Dom kontra grawitacja! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom kontra grawitacja!

Alicja Olko Alicja Olko
Loading admin actions …

Własny dom jednorodzinny to wyraz indywidualnych gustów i preferencji. Czasami potrzeba dużo odwagi, aby wznieść budynek, który przełamywać będzie niemal wszystkie konwencje dotyczące współznacznej architektury. Jednakże, każdy ma prawo do tego, aby mieszkać tak, jak mu się podoba.

Dziś pokażemy Wam dom, który z pewnością wzbudzi w Was wiele kontrowersji. Fantazyjna bryła o pofałdowanym dachu to nie jedyny niekonwencjonalny element tego architektonicznego kolosa. Także jego wnętrze poraża przepychem i niemal barakową aranżacją. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę!

Krzywy domek

Nie jest to wprawdzie Krzywy Domek z Sopotu, ale jednak optyczne wrażenie jest podobne! Fantazyjna bryła budynku nabiera niepowtarzalnego charakteru głównie dzięki pofalowanej powierzchni dachu. Jego poszczególne płaty spływają nieregularnie po różnych stronach domu, schodząc niemal do samego podłoża. Motyw fali dostrzegamy także na kremowo-piaskowej fasadzie budynku. Nic nie jest tutaj konwencjonalne- poczynając od formy budynku, poprzez kształt jego bryły, obramowania okien i drzwi, a kończąc na zestawieniu kolorystycznym.

Detale dachu

Falisty dach o pofałdowanej krawędzi z pewnością jest czymś, czego się często nie ogląda. To właśnie on odpowiada za wyjątkowy kształt bryły budynku. Półkoliste wykusze w dachu są doskonałym miejscem na niewielkie okna, doświetlające wnętrze.

Strefa wejścia

Od nietypowego kształtu dachu, do niezwykłego wejścia. Ukryty pod płatami dachu obszar wejściowy zajmuje okrągłą przestrzeń, otoczoną kolumnami. Strefa wejścia jest niezwykle reprezentacyjna, dostać się można na nią po kilku schodach. Z drugiej strony prowadzi do niej także podjazd.

Kuchnia

Także w kuchni nie mogło zabraknąć rozwiązań niesztampowych i dalekich od konwencji. Gładkie fronty zabudowy kuchennej o wysokim połysku skrywają mnóstwo miejsca do przechowywania, dzięki czemu kuchnia jest miejscem uporządkowanym i dobrze zorganizowanym. Także tutaj podłoga jest z naturalnego kamienia, a ten szlachetny materiał dostrzec można także na ścianie. Efekt luksusu i przepychu potęguje specyficzne oświetlenie.

Królewskie wnętrze

Połyskujący kamień, lustrzane powierzchnie, skórzane meble- wnętrzem tego domu rządzi przepych! Choć paleta kolorów pozostaje stonowana i neutralna, to jednak forma elementów składających się na to wnętrze przerasta wszytko. Kanapy są nie tylko skórzane, ale maja także fantazyjny kształt. Połyskujące powierzchnie odbijają się dodatkowo w lustrzanym suficie. Ten z kolei jest podwieszany, a pomiędzy poszczególnymi warstwami umieszczono iluminujące zielonkawym światłem elementy oświetlenia.

Łazienka pełna optycznych iluzji

Naturalny kamień dominuje także w łazience. Jej centralnym elementem jest zabudowana, owalna wanna, do której dostać można się po kilku stopniach. Ścianę w łazience zdobi abstrakcyjne połączenie kolorów i materiałów- faliste lustro, a raczej krzywe zwierciadło, zestawione zostało z masą perłową i kamieniem. Całość daje nieczęsto spotykany efekt!

Nie wierzycie, że takie domy buduje się w Polce? Spójrzcie na Dom z innej galaktyki!

Ekstrawaganckie schody

Poza naturalnym kamieniem we wnętrzu tym dostrzec można także elementy drewniane. Szlachetne drewno widoczne jest najbardziej dobitnie na fantastycznych dywanowych schodach, delikatnie zawijających się ku górze. Ich głównym elementem są nie tylko rzeźbione stopnie, ale zwłaszcza bogato zdobiona balustrada. Także na obszarze klatki schodowej całość dopełniają finezyjne żyrandole.

Co myślicie o tym nietypowym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu