niestety, jednym z ich ogromnych minusów jest jednak fakt, że często są zapuszczone do takiego stopnia, który uniemożliwia ich użytkowanie. Zamiast wyburzać historyczne mury, nasi architekci postanowili jednak dać im drugie życie! Ze starego obiektu udało im się stworzyć nowy, zupełnie odświeżony budynek z zachowaniem jego oryginalnej konstrukcji.

Dzisiaj będziecie mogli sami zobaczyć, jakiego niezwykłego projektu przebudowy podjęli się nasi profesjonaliści. Ich ogromne umiejętności oraz dbałość o detale, pozwoliły stworzyć niesamowicie piękny dom. Przekonajcie się sami!

Widok z zewnątrz: przed

Tak prezentował się ten obiekt, przed rozpoczęciem działań naszych ekspertów. Powstał on w XVIII wieku, więc nikogo nie powinno dziwić, że wraz z upływem tak długiego czasu mógł utracić swój dawny blask. Nieszczelny dach i okna to tylko część z elementów, za które należało się natychmiast zabrać.

Elewacja również nie grzeszyła urodą. Poszarzałe ściany nikogo nie zachęcały do tego, by choć na chwilę wejść do środka tego budynku…

Widok z zewnątrz: po

Tak wygląda ten obiekt po metamorfozie. Nasi specjaliści zachowali oryginalny kształt tego historycznego obiektu, jednak całkowicie go odświeżyli. Został ponownie pomalowany, wymieniono okna i wyremontowano cały dach. Na uwagę zwraca również wprowadzenie elementów wykonanych z kamienia, które świetnie uzupełniają całą elewację. Tak zaaranżowany obiekt zdecydowanie przyciąga wzrok!

Zobaczcie, że również balkon wygląda inaczej. Wykonano go ze stali corten, która ma podwyższoną odporność na różnorodne warunki atmosferyczne.

Nowoczesny szyk

Tył tego domu zyskał parę nowoczesnych akcentów. Tutaj również możemy zauważyć, że nasi eksperci zastosowali stal corten do aranżacji części budynku. W połączeniu z kamieniem, ta kompozycja prezentuje się naprawdę świetnie.

Eksperci doskonale wiedzą o tym, że na komfort wnętrza zdecydowanie wpływa naturalne światło słoneczne. Zdecydowali się oni zaprojektować dodatkowe przeszklenia, które umożliwiają ciepłym promieniom wpadać bez skrępowania do środka. 

Wnętrze: przed

Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że nie jest to zbyt przyjazne wnętrze. Totalny chaos to idealne hasło, które wspaniale podsumowuje jego stan. Pełno rupieci, kurzu, bibelotów zdecydowanie sprawiają, że od razu chce się stąd uciec.

Warto również podkreślić, że akcenty religijne w tym obiekcie nie były przypadkowe. Poprzedni właściciele byli bardzo wierzący i posiadali nawet własną kapliczkę w której mogli się modlić. 

Niezwykłe wnętrze

Znajdujemy się właśnie we wnętrzu tego niezwykłego budynku. Wygląda ono teraz wręcz olśniewająco! W takiej przestrzeni teraz z pewnością, aż chce się mieszkać.

Środek domu został zaprojektowany w oparciu o stonowane odcienie. Biel i czerń tworzą świetną kompozycję w połączeniu z naturalnym kolorem drewna. W widocznym na zdjęciu salonie znalazło się nawet miejsce na nowoczesny kominek!

Kuchnia

Architekci wybierając meble do wnętrza tego obiektu postawili na te o prostym i eleganckim kształcie. Dzięki temu przestrzeń zyskała nieco minimalistycznego wymiaru. Do strefy kuchni wprowadzono nowoczesną wyspę kuchenną, która jest obecnie bardzo modnym elementem wielu aranżacji. Fachowcy nie zapomnieli również o pojemnych szafkach, które z pewnością pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria do gotowania. 

Schody

Widoczne na zdjęci schody łączą różne poziomy całego obiektu. Balustrada wykonana z czarnego metalu sprawia, że prezentują się one bardzo stylowo. Cała ich konstrukcja gwarantuje to, że z pewnością posłużą właścicielom obiektu przez wiele, długich lat. 

Zwróćcie uwagę, że jedna ze ścian w tym miejscu została zachowana w swojej oryginalnej postaci. Dzięki temu, przypomina ona o historycznym wymiarze tego budynku.

Nowoczesne przeszklenia

Ten oryginalny obiekt znajduje się w malowniczej okolicy. Nasi specjaliści doskonale wiedzą o tym, że takie widoki potrafią ukoić nawet najbardziej skołatane nerwy. Wprowadzili oni nowoczesne przeszklenia, które pozwalają swobodnie cieszyć się tymi zielonymi widokami. Patrząc na to zdjęcie można się naprawdę rozmarzyć!

Kompaktowe rozwiązania

Meble, które zdecydowali się umieścić w tym wnętrzu nasi profesjonaliści są niezwykle inteligentne i kompaktowe. Dzięki ich ogromnej funkcjonalności cały dom, który i tak jest dość sporych rozmiarów, jest bardzo przestronny. Zainspirujcie się rozwiązaniami wprowadzonymi przez fachowców, a na pewno nie będziecie tego żałować!

Łazienka

Łazienka w tym stylowym budynku również została zaaranżowana zgodnie z koncepcją prostoty i nowoczesności. Kontrastowe połączenie czarnych płytek z białą mozaiką to prawdziwy hit! Jeżeli nie wiecie, jak zaprojektować swoją łazienkę, pamiętajcie o tym, że te dwie barwy potrafią sprawić, że każde wnętrze wygląda niesamowicie!

Wiekowa kapliczka

Wspominaliśmy wcześniej o tym, że poprzedni właściciele tego obiektu byli bardzo religijni i w swoich czterech ścianach posiadali nawet specjalną kapliczkę. Nasi architekci postanowili ją nieco odrestaurować i pozostawić w tym obiekcie, by przypominała o jego historycznym wymiarze.

Szukacie innych przykładów nietypowych domów? Zobaczcie tutaj:

homify 360°: drewniany dom w Józefowie

Co myślicie o tym niezwykłym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu