Dom jak ze Zmierzchu! | homify

Dom jak ze Zmierzchu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Weston Residence Specht Architects Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Dom, który Wam dzisiaj pokazujemy, to celebracja natury i nowoczesnego designu. Zaprojektowany przez studio Specht Harpman, jest wspaniałym przykładem współczesnej amerykańskiej architektury. Znajduje się w malowniczym stanie Connecticut, w dolinie rzeki. Aby do niego dojechać, trzeba przebyć serpentynową drogę na zboczu klifu. Piękno i potęga natury prowadzą nas do wyjątkowej rezydencji, gdzie w nowoczesnych wnętrzach panuje idealna równowaga pomiędzy stylem a wygodą. Najpiękniejszą dekoracją pozostaje jednak widok z okien, o czym zaraz się przekonamy…

Dom ukryty pośród drzew

Weston Residence Specht Architects Nowoczesne domy
Specht Architects

Weston Residence

Specht Architects

Patrząc na fasadę, nie można nie zauważyć wpływów stylu industrialnego na naszych architektów. Betonowe ściany harmonizują z naturalnym krajobrazem. Przerywają je ogromne przeszklenia, które z kolei tworzą przyjemny kontrast zarówno z roślinnością, jak i konstrukcją, przepuszczając ciepłe światło z wnętrza. Przestrzeń na zewnątrz jest jednocześnie uporządkowana przez geometryczne formy i oswojona przez nieprzewidywalną zieleń.

Kuchnia w stylu industrialnym

Weston Residence Specht Architects Nowoczesna kuchnia
Specht Architects

Weston Residence

Specht Architects

Kuchnia nie tyle znajduje się w otwartej przestrzeni, co wyraźnie dzieli ją na funkcjonalne strefy. Możemy z niej przejść albo do eleganckiej jadalni, albo do wygodnego salonu. Stalowe fronty mebli przekonują nas, że tutaj gotują prawdziwi profesjonaliści. Nacisk położony na jakość wykończeń oraz wyposażenia, sprawia, że nie potrzebna staje się jakakolwiek inna dekoracja. Metaliczny połysk, zdecydowane linie, przemyślane miejsce do przechowywania, zapewniające porządek – oto styl minimalistyczny w pełnej krasie.

Jeśli zastanawiacie się, jak urządzić nowoczesną kuchnię, zajrzyjcie do naszego poradnika: W 9 krokach do nowoczesnej kuchni.

Transparentna jadalnia

Weston Residence Specht Architects Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
Specht Architects

Weston Residence

Specht Architects

Z kuchni przechodzimy do jadalni, którą otaczają przeszklenia, szklany jest również okrągły stół. Wprowadza to niezwykle lekką atmosferę, światło penetruje każdy zakamarek tej przestrzeni. Efekt ten intensyfikuje wypolerowana kamienna posadzka. Właściwie nie ma chyba takiej powierzchni, która by nie miała do odegrania swojej roli w budowaniu poczucia świeżości i przytulności, towarzyszącej nam stale we wnętrzu. Zwróćmy jeszcze uwagę na wiszącą lamę, nawiązującą do stylu industrialnego, oraz na wzorzyste krzesła, nadające jadalni charakteru.

Przestronnie i przytulnie

Weston Residence Specht Architects Nowoczesny salon
Specht Architects

Weston Residence

Specht Architects

Jak już wspomnieliśmy, to kuchnia dzieli przestrzeń. Jej masywne wyspy działają niczym ścianki działowe, dzięki czemu w salonie możemy poczuć się naprawdę przytulnie. Brzoskwiniowe kanapy są idealnym miejscem do relaksu. Żółte koce, wygodne poduszki z etnicznymi wzorami oraz perski dywan swoimi teksturami oswajają pomieszczenie, wyłożone przecież zimnym kamieniem. Centrum salonu stanowi nowoczesny kominek, będący wisienką na torcie wspaniałego wystroju wnętrza.

Jasna sypialnia

Weston Residence Specht Architects Nowoczesna sypialnia
Specht Architects

Weston Residence

Specht Architects

Drewniane panele pozwoliły wyciszyć sypialnię, oddzielić ją od zgiełku codzienności, dochodzącego z reszty domu. A jednak zrobiono to z troską o design najlepszej jakości. Wydaje się zaskakujące, że ktoś zdecydował się na sypialnię na parterze o tak niesamowitych przeszkleniach! Nie musimy martwić się o prywatność domowników – pamiętajmy o tym, w jak ustronnym miejscu położona jest działka. Pozostaje cieszyć się wspaniałym widokiem…

Relaks absolutny

Weston Residence Specht Architects Nowoczesny basen
Specht Architects

Weston Residence

Specht Architects

Chociaż wydaje nam się to mało prawdopodobne, jeśli kogoś z Was ten dom jeszcze nie zachwycił, to teraz najwyższa pora! Stoimy bowiem nad basenem położonym w środku lasu. Jego wysmakowany design wpisuje się idealnie w założenie nowoczesnego tarasu. Łatwo wyobrazić sobie, że jest on centrum wakacyjnych imprez. Pozostaje pozazdrościć!

A Wy jaki dom wybudowalibyście pośrodku lasu?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu