Jaki materiał wybrać na pokrycie fasady? | homify

Jaki materiał wybrać na pokrycie fasady?

mszpakowska mszpakowska
© Sandra Pereznieto Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Jest wiele rodzajów materiałów, którymi wykończyć można elewację domu. To właśnie one odpowiadają za charakter budynku, jego wygląd zewnętrzny i to, w jaki sposób wpływa on na wizualny odbiór przechodniów.

W tym Katalogu inspiracji pokażemy Wam dziesięć opcji na materiały wykończeniowe elewacji. Niektóre z nich można łączyć, inne z kolei najlepiej prezentują się same. Obejrzyjcie nasze zestawienie!

Metal

House in L'Ametlla del Vallès MIRAG Arquitectura i Gestió Śródziemnomorskie domy
MIRAG Arquitectura i Gestió

House in L'Ametlla del Vallès

MIRAG Arquitectura i Gestió

Chociaż metal wcześniej kojarzył się z budynkami przemysłowymi, co raz częściej możemy spotkać go w domach. Jego zastosowanie jest szybkie i łatwe, a fasada jest funkcjonalna i prosta w konserwacji.

Gładkie, faliste lub ocynkowane powłoki możemy łączyć z drewnem, betonem lub kamieniem. Doskonałym dopełnieniem będą duże przeszklenia, które dodadzą lekkości.

Druga odsłona metalu

Nowoczesna architektura co raz częściej skłania się ku wykorzystaniu metalu. Wykorzystanie stali sprawi, że fasada będzie odporna na korozję i pozwoli nam stworzyć piękny dom.

Naturalny kamień

Kamienna elewacja to prawdziwa klasyka. Możemy bawić się kolorami i fakturami, które pozwolą na stworzenie eleganckiej fasady. Oprócz tego kamień gwarantuje dobrą izolację cieplną i akustyczną, a także charakteryzuje się odpornością na wilgoć.

Drewno

Drewno to wspaniały materiał, który zagwarantuje nam ciepłą atmosferę zwłaszcza, jeśli dom ozdobimy zielonym ogrodem. Musimy jednak pamiętać o odpowiedniej impregnacji, bowiem drewno jest podatne na wilgoć, promienie słoneczne oraz zmiany temperatury.

Cegła

Wspaniały sposób na stworzenie rustykalnego domu. Chociaż obecnie odchodzi się od ceglanych fasad, warto skusić się na ten materiał, który pozwoli nam stworzyć trwały dom o pięknej elewacji.

Tynk

Tynk to najprostsza metoda pokrycia elewacji. Niski koszt oraz mnogość kolorów to niepodważalne walory tego materiału. Możemy łączyć barwy, aby stworzyć dom zgodny z naszą naturą.

Beton

Beton podbija serca miłośników nowoczesnego stylu. Dostępny jest w różnych odcieniach i nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

Szkło

Stworzenie szklanej fasady to doskonała alternatywa dla dużych okien. W ten sposób zapewnimy ogrom światła naszym wnętrzom oraz stworzymy piękne połączenie z naturą. Konserwacja jest banalna i wymaga jedynie dokładnego czyszczenia przeszkleń.

Projekty nowoczesnych domów: komfort, funkcjonalność i prostota

Który dom zrobił na Was największe wrażenie?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu