Cicha woda brzegi rwie! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Cicha woda brzegi rwie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Skandynawskie domy od raphaeldesign Skandynawski
Loading admin actions …

Kiedy do wykonania projektu domu zaproszony zostaje Raphael Springmann, to możemy mieć pewność, że powstanie budynek idealnie odzwierciedlający osobowość domowników. Zwraca on szczególną uwagę na potrzeby swoich klientów, uważnie słucha o ich wyobrażeniach domu marzeń. Jakie są ich indywidualne potrzeby i pragnienia? Jak wyobrażają sobie codzienne życie? Co jest im niezbędne do funkcjonowania? Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania profesjonalista zabiera się do pracy. W ten sposób powstają unikatowe konstrukcje, w których klienci czują się naprawdę u siebie.

Jeden z takich domów mamy przyjemność dzisiaj zaprezentować. Znajduje się on w niewielkiej miejscowości w niemieckim kraju związkowym Schleswig-Holstein. Spokojne fasady skrywają zaskakujące wnętrze…

Pierwsze wrażenie

Drewniany dom zbudowany został na planie litery U, która otwiera się od strony jeziora dużym tarasem. W te sposób powstała wspaniała lecz dyskretna konstrukcja, zapewniająca prywatność oraz ciszę i spokój, odgrodzona od wścibskich spojrzeń i hałasu ulicy. Z tej perspektywy wydaje się, że mamy do czynienia z urokliwym, wakacyjnym domkiem.

Taras skąpany w słońcu

Podchodzimy bliżej i znajdujemy się na drewnianym tarasie, który swoim kształtem dopasowuje się do budynku. Dzięki temu znalazło się tutaj miejsce na kilka stref wypoczynkowych – można wypoczywać zarówno w słońcu jak i w cieniu, co kto lubi! Ogromne szklane drzwi łączą taras z wnętrzem domu, zapewniając dopływ naturalnego światła do środka, a konkretnie do kuchni z jadalnią. Już stąd możemy zauważyć, że strefa ta utrzymana jest w wesołych kolorach, co daje przedsmak zaskakującego wnętrza, które już na nas czeka…

Wnętrze

Powyższe zdjęcie pokazuje, że nic w tym domu nie będzie oczywiste! Nie znajdujemy się w garażu, a w pokoju dziennym, gdzie zabytkowy Mercedes został wykorzystany jako element dekoracyjny. Otwarty plan, surowe podłogi, wysokie sufity, ściany z naturalnego kamienia… wszystko to sprawia, że czujemy się tutaj jak w stylowym lofcie, a nie w uroczym wakacyjnym domku! Szczyptę eklektycyzmu wprowadzają meble retro, pasujące do kolorowej kuchni, znów widocznej w głębi.

Jadalnia

Eklektyczna jest również jadalnia, której centralnym punktem jest duży, prosty drewniany stół. Dopasowane do niego stalowe lampy oraz plastikowe krzesła. Wzrok przyciąga oczywiście wysmakowane zdjęcie samochodu, motyw zostaje zatem powtórzony. To wnętrze aż kipi nowoczesnością!

Oryginalny kominek

O przytulność w pokoju dziennym dba wyjątkowy kominek. Ma on formę kamiennego muru, która często wykorzystywana jest do dzielenia pomieszczeń. Tutaj jednak zapewnia za sobą miejsce na stylowe przechowywanie pni drzew. Przed kominkiem można je rąbać, a po tym wysiłku oddać się relaksowi na ergonomicznym fotelu.

Rola szegółu

Dekoracje, akcesoria czy meble – nic nie mogło być zwyczajne w wystroju tego domu. Na powyższym zdjęciu widzimy intrygujący obraz, przedstawiający byka, a przed nim półkę z surowego drewna i skórzany fotel w stylu retro. Zwróćmy także uwagę, że ściana obita jest materiałem…

Eklektyzm w najlepszym wydaniu

W tym wyjątkowym wnętrzu nie zabrakło miejsca na prawdziwą eksplozję koloru i radości życia. Wesołe żółte fotele wnoszą to, co najlepsze ze stylu retro. Doskonale pasuje do nich tapeta ze złotym wzorem w kształcie poroża jelenia, do którego z kolei nawiązuje nowoczesna rzeźba, przedstawiająca sarenkę. Ten spokojny od zewnątrz dom, okazuje się gratką dla miłośników eklektycyzmu. Tutaj nie ma mowy o nudzie! 

Jeśli lubicie eklektyzm, ale w nieco bardziej stonowanym wydaniu, z pewnością zachwyci Was to nietypowe wnętrze domu w Poznaniu.

Spodziewaliście się takiego wnętrza pod tą spokojną fasadą?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu