Minimalizm w najlepszym wydaniu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalizm w najlepszym wydaniu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny
Loading admin actions …

Co zrobić, kiedy my chcemy jedno, a plan lokalnego zagospodarowania mówi nam drugie? Oczywiście należy zwrócić się do zdolnego architekta! Właściciel dzisiejszego domu marzył o prostym dachu, jednak w okolicy wydawano zgodę tylko na dachy ze spadami. Wybrnięcie z tej sytuacji wydaje się Wam nie możliwe? Dla profesjonalistów homify nie ma problemów nie do rozwiązania. Nie wierzycie? Przekonacie się o tym dzięki dzisiejszej podróży do Dortmundu, gdzie już czeka na nas wspaniały dom jednorodzinny w stylu minimalistycznym. Miłośnicy klasycznego połączenia bieli z czernią z pewnością będą zachwyceni!

Czas poznać kreatywność architektów ze studia SCHAMP & SCHMALÖER

Obiecująca fasada od ogrodu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Zaczynamy nasz spacer od strony ogrodu. Stoimy przed domem jednorodzinnym, którego bryła wydaje się być sześcianem… gdzie podział się spadzisty dach wymagający przez lokalne władze? O tym już za chwilę. Na razie pozwólmy sobie dać się zachwycić przez tę białą fasadę, na której wyróżniają się ciemne obramowania okien. Wnętrza emanują ciepłym oświetleniem, które odbija się w prywatnym basenie. Duże okna odsłaniają przed nami sekrety nowoczesnych wnętrz…

A jednak spadek!

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Kiedy znajdziemy się od strony ulicy, wtedy wszystko stanie się zrozumiałe! Budynek o powierzchni 157 metrów kwadratowych został jednak zwieńczony spadem, którego kąt nachylenia zmienia się w połowie spadu. Choć właściciel nie chciał w ogóle słyszeć o dachu innym niż prosty, tak pod koniec musiał chyba przyznać, że umieszczone na spadzie okna połaciowe doskonale doświetlają wnętrza..Przypatrzmy się jeszcze na ten festiwal geometrii zanim wrócimy do naszych zajęć..

Przytulność i kontrasty

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Rozmieszczenie powierzchni w tym domu to dobra lekcja z funkcjonalności i tworzenia dramatycznych rozwiązań. Z jednej strony architektom zależało tutaj na podwójnej wysokości, z drugiej musieli przecież połączyć ze sobą pomieszczenia na piętrze, dlatego ostatecznie zdecydowano się na wprowadzenie szykownej galerii. Aranżacja wnętrz to w przypadku tego domu powtórka z tego, co mogliśmy podziwiać już na zewnątrz. Neutralne kolory, biel i czerń oraz ciepło drewna tworzą wspaniałe tła dla modnego wyposażenia.

Biała kuchnia

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Otwarta kuchnia to marzenie każdego nowoczesnego kucharza. Spotykają się tutaj stylowy design i funkcjonalność. Także tutaj postawiono na minimalizm, dla maksymalnego efektu zrezygnowano nawet z uchwytów. Podoba nam się zwłaszcza zabudowa ściany, gdzie pośród jasnych prostopadłościanów-frontów szafek, wyróżnia się czerń piekarnika najnowszej technologii.

Uwielbiacie takie białe kuchnie z nowoczesną wyspą? W tym Katalogu Inspiracji także znajdziecie coś dla siebie: Biała oaza!

Przestronna galeria

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Na koniec spaceru czas wyjść na galerię, której balkony już wcześniej przykuły naszą uwagę. Ta galeria to właściwie pomost! W lekki sposób połączono ze sobą pomieszczenia piętra. Białe ściany i sufity dodatkowo dbają o przestronność. Z tej perspektywy możemy zauważyć, jak architekci poradzili sobie z wymogiem spadzistego dachu, wystarczy rzut oka do góry. Mamy także możliwość przyjrzenia się z bliska kulistej lampie, która oczarowała nas już na samym początku…

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu