Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Egue y Seta

7 zasad Feng Shui, które przyciągną pieniądze do Twojego domu

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czy słyszeliście o Feng Shui? Ta chińska filozofia planowania przestrzeni zakładała, że w świecie istnieją równoważące się siły. Powinniśmy jednak przyciągać dobrą energię, a unikać tej złej. Kształtowanie otaczającej nas przestrzeni, a więc układ miast, czy  choćby pomieszczeń pomaga nam otaczać się pozytywną atmosferą i ma ogromny wpływ na nasze życie.

Dobór kolorów, ustawienie przedmiotów, czy umieszczenie roślin w pewnym miejscu może zapewnić nam szczęście, zdrowie i… oczywiście bogactwo. Pieniędzy nigdy nie za dużo, dlatego zapraszamy po starożytne chińskie rady!

1. Zapraszające wejście

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 08023 Architects
08023 Architects

Herrero House – Main Door

08023 Architects

Nie pierwszy już raz mówimy, jak ważne dla Twojego domu jest wejście. Jest przecież jego wizytówką i pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą goście. Według Feng Shui wejście musi być ładnie udekorowane i estetyczne. W ten sposób zapraszasz szczęście do swojego domu. Nie zaniedbujemy żadnych szczegółów. Istotny jest dobór odpowiednich materiałów, ale również oświetlenia. Możemy umieścić w tym miejscu również roślinność. Istotne jest, by nasze lobby stwarzało dobre pierwsze wrażenie i panowała w nim harmonia.

2. Obecność wody

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Slabon  Forja Creativa
Slabon  Forja Creativa

Fuente mezcla acero inox y acero corten

Slabon Forja Creativa

W Feng Shui woda symbolizuje bogactwo i pieniądze, więc jej obecność jest bardzo zalecana. Jak już wspomnieliśmy, idealnym miejscem na ustawienie niewielkiej fontanny jest okolica drzwi wejściowych, salon, albo po prostu ogród.Trzeba jednak uważać na czynniki, które mogą zatrzymywać przepływ wody. Oznaczać będzie to stratę naszego kapitału! 

Jeśli zdecydujemy się udekorować dom jakimś dziełem sztuki przedstawiającym wodę pamiętajmy, by znajdowało się ono powyżej wysokości naszego nosa i absolutnie nie na ścianie do której przylega łóżko.

3. Pożegnaj bałagan

Na początku powiedzieliśmy już, że piękne wejście przyciąga pozytywną energię i pieniądze. Jednak dekoracje nie powinny ograniczać się tylko do drzwi i korytarza. Pozytywne wibracje, które wpadają do naszego domu powinny krążyć po nim przyciągane pięknymi i interesującymi przedmiotami. Oczywiście nasz dom musi być również dobrze zorganizowany. Bałagan zaburza przepływ energii.

4. Nieskazitelna kuchnia

Kuchnia jest niezwykle istotna w Feng Shui. Rzecz jasna musi być ona zorganizowana i nieskazitelnie czysta. Jednak istotniejsze jest coś innego. To miejsce, gdzie przygotowujemy jedzenie, pieczemy ciasta i przynosimy świeże produkty. To wszystko ma zapewnić przypływ pieniędzy. Jeśli będziemy jednak trzymać tu resztki jedzenia, czy przeterminowane rzeczy, to efekt będzie wprost przeciwny.

Więcej o złej energii możecie przeczytać tutaj: 10 porad Feng Shui, które odpędzą złą energię z Twego domu

5. Uporządkuj swoje rzeczy

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Canexel
Canexel

Vestidor

Canexel

Biorąc pod uwagę to, że w Feng Shui najważniejszy jest przepływ dobrej energii to jedną z najgorszych rzeczy, które możemy zrobić jest zagracanie przestrzeni niepotrzebnymi rzeczami. Pozbądźmy się więc wszystkiego, z czego już nie korzystamy.

Porządkowanie zacznijmy od naszej garderoby oraz szafek kuchennych. Część rzeczy można na pewno sprzedać i w ten sposób nie tylko zrobić miejsce, ale i zdobyć środki finansowe na zakup nowych, bardziej nam odpowiadających przedmiotów.

6. Znaczenie koloru

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Kolory są bezpośrednio związane nie tylko z pomieszczeniami, ale i z jednostkami oraz ich uczuciami. Jeżeli chcemy, by w naszym domu zapanowało bogactwo i szczęście w dekoracji musimy uwzględnić kolor czerwony i złoty. W dalszej kolejności dobrym kolorem jest też kolor zielony i fioletowy. Obojętnie, czy wybierzemy ściany, dywany, czy może tekstylia w tych kolorach.  Jednak kolory, w których urządzamy nasz dom powinny przede wszystkim odpowiadać gustowi domowników. Nawet, jeżeli będą to kolory z poza wymienionej palety. Jeśli najważniejsza jest dobra energia to kolory, które nam się nie podobają na pewno jej nie przyniosą. Nie będziemy się bowiem czuć dobrze w takich pomieszczeniach, czyż nie?

7. Witalność roślin

Wystrój, który ma przyciągać bogactwo powinien być przede wszystkim żywy. Niekorzystne są więc chłodne i puste miejsca oraz blokujące energie podziały przestrzeni. Jednym z najlepszych sposobów na dodanie pomieszczeniom witalności jest wprowadzenie do wystroju roślinności. Rosnąca w donicach zieleń sprawdza się znacznie lepiej niż cięte kwiaty. Jej wzrostu stymuluje wg Feng Shui wzrost naszej majętności.

Wierzycie, że Feng Shui ma wpływ na wasze pieniądze?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu