Projekty,  Salon zaprojektowane przez Lucia Navajas -Arquitetura & Interiores

Jak urządzić pokój bez okien? 6 wspaniałych inspiracji

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każda istota na świecie potrzebuje światła. Niestety zdarzają się pomieszczenie pozbawione okien. Może się wydawać, że takie wnętrze jest trudne do zaaranżowania. Pierwsza zasadą jest wprowadzenie odpowiedniego oświetlenia. Musimy wprowadzić ciepły klimat z pomocą sztucznego źródła światła. Zaleca się również używanie jasnych barw, które pomogą nieco ożywić pomieszczenie. 

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek od naszych projektantów. Sprawdź jak poradzić sobie z pomieszczeniem bez okien!

Światło

Światło jest nieodłącznym elementem każdego domu. Jeśli nie możemy dostarczyć go z naturalnego źródła, powinniśmy wspomagać się substytutami.

Na tym przykładzie możemy zobaczyć użycie żółtych żarówek, które pięknie rozświetlają ciemne wnętrze. Możemy również sięgnąć po elementy, które pozwolą nam na wprowadzenie romantycznej atmosfery. Wykorzystajcie świece i lampiony.

Wentylacja

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Casa Bruno American Home Decor
Casa Bruno American Home Decor

CASA BRUNO Ventilador Cancun, bronce antiguo

Casa Bruno American Home Decor

Wentylacja ma duże znaczenie dla naszego domu. Jeśli nie mamy akurat okna w pomieszczeniu, zdecydujmy się na wentylator pod sufitem.  To niezwykle ważne, aby uniknąć gromadzenia się zapachu stęchlizny, kurzu i bakterii. 

Jeśli to możliwe, możesz zainstalować system wentylacyjny. Warto unikać również naturalnego drewna, papieru oraz skóry w takich pomieszczeniach, ponieważ mogą one mieć wpływ na wilgotność.

Fotografie

Okno dostarcza nam widoków na świat. Jeśli chcemy zrekompensować sobie brak przeszkleń, warto udekorować ściany zdjęciami lub dziełami sztuki. Pamiętaj jednak o umiarze, aby nie zagracić pokoju?

Rośliny

Rośliny są wspaniałym elementem każdego pomieszczenia. Jeśli mamy do czynienia z pokojem bez okien, warto wykorzystać pionowe ogrody, które staną się doskonałą dekoracją. Należy jednak pamiętać, aby wybrać rośliny, które nie wymaga dużego nasłonecznienia.

DIY

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Natural Urbano
Natural Urbano

Serie Mecapal

Natural Urbano

Kolorowe dekoracje mogą okazać się wspaniałym dopełnieniem pomieszczeń bez okien. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj zatem DIY, który pozwoli na stworzenie kolofowych i niepowtarzalnych dekoracji.

Świece

Świece są elementem, który zawsze sprzyja stworzeniu ciepłej atmosfery. Ciepło świec oraz ich zapach sprawią, że miejsce stanie się przytulne.

Zobacz także 33 wskazówki na odświeżenie wnętrza bez wielkiego budżetu

Wyobrażasz sobie życie w pokoju bez okien?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu