Jak rozpoznać ścianę nośną Zdecydowaliście się na pomoc profesjonalistów?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak rozpoznać ścianę nośną?

mszpakowska mszpakowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Torres Estudio Arquitectura Interior
Loading admin actions …

Przebudowa domu to doskonała sprawa, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji stary budynek. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy dostosować go do własnych potrzeb o sprawić, aby stał się bardziej funkcjonalny. Jednak przebudowywanie ścian nie jest tak prosta rzeczą. Jeśli chcemy dostosować pomieszczenia musimy pamiętać, aby nie zburzyć ściany nośnej, będąca połączeniem z fundamentami. Usunięcie ściany nośnej może spowodować zawalenie domu. Na szczęście obecnie regulacje prawne bardziej szczegółowo kontrolują takie zabiegi, więc co raz rzadziej możemy usłyszeć o budowlanych wypadkach.

Dzisiaj mamy kilka porad dla wszystkich, którzy chcieli by podjąć się przebudowy domu. Sprawdźcie jak rozpoznać ścianę nośną!

1. Lokalizacja

Przede wszystkim ściany nośne to wszystkie ściany elewacyjne, które łączą się z dachem. Przy rozpoznawaniu ścian wewnątrz budynku musimy wziąć pod uwagę ich położenie od elewacji, łączenie z łukami oraz belkami.

2. Ściany w wielopiętrowych budynkach

Jeśli mamy do czynienia z domem o kilku kondygnacjach powinniśmy zacząć szacowanie ścian od samego dołu. Te, które są najgrubsze i widocznie tworzą połączenie z konstrukcją, powinny pozostać w nienaruszonym stanie.

3. Grubość ściany

Płyty betonowe Contractors: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Contractors
Contractors

Płyty betonowe Contractors

Contractors

Grubość ściany pomoże nam rozwiać pierwsze wątpliwości. Ścianki działowe mają zazwyczaj grubość około 10 cm. Jeśli chodzi o ściany nośne, są one budowane z solidnych materiałów, a ich grubość oscyluje w granicach 20-25cm.

4. Ściana z cegły

Mieszkanie w kamienicy: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Mint&Brisk
Mint&Brisk

Mieszkanie w kamienicy

Mint&Brisk

Może się wydawać, że rozpoznanie ściany nośnej będzie trudniejsze, jeśli mamy do czynienia z ceglaną konstrukcją. W tym przypadku śmiało możemy kierować się grubością ścian. Tutaj proporcje będą widoczne gołym okiem, bowiem ściany nośne są znacznie grubsze od działowych.

5. Stropy i belki

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez Canexel

Nie tylko ściany pełnią funkcję konstrukcyjna. Należy zwrócić uwagę na belki przechodzące przez stropy, aby mieć pewność, że nie naruszymy budynku.

6. Odkształcenia

W przypadku starych budynków może się okazać, że belki zostały usytuowane w różnych płaszczyznach. Jeśli nie chcecie narażać się na zawalenie domu, najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów.

7. Przebudowa domu

Architekci pomogą Wam przestudiować plany domu i bezbłędnie ocenić, których ścian nie powinniście ruszać. W przypadku tak dużej inwestycji warto jest skorzystać z usług profesjonalistów.

Sprawdź więcej praktycznych porad naszych projektantów. Zapraszamy do katalogu Garść pomysłów na powiększenie przestrzeni domowej tanim kosztem!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu