Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez BAG arquitectura

14 pomysłów na klatkę schodową dla małego domu

mszpakowska mszpakowska
Loading admin actions …

Schody to nie tylko sposób na połączenie kondygnacji. To również wspaniały element dekoracyjny, który może stać się prawdziwym, designerskim centrum każdego domu. Wystarczy, że wybierzemy piękne wzornictwo i oryginalne projekty.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was 14 pomysłów, które będą idealnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich domów. Garść projektów zebranych od naszych architektów będzie wspaniałą inspiracją dla każdego, kto marzy o zmianie wystroju.

Zapraszamy!

Dzielone na dwa

Ta klatka została podzielona na dwie oddzielne sekcje. Pod spodem znajdziemy szereg białych kamieni, dzięki czemu wnętrze staje się bardziej harmonijne.

Prostota w drewnie

Te schody to idealny pomysł dla dupleksów na obrzeżach miasta. Proste wykonanie oraz nieskomplikowany design sprawiają, że klatka wydaje się lżejsza.

Niewidzialna barierka

W małych pomieszczeniach zaleca się używanie lekkich, cienkich, przezroczystych poręczy. Dzięki zastosowaniu szkła balustrada sprawia, że klatka wydaje się jasna i przestronna.

Pływające

Brak konstrukcji podtrzymującej to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnych rozwiązań.

W wąskim kącie

Schody zostały umieszczone w ciasnej wnęce. Jest to prosta konstrukcja, która jest swoim minimalizmem dodaje pomieszczeniu uroku.

Dwie klatki – dwa style

Wspaniałe połączenie klasyki i nowoczesności w jednym miejscu!

Blisko okna

Umieszczenie schodów przy oknie to doskonały pomysł, jeśli zależy nam na czystej estetyce. Idealnym dopełnieniem takiej klatki będą stopnie skonstruowane z drewna.

Kręte schody

Idealne rozwiązanie dla niewielkich domów o dwóch kondygnacjach. Ponadczasowe, klasyczne, piękne… czego chcieć więcej?

Bez poręczy

Jeśli nie macie małych dzieci lub osób starszych w domu, możecie zdecydować się na wykorzystanie stopni pozbawionych poręczy. Wspaniały sposób na udekorowanie salonu.

Piękno detali

Nie zapominajcie o szczegółach, które sprawią, że klatka schodowa stanie się przytulna. Odpowiednie oświetlenie i zielone rośliny to klucz do sukcesu!

Kontrast

Innym sposobem na stworzenie pięknego wnętrza jest użycie kontrastów. Czy to połączenie kolorów nie wygląda wspaniale?

Dwie drogi

Doskonałym rozwiązaniem jest użycie stopni ukierunkowanych w różne strony. W ten sposób możemy dodać nieco przestrzeni do niewielkiego domu.

Schody wiszące w powietrzu

Stopnie, które w ogóle nie stykają się z podłogą to wspaniały sposób na stworzenie nowoczesnego wnętrza.

Płaskie stopnie

Czasem nie potrzebujemy wysokich konstrukcji. Na koniec mamy zatem dla Was pomysł na schody, które z powodzeniem wykorzystacie na strychu lub w garażu.

Sprawdź również inspiracje dla innego pomieszczenia i odwiedź katalog 9 fantastycznych pomysłów na przedpokój twojego domu!

Które schody chcielibyście mieć w swoim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu