Wizualizacja projektu Feniks 2: styl , w kategorii Taras zaprojektowany przez Biuro Projektów MTM Styl - domywstylu.pl

Komfortowy dom parterowy, stworzony przez polskich architektów

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Codziennie publikujemy Katalogi Inspiracji, w których pokazujemy Wam zjawiskowe projekty z całego świata, ale tak na prawdę, najbardziej cieszą nas te z naszego, rodzimego podwórka. Dziś przedstawimy Wam dzieło architektów z Biura Projektowego MTM STYL - Feniks 2. Jest to drugi projekt z serii, który został dopasowany do lokalizacji, w których warunki zabudowy pozwalają na dach o kącie nachylenia 30 stopni.

Jest to nowoczesny, reprezentacyjny projekt domu parterowego, należący do kolekcji projektów domów energooszczędnych o elegancko wykończonych elewacjach, które podkreślają stylowy charakter budynku. Układ wnętrza też jest niezwykle udany. Widać w nim mocny podział na strefy użytkowe, co sprawia, że jest on bardzo atrakcyjny dla Wszystkich miłośników bungalowów. Zapraszamy do oglądania. 

Reprezentacyjna fasada

Elegancki budynek posiada prostą ale efektowną elewację. Na tle jasnego tynku bardzo zjawiskowo prezentuje się wyeksponowane wejście główne, zaakcentowane okładziną z kamienia i naturalnego drewna, z którymi kontrastuje blacha na rąbek w kolorze grafitowym. Przed domem znajduje się podjazd dla samochodu, co jest praktycznym i potrzebnym rozwiązaniem. Czterospadowy dach to rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością i wyjątkowo dobrze sprawdza się w wypadku domów parterowych. 

Wejście główne

Wejście do domu zostało cofnięte, w celu zapewnienia praktycznego zadaszenia. Jest tutaj widoczna moc naturalnych materiałów: doskonale zharmonizowany kamień, drewno i tynk w dwóch kolorach wyglądają bardzo szykownie. Wejście znajduje się we wnęce, ale jest bardzo dobrze oświetlone, a duże drzwi z przeszkleniem dbają o odpowiednią ilość światła także we wnętrzu. 

Widok od strony ogrodu

Patrząc na pierwsze zdjęcie, wydawało nam się że fasada jest najbardziej ozdobną częścią elewacji, jednak elewacje tylne są równie, lub jeszcze bardziej, eleganckie. Użyto tutaj tych samych materiałów, co na froncie, jednak postawiono na większą ilość drewna, co ociepliło wizerunek domu. Piękny taras, z zadaszonym miejscem na stół oraz wygodną przestrzenią na leżaki sprawiają, że zewnętrzna część domu nadaje się idealnie do rekreacji. 

Strefa wypoczynku

Z tej perspektywy widać dobrze cała część rekreacyjną, do której można dostać się z salonu. W podcieniach zaaranżowano oświetlenie, co czyni ją jeszcze bardziej praktyczną i funkcjonalną. Ale najlepsze przed nami, a mianowicie wnętrze! Zobaczcie układ pomieszczeń…  

Układ wnętrza

Zagospodarowanej przestrzeni domu zapewnia wysoki poziom komfortu dzięki wyraźnemu wydzieleniu stref dziennej i nocnej. W obszarze społecznym  również jest widoczny podział na strefę wypoczynkową oraz strefę kuchenną, które w naturalny sposób rozdziela pomieszczenie gospodarcze prowadzące do garażu. 

W kuchni znajduje się długi blat roboczy i miejsce na zabudowę kuchenną oraz praktyczny stolik śniadaniowy.  Przestronny salon z licznymi przeszkleniami jest idealnym miejscem do wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny. Duży stół jadalniany sprawdzi się na imprezach rodzinnych w większym gronie.

Do strefy nocnej domu prowadzi osobny korytarz, w którym przewidziano miejsce na pojemne szafy w zabudowie. Na końcu korytarza zaprojektowano główną sypialnię gospodarzy z oddzielną garderobą i łazienką oraz wyjściem na taras od strony ogrodu. Sypialnia rodziców tworzy tzw. apartament gospodarzy, charakterystyczny ostatnimi czasy element nowoczesnych projektów domów. W korytarzu znajdują się wejścia do pozostałych dwóch sypialni, rodzinnej łazienki z pralnią oraz wydzielonej toalety dla gości. Układ funkcjonalny domu dopełnia dwustanowiskowy garaż doświetlony naturalnym światłem od strony ogrodu.

Jak Wam się podoba podwójny taras? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu