Dom jakich mało! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom jakich mało!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Dom Jednorodzinny PW bryła Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Loading admin actions …

Po wspaniałej rezydencji spod Warszawy, którą mieliśmy przyjemność pokazać Wam w Katalogu Inspiracji Dwie pieczenie na jednym ogniu! (kto czytał, ten pamięta skąd ten tytuł), dzisiaj zapraszamy Was do poznania innej realizacji studia Innebo – jednorodzinnego domu PW. Architekci odpowiedzialni byli również za wystrój wnętrz, dzięki czemu jest to projekt niesamowicie spójny. My nie możemy wyjść z podziwu nad jego zaskakującą bryłą. Mamy nadzieję, że zachwyci ona także i Was!

Zachwycająca bryła

Dom Jednorodzinny PW bryła Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Innebo

Dom Jednorodzinny PW bryła

Innebo

Zanim zaczniemy nasze zachwyty nad bryłą, zwróćmy uwagę, na jakiej niesamowitej działce przyszło pracować architektom ze studia Innebo. Ich konstrukcja naprawdę może oddychać, a my możemy ją podziwiać w pełnej okazałości. Pobliski las stanowi dla niej idealne tło. Przejdźmy jednak do samego budynku, jest to dwupiętrowy dom z poddaszem. Składa się on z centralnej części, z której wychodzą dwa moduły: jeden przeznaczony na garaż, a drugi na pokój dzienny. Oba przedłużone są szkieletowymi konstrukcjami, które umownie odznaczają strefę podjazdu i tarasu. Ich dachy to kolejne przestrzenie do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zwróćmy też uwagę na oryginalny, jednospadowy dach.

Biel, brąz i zieleń

Dom Jednorodzinny PW bryła Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Innebo

Dom Jednorodzinny PW bryła

Innebo

Po raz kolejny zwróćmy uwagę na las, którego zieleń wspaniale kontrastuje z bielą fasady niższego poziomu. Z kolei do drewnianej okładziny górnej części nawiązuje wysypanie rabat korą. Brąz stanowi jakby klamrę, spinającą cały widok na budynek, z którejkolwiek strony byśmy nie patrzyli. Wjazd do garażu jest bardzo dyskretny, wręcz elegancki. Na przestronnym podjeździe łatwo sobie wyobrazić grające w piłkę dzieci właścicieli.

Imponująca otwarta przestrzeń

Dom Jednorodzinny PW wnętrza Nowoczesny salon od Innebo Nowoczesny
Innebo

Dom Jednorodzinny PW wnętrza

Innebo

Wchodzimy do środka i już wiemy, że wnętrze będzie dokładnie odpowiadać temu, co zobaczyliśmy na zewnątrz. Naszą uwagę przyciąga zwłaszcza nowoczesny kominek, dzielący otwartą przestrzeń na strefę jadalni i salonu. Tutaj również, jak przy szkieletowych konstrukcjach z zewnątrz, architekci zagrali pustką.

Oczarował Was ten kominek? Poczekajcie, aż zobaczycie ten z Katalogu Inspiracji homify 360°: luksus i minimalizm w domu pod Krakowem

Nowoczesna przestrzeń do życia

Dom Jednorodzinny PW wnętrza Nowoczesny salon od Innebo Nowoczesny
Innebo

Dom Jednorodzinny PW wnętrza

Innebo

Salon utrzymany jest w palecie szarości. Jego centralnym punktem jest wygodna kanapa, z której można rozkoszować się widokiem na ogród i dalej na las. Staje się to możliwe dzięki ogromnym przeszkleniom, które jednocześnie są drzwiami na drewniany taras, o którym już wspominaliśmy. W ciepłe dni pokój dzienny może zostać o niego poszerzony, a granica między tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz, zostanie rozmyta.

Kontrast bieli i czerni

Dom Jednorodzinny PW wnętrza Nowoczesna jadalnia od Innebo Nowoczesny
Innebo

Dom Jednorodzinny PW wnętrza

Innebo

Ciemnobrązowe meble jadalni w połączeniu z betonowym kominkiem tworzą ciekawą przestrzeń, która dramatycznie kontrastuje z bielą ścian i kremowymi podłogami. Patrząc na powyższe zdjęcie, mogłoby się wydawać, że zostało ono wykonane w bieli i czerni, a nie w kolorze! W głębi możemy zauważyć ciekawe schody jednobiegowe, wyłożone ciepłym drewnem i zabezpieczone balustradą w formie szklanej ściany.

Przytulna nowoczesność

Dom Jednorodzinny PW bryła Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Innebo

Dom Jednorodzinny PW bryła

Innebo

Pora pożegnać tę rezydencję, która udowodniła nam, że styl nowoczesny może być dostępny dla każdego. Drewniany taras oraz okładzina fasady wprowadzają przytulność już od zewnątrz, a szkieletowe konstrukcje zapewniają nas, że znajdujemy się w miejscu na wskroś współczesnym. Na koniec zauważmy jeszcze, jak zadbany trawnik może wpłynąć na nasze postrzeganie budynku. Staje się on kolejną geometryczną płaszczyzną, dopełniającą piękno bryły domu PW!

Zamienilibyście się z mieszkańcami tego nowoczesnego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu