Projekty,   zaprojektowane przez PrebuiltAsia

7 pięknych, drewnianych domów z Azji

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Działa jak naturalny izolator, stąd bardzo dobra ochrona cieplna wnętrza domu. Czas budowy jest również nieporównywalnie krótszy niż w wypadku tradycyjnej metody – całość zajmuje do trzech miesięcy: nie potrzebne są przerwy technologiczne, a także dom drewniany nie wymaga niemalże żadnych prac mokrych. W związku z tym pozwala zaoszczędzić na kosztach budowy. To nie koniec zalet: drewniane domy są także większe niż murowane – grubość ściany jest inna niż w przypadku ściany murowanej, dzięki czemu wnętrze powiększa się

Kolejną, niewątpliwą zaletą tego typu zabudowań jest także komfort mieszkania. Domy z drewna stanowią idealną propozycję dla wszystkich tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą. Doskonale wpiszą się w każdy krajobraz i stworzą wyjątkowe uczucie pełnej harmonii z otaczającym nas światem. Pamiętajmy że są zbudowane z ekologicznego surowca, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. 

Jeśli myślicie o budowie drewnianego domu, koniecznie sprawdźcie nasze 7 wspaniałych propozycji, zaprojektowanych przez architektów z Azji. 

1. Wykonany z precyzją

Ten dom jest wykonany z ponadprzeciętnym kunsztem, z użyciem wysokiej jakości drewna i pięknych detali. Duże szklane okna unowocześniają jego wygląd, a ciepłe oświetlenie podkreśla naturalne piękno wypolerowanego drewna. Taki urokliwy dom, położony w bujnej zieleni, jest miłym, relaksującym miejscem, do którego miło wracać po ciężkim dniu. Zgadzacie się z nami? 

2. Tani w budowie

Posiadanie podniesionego drewnianego domu to świetne rozwiązanie na terenach wilgotnych. Sprawia, że drewno nie jest namoczone i narażone na zalania. Cegła jest ładnym elementem konstrukcyjnym i stanowi solidne podłoże. Ponadto dom  posiada wspaniały ganek z wbudowaną ławeczką, gdzie można cieszyć się świeżym powietrzem. Zachwyca nas jego prostota i… tania cena. 

3. Typowo azjatycki

Zobaczcie, jak w ciekawy sposób architekci PrebuiltAsia Architects połączyli materiały na ten pawilon, używając cementu, metalu, włókna szklanego i drewna, aby stworzyć piękny, otwarty obszar, idealny do ciepłego klimatu Azji. 

4. Nietypowy

Projekt tego domu to miła interpretacja tradycyjnego, prostego drewnianego domu. Domy typu Palafitte są zazwyczaj zbudowane ponad taflą wody, ale w tym przypadku podniesiona elewacja może mieć inny cel. Powstała wiata może być miejscem na garaż lub tarasem. Pomiędzy dwoma skrzydłami znajduje się przestrzeń przeznaczona do relaksu, rekreacji i spotkań z przyjaciółmi, gdzie ludzie cieszą się świeżym powietrzem. 

5. Na drewnianym szkielecie

Dom ze zdjęcia został wykonany technologią mieszaną. Jest zrobiony z prefabrykatów drewnianych, a dodatkowo zastosowano panel drzewny na drugim piętrze, jako dekoracja elewacji. Drewno jest lekkie i można go łatwo zbudować na szczycie prefabrykowanej konstrukcji. Efekt jest bardzo ciekawy! 

6. z pięknym ogrodem

Na pierwszy plan zdjęcia wysuwa się kolorowa trawa ozdobna, która jest zapowiedzią nowoczesnego ogrodu. Sam dom wykończony jest przy pomocy drewna i dużej ilości szkła. Ściany są wyłożone cienkimi listewkami, zapewniającymi charakterystyczną teksturę i intrygujący wygląd elewacji. Szerokie, przesuwne drzwi otwierają dom na taras i ogród. Wpuszczają do środka urzekający widok natury.

Zobaczcie więcej szybkich i tanich w budowie domów, w tym Katalogu Inspiracji: Pomysły na domy z prefabrykatów

7. Awangardowy

Ten dwupiętrowy budynek wykorzystuje drewno, aby budowa przypominała galerę, czyli dawny statek o napędzie wiosłowym, wspomaganym przez żagle. Architekt był najwidoczniej obdarzony sporym poczuciem humoru i kreatywności. Ogólna estetyka budynku sprawia, że jest to zdecydowanie dominujący i budzący zainteresowanie. 

Jak Wam się podoba dom - statek? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu