Projekty,  Domy zaprojektowane przez ambau taller d´arquitectes

Rozbiórka ścian – wskazówki warte zapamiętania

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dzisiejsze mieszkania charakteryzują się wąskimi korytarzami i podziałem pomieszczeń, który może wydawać się niemożliwy do zagospodarowania. Z upływem czasu zmieniają się potrzeby domowników, dlatego dzisiaj chcemy Wam zaprezentować jak zaaranżować dom na czasie.

W dzisiejszym katalogu znajdziecie garść pomysłów od naszych architektów, którzy pomogą Wam odmienić nawet mieszkanie sprzed kilku dekad, mieszczące się w bloku z wielkiej płyty. Zapraszamy!

Ściana działowa czy ściana nośna?

Jeśli chcecie przestawić ściany i zająć się rozbiórką, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Grubość muru ma ogromne znaczenie. Jeśli ściana posiada drzwi i okna będzie to oznaczało, że łatwo będzie znaleźć środek ciężkości. Jeśli ściana jest gruba, nie powinniśmy jej ruszać, jeśli zaś trafimy na cienką ściankę, oznacza to, że służy jedynie do podziału rozkładu.

Czasami oszacowanie grubości ściany gołym okiem może okazać się trudne. Warto wtedy polegać na swoim słuchu. Jeśli po stuknięciu w mur roznosi się głuchy dźwięk, zazwyczaj oznacza to, że mamy do czynienia ze ścianą działową. Jeśli jednak nie jesteście pewni, zwróćcie się po pomoc do profesjonalisty.

Co znajdziemy w środku?

Po upewnieniu się, że mamy do czynienia ze ścianą działową, możemy przejść do rozbiórki. Jeśli chodzi o ściany z płyt kartonowo-gipsowych lub aglomeratów, całość nie potrwa długo, ponieważ poradzimy sobie z prostą piłą.

W przypadku gipsowego muru musimy sięgnąć po frez o dużej średnicy, który ułatwi nam stworzenie otworu w ścianie.

Pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu się do pracy! Zabezpiecz resztę domu przed kurzem oraz siebie z pomocą rękawic i gogli ochronnych!

Kable i przewody

Przygotowując się do rozbiórki należy dokładnie przejrzeć plany domu, aby upewnić się, że przed daną ścianę nie przebiegają rury wodociągowe, gazowe lub też okablowanie elektryczne.

Jeśli taka sytuacja nastąpi, niezbędne będzie odcięcie zasilania na czas robót oraz przeniesienie instalacji.

Ściana!

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Room Global
Room Global

Reforma vivienda en el Barrio de Gracia en Barcelona

Room Global

Burzenie ściany może wydawać się doskonałym sposobem na pozbycie się drzemiącej w nas frustraci. Fakt, walenie młotkiem w ścianę sprawi, że uwolnimy się od nagromadzonych, złych emocji, jednak może to być negatywne w skutkach dla naszego domu. Pęknięcia mogą rozejść się na inne ściany, co może prowadzić do katastrofy i napraw wymagających sporych nakładów finansowych.

Najlepiej korzystać ze specjalistycznych narzędzi, które pomogą nam wyciąć dziurę w ścianie, której sukcesywnie będziemy powiększać.

Po rozbiórce…

Jeśli chcecie postawić nową ścianę, koniecznie będzie zastosowanie wsporników, które mają za zadanie podtrzymywać konstrukcję. W sklepie budowlanym znajdziecie wszystkie niezbędne materiały oraz możecie liczyć na pomoc profesjonalistów.

Nagromadzony gruz nie może być wyrzucony do najbliższego kontenera. Powinien być przechowywany w specjalnych workach, które są opisane w prawie miejskim. Pamiętajcie również, że niezbędna jest zgoda spółdzielni.

Planujesz kupić dom? Te propozycje skradną Twoje serce!

Gotowi na zmiany?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu