Powiew świeżości w starym domu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Powiew świeżości w starym domu!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od 무회건축연구소 Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach w państwach, takich jak Korea Południowa, które cechują się dużą gęstością zaludnienia, buduje się w taki sposób, aby zapewnić lokum mieszkaniowe dla jak największej ilości ludzi. Oznacza, to, że domy jednokondygnacyjne są coraz rzadziej w takich regionach spotykane. Z tego powodu ten, który Wam dzisiaj pokażemy, zaliczyć można do prawdziwych perełek architektury.

Niemal 50-letni dom parterowy znajdował się w stanie, uniemożliwiającym zamieszkanie w nim. Grupa architektów postanowiła go jednak odremontować i dostosować do wymagań mieszkaniowych współczesności.

Zobaczcie wyjątkowy przykład tego, jak się buduje i urządza w stylu Dalekiego Wschodu!

Widok przed

Długi okres nieużytkowania pozostawił dom w nieciekawym stanie. Choć jego bazowa struktura pozostała nienaruszona, to jednak zarówno w środku, jak i z zewnątrz był zaniedbany i zapuszczony. Znajdował się na osiedlu domów wielorodzinnych i niemal z każdej strony otaczały go wysokie apartamentowce, a jednak życie jego mieszkańców wystawione zostało na pokaz. Brak ogrodzenia sprawiał, że poziom prywatności był niezwykle niski.

Nowa jakość

Po pracach remontowych dom prezentuje się zgoła inaczej. Klarowana struktura i zmodernizowana fasada wpisują się doskonale w azjatycki nurt architektoniczny. Ceglana fasada doskonale komponuje się z ciemnym obramowaniem dachu i wielkopowierzchniowymi przeszkleniami. Wewnętrzny dziedziniec wyłożono drewnianymi deskami, nadając mu status wewnętrznego tarasu.

Rozsuwana ściana

Wewnętrzny dziedziniec z łatwością przemienić można w pełen prywatności i intymności salon, gdyż zamknąć go można z każdej strony za pomocą półprzeźroczystych, zasuwanych drzwi. Materiał, z których zostały one wykonane, kreuje specjalną atmosferę we wnętrzu, estetycznie wpisując się także w charakter zewnętrznej fasady.

Otwarte przestrzenie

Z tej perspektywy możemy zobaczyć, jak wewnętrzny taras prezentuje się od strony salonu. Drewniane deski na podłodze płynnie przechodzą w dziedziniec, sprawiając, że granica pomiędzy wnętrzem domu, a jego obszarem zewnętrznym zaciera się. Taras, który można przesłonić przesuwanymi drzwiami, nabiera wtedy cech salonu. Wielkopowierzchniowe szklane drzwi wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła. Dominującym materiałem we wnętrzu jest drewno, co potęguje wrażenie jasności.

Natura na pierwszym planie

Po renowacji drewno i kamień stały się głównymi, dominującymi we wnętrzu materiałami. Doskonale wskazywało to na to, co zarówno dla architektów, jak i właścicieli było ważne- kontakt z naturą. Objawia się ona także w tym, że otoczenie zewnętrzne zostało harmonijnie wkomponowane we wnętrze- głównie za pomocą wielkopowierzchniowych przeszkleń.

Na zewnątrz

Wypoczynkowe obszary na zewnątrz otoczone zostały wysokim murem, zapewniającym prywatność i gwarantującym swobodę mieszkańcom domu. Szara cegła doskonale komponuje się z jasną, drewnianą deską, dając niemal rustykalny efekt. Duże otwory na okna czy przejścia sprawiają, że światłu udaje się pokonywać przeszkodę i doświetlać wnętrze.

Jeżeli jesteście fanami stylu azjatyckiego, zajrzyjcie do naszego przewodnika: Jak urządzać w stylu azjatyckim?

Jak Wam się podoba ten projekt z Dalekiego Wschodu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu