Sypialnia - inspiracje na aranżację! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sypialnia – inspiracje na aranżację!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Apartament na Kabatach Skandynawska sypialnia od Studio Inaczej Skandynawski
Loading admin actions …

Wiemy jak wiele pięknych sypialni śniło Wam się po nocach - nam też! I choć czasem ciężko się rozstać w myślach z hektarowym metrażem łóżka (mało realne, ale jakże piękne!) to jednak przekonamy Was, że każda sypialnia jest cenna, a jeżeli będziecie dobrze się w niej czuć to nawet bezcenna. Praktyczne inspiracje – sypialnia to parę słów o takich inspiracjach, które nie tylko cudownie wyglądają, ale też pomogą Wam wygrać w tej często żmudnej walce z przestrzenią. Z resztą też nie wszystko, co pięknie wygląda jest zawsze praktyczne. Te małe, wredne, niefunkcjonalne szczegóły potrafią bezlitośnie podeptać całą miłość i nakażą poważnie przewartościować pojęcie „moja sypialnia marzeń”. Przedstawiamy Wam poniżej praktyczne inspiracje – sypialnia, która piękna jest zarówno na zdjęciu, jak i w codziennym użyciu. 

Sypialnia – inspiracje pokazują ją jako serce prywatnej strefy każdego mieszkania. Jej główną funkcją  jest oczywiście „opcja snu”, która szczęśliwie wyłącza nas ze spraw codziennych, dając chwilę wytchnienia. Nic więc dziwnego, że ta symboliczna sypialnia, inspiracje i marzenia głównie nęcą nasze niedospane oczy coraz to większymi i coraz bardziej okazalszymi łóżkami. I do tego ideału należy dążyć, ale czy zawsze? To zależy od naszych, indywidualnych preferencji, a nierzadko i możliwości. I właśnie w zależności od tego jak długo lubimy tam przebywać i ile dodatkowych czynności chcielibyśmy tam mieć możliwość wykonywać, nasza sypialnia może wzbogacić się o dodatkowe strefy czy elementy. Czasem należy inspiracje precyzyjnie przefiltrować przez niezbyt lubianą przez nas opcję „możliwości przestrzennych naszego mieszkania”. Pamiętajcie, że jedną strefę możecie powiększyć tylko kosztem innej (na przykład kuchni), dlatego najlepiej utworzyć sobie w głowie już na etapie właśnie tych sennych marzeń -  listę priorytetów.  A teraz sprawdźcie inspiracje – sypialnia jest praktycznie tylko dla Was!

Praktyczne inspiracje – sypialnia jaka jest każdy widzi…

Apartament na Kabatach Skandynawska sypialnia od Studio Inaczej Skandynawski
Studio Inaczej

Apartament na Kabatach

Studio Inaczej

Ale czy ktoś dostrzega te subtelne dodatki, które realizują ideę praktycznej sypialni? Subtelność – słowo klucz tej realizacji. Polega ono tu nie tylko na cudownej, odprężającej kolorystyce oraz wykorzystanych materiałach. To ledwo widoczne szczegóły, których nie docenimy do momentu, kiedy nie spróbujemy funkcjonować w takiej sypialni na co dzień. Wciąż ich szukacie, prawda? Te nieśmiałe wieszaki, coś na nich wisi, może trochę drażnić wzrok – no bo przecież zdjęcie, sypialnia – inspiracja, a ktoś zapomniał schować koszulę nocną! A teraz pomyślcie o tym, gdzie rzucacie swoją. Subtelne ułatwienie życia. Skromna półka na książki. Skrzynia na koce, poduszki – każdy nadmiar, który w zimie okazuje się błogosławieństwem. I malutka taca na herbatę i przekąski. Jak myślicie – czy tutaj dobrze się odpoczywa? Czy tutaj się tylko śpi? Bo nam się wydaje, że tutaj się po prostu dobrze mieszka! Jednym słowem Studio zrobiło to Inaczej

Sypialnia – inspiracje z dostawą do łóżka!

Sypialnia, Zabrze Nowoczesna sypialnia od grupa KMK sp. z o.o Nowoczesny
grupa KMK sp. z o.o

Sypialnia, Zabrze

grupa KMK sp. z o.o

Zawsze warto mieć pod ręką inspiracje, sypialnia chętnie poddaje się trendom, które jednak należy dostosowywać do swoich przyzwyczajeń, a nie na odwrót. Jeżeli lubimy jeść w łóżku – jedzmy w łóżku! Ale jeżeli sypialnia, ma być tą bezcenną pamiętajmy już na etapie planowania czy konsultacji z projektantem, że będziemy tam po prostu jeść i spędzać dużo czasu, i to dużo więcej niż te parę godzin snu. Jeżeli więc nie chcemy izolować sypialni, to tego po prostu nie róbmy. Wybaczą Wam inspiracje – sypialnia nigdy! 

Śniadanie do łóżka – synonim idealnego poranku. Inspiracje do tego wnętrza musiały prowadzić Grupę KMK właśnie śladami tego hasła. Realizacja pokazuje, że myśląc o sypialni praktycznie, można mieć na myśli jedynie dodatkowe elementy. Sypialnia wyposażona w łóżko z takim blatem, na pewno jest idealnym rozwiązaniem dla  osób lubiących spędzać zwyczajnie czas w towarzystwie najwygodniejszego w mieszkaniu mebla! Co więcej – ten czas może być również spędzany wspólnie, bo jak widzimy blat ten jest, można powiedzieć – dwuosobowy , bo obejmuje całą szerokość łóżka. Dzięki temu oraz dzięki zamontowanym kółeczkom jest całkowicie mobilny, znacznie więc ułatwia ucieczkę z rąk zachłannej pościeli!

Praktyczne inspiracje – sypialnia w środku..

czarno - biała kawalerka Minimalistyczna sypialnia od nomad studio Minimalistyczny
nomad studio

czarno – biała kawalerka

nomad studio

… szafy! Sypialnia – inspiracje autorstwa Nomad Studio pokazują w jak genialny sposób można zawalczyć z przestrzenią o swoje potrzeby. Chyba najlepiej odnalazły by się tutaj osoby nie mam czasu ścielić łóżka oraz ja śpię od ściany!. Choć może przede wszystkim osoby poszukujące sprytnych rozwiązań na małe przestrzenie kawalerek. Dzięki całkowicie składanym, harmonijkowym drzwiom ta mocno zabudowana strefa sypialniana otrzymuje dostęp do światła oraz co bardzo ważne – okna. Przy zabudowie nie zapominajmy o tak prozaicznym, a jakże ważnym aspekcie! Ponadto przestrzeń pod łóżkiem została dodatkowo wykorzystana jako schowek. Choć na tym zdjęciu tego nie widać, to możemy Wam zdradzić, że te szafy ciągnące się wzdłuż prostopadłej ściany chowają coś równie zaskakującego. Warto sprawdzić tutaj.

Kobiece inspiracje – sypialnia, a w niej królowa toaletka.

Toaletka Eklektyczna sypialnia od Antracyt Eklektyczny
Antracyt

Toaletka

Antracyt

Jeżeli szukacie dobrego argumentu na przekonanie partnera, że jest to niezbędny element praktycznego mieszkania, my Wam podpowiemy. To praktyczne inspiracje – sypialnia z toaletką wolnostojącą lub zabudowaną usprawnią niejedno wyjście. Uroczy mebel nie skradnie wiele przestrzeni, a dzięki niemu uwolnicie łazienkę od jednej z jej i tak już wielu funkcji.

Tuż obok król sekretarzyk.

Prowansalski, biały sekretarzyk Halifax od Seart Skandynawski
Seart

Prowansalski, biały sekretarzyk Halifax

Seart

Chyba trochę zapomniany, na szczęście wraca do łask. Sypialnia aż prosi się o ten mały, zgrabny mebel o bardzo praktycznym zastosowaniu. Pierwotnie sekretarzyki chowały niejeden tajny podpis, później zwyczajnie umożliwiały sprytne pozbycie się standardowego wśród dokumentów bałaganu. I takie też dostaniemy dziś – zabudowane sekretarzyki z możliwością wysuwania, otwierania i zamykania blatu. Jednak dla osób lubiących porządek taki jak ten obok, będzie idealny. Czasem brakuje nam miejsca na osobiste rzeczy, szukamy go więc w kuchni, przedpokoju, pozostawiamy po sobie ślady – tu zeszyt z ulubionymi przepisami, tam gdzieś zalegają inspiracje – sypialnia jest idealnym miejscem na takie osobiste skarby, które każdy z nas gdzieś gromadzi.

Najlepsze inspiracje – sypialnia, która dobrze wykorzystuje meble.

Sypialnia może też posiadać swoje małe ekstrawagancje. Czasem praktyczniej jest zastosować to, co już mamy lub to, co ma jakąś historię i spróbować wpleść ją w nowy rozdział jej życia. Pobawić się kontekstami, spróbować stworzyć swój niepowtarzalny klimat. Są to jednym słowem inspiracje, które mają Was zachęcić do niepodążania za wszystkimi inspiracjami, lecz poszukiwania własnej drogi. Pamiętajcie, że sypialnia jest tą najbardziej prywatną przestrzenią, nawet jeśli ją otwieracie dla innych to wciąż czytamy z niej jak z otwartej książki,  zachowajcie więc swój charakter również w całokształcie wnętrza.

Garderoba w roli głównej

Garderoba jest zawsze dobrym pomysłem – przede wszystkim organizuje, daje odetchnąć ubraniom, wprowadza porządek i dobre samopoczucie. W sypialni zazwyczaj znajdziemy szafy i one oczywiście również posiadają tę cechę, jednak to garderoba daje nam możliwość dosłownego wkraczania w tą idealnie zorganizowaną przestrzeń. Jeśli ciężko jest o dodatkową przestrzeń, można rozważyć wyodrębnienie z sypialni jakiegoś fragmentu i zabudowania go w sposób bardziej przestrzenny niż tradycyjna szafa. 

Fotel i sypialnia – inspiracje…

… które znajdziecie najczęściej.W sytuacji, gdy sypialnia jest jednak dla Was tą przysłowiową sypialnią, czyli służy Wam jedynie w nocy, podczas snu, to w myśl tytułu praktyczne inspiracje – sypialnia warto rozważyć choćby ten skromny dodatek, jakim jest zwykły fotel. Najbardziej jednak zachęcamy, żeby był niezwykły – ożywił przestrzeń bądź ją dopełnił, żeby wręcz zmuszał do odpoczynku, poczytania książki czy wypicia kawy. Za każdym razem przypominał Wam o chwili odpoczynku, którego tak na co dzień potrzebujemy!

Sprytne inspiracje – sypialnia mała, ale zorganizowana

Posiada wielkie łóżko, blat pełniący funkcję sekretarzyka i zamontowany całkiem duży ekran. To są właśnie praktyczne inspiracje – sypialnia i aż trzy funkcje. Właściwe rozmieszczenie elementów powoduje, że pomimo niewielkich odległości wciąż jest to w pełni funkcjonalne pomieszczenie. 

Sypialnia – inspiracje z łazienką

Rozwiązania są różne. Jeżeli chodzi o łazienkowe inspiracje – sypialnia łączona, rozdzielona czy wydzielona. Często są one ze sobą dość mocno wiązane właśnie z uwagi na praktyczność. Z różnych konfiguracji ta jednak wydaje się bardzo trafna. Zarówno sypialnia jak i łazienka znajdują się w odrębnych pomieszczeniach, ale jednak doskonale widać, że jedno przynależy do drugiego. Równowaga została zachowana, bliskość i bezpośredniość funkcji z jasnym podziałem. 

Dla każdego z nas sypialnia może mieć nieco inne funkcje niż ta oczywista – i to jest super! Są osoby, które uwielbiają pracować z laptopem w łóżku, są osoby, które marzą o kinie domowym, ale nie z pozycji sofy, lecz z pozycji łóżka. Inne natomiast są tak mocno z nim związane, że chcą je mieć zawsze przy sobie, wręcz organizując swoje życie wokół łóżka. A dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te warianty są możliwe do zrealizowania w Waszej sypialni.

Czy Wasze inspiracje sypialni są zawsze praktyczne?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu