Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Tikkanen arquitetura

Jaka podłoga do kuchni będzie idealna dla Ciebie?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kuchnia jest sercem każdego domu. Zazwyczaj domownicy spędzają w niej bardzo dużo czasu ponieważ jest to przestrzeń przeznaczona do przygotowywania, i często jedzenia, posiłków. Jest to miejsce wyjątkowo eksploatowane dlatego musi być urządzone w specyficzny i bardzo dobrze przemyślany sposób. Najlepiej jeśli projekt kuchni jest dopasowany do właścicieli i ich stylu życia dlatego dziś w homify wybierzemy kuchnię, która będzie idealna dla Ciebie. 

Przy aranżacji kuchni niezwykle ważna jest posadzka jaką w niej zastosujemy. Powinna ona być uzależniona od naszego stylu życia. Jeśli z kuchni korzystamy rzadko i mało gotujemy na kuchenną podłogę nada się praktycznie każdy materiał. Z drugiej strony, gdy mamy dużą rodzinę i często gotujemy należy rozważyć jedynie trwałe i łatwe w utrzymaniu materiały. 

Pamiętajcie że doskonała kuchnia, to także funkcjonalna kuchnia. Jakie zatem materiały podłogowe warto więc wybrać, aby posadzka w kuchni, jak najdłużej pozostała estetyczna i świeża? Mamy 5 dobrych typów sporządzonych we współpracy z naszymi specjalistami

1. Płytki

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Add-con Architect
Add-con Architect

บ้านทรงกล่อง สวย เรียบง่าย ทันสมัย

Add-con Architect

Płytki podłogowe to ciągle najpopularniejszy wybór do kuchnia. Nic dziwnego, są one odporne na zmienne warunki wilgotnościowe i zmiany temperatury od niskich do bardzo wysokich. Są też odporne na mechaniczne uszkodzenia, które często przytrafiają się w kuchni oraz zabrudzenia trudne do usunięcia. 

W kwestiach estetycznych płytki prezentują się równie dobrze: na rynku mamy niezwykle szeroki wybór ich rozmiarów, kształtów i kolorów. Piękne wzornictwo, dobra jakość i trwałość, tradycja to niezaprzeczalne zalety ceramiki. 

2. Pokrycia podłogowe PCV

Zaletą tego rodzaju podłogi jest niewątpliwie niska cena. Są też łatwe do czyszczenia, mają wiele rodzajów wzorów i kolorów, które pasują do naszego wnętrza, mogą imitować naturalne tworzywa, są łatwe w montażu. Nie wymagają także specjalnej pielęgnacji dlatego idealnie sprawdzą się w kuchni, która nie jest bardzo eksploatowana. 

Takie rozwiązanie ma tez swoje wady. Podłoga z wykładziny PCV narażona jest w dużym stopniu na spalanie i stopienie gdyż w kuchni często zdarzają się wypadki związane z wysoką temperaturą. Kolor zmienia się z upływem czasu, mogą także pojawiać się zadrapania, wgniecenia czy rysy. Pamiętajmy, że nie jest to materiał bardzo trwały. 

3. Polerowany kamień

Kamień jest doskonałym, pod względem wizualnym i wytrzymałościowym, materiałem na podłogę w kuchni. Sprawdza się w każdym stylu, od nowoczesnego, minimalistycznego, poprzez klasykę, aż po styl rustykalny. Kamienna posadzka jest twarda i wodoodporna, a ponadto występuje w różnorodnych fakturach, przez co łatwo można dopasować ją do wielu kuchennych aranżacji. Charakteryzuje się bogactwem kolorów, różnorodnością struktur nawet w obrębie tej samej skały. Kamień polerowny cechuje się pięknym połyskiem i gładką fakturą. 

Taki rodzaj materiału wydaje się być niemalże idealny, należy jednak pamiętać, o ich niskiej odporności na silne środki chemiczne. Nie należy także zapominać, że jest to rozwiązanie dość kosztowne.

4. Drewno

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Hain Parkett
Hain Parkett

#Landhausdiele, #Parkett

Hain Parkett

Żadna podłoga nie nada kuchni tak przyjemnego, domowego charakteru jak ta wykonana z drewna. Drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku, bardzo przytulne i uniwersalne, jednak nie zawsze nadaje się do kuchni. Drewno bardzo źle reaguje na kontakt z wilgocią, parą i wodą. Może się odkształcać lub wybrzuszać. Ponadto, nie jest odporne na zarysowania i wysoką temperaturę.

Jeśli jednak kochacie jego naturalny urok, spośród dostępnych rodzajów posadzek drewnianych w kuchni zastosujcie parkiet lub deski z litego drewna. Można też położyć kilkakrotnie lakierowane panele drewniane. Nie pracują one tak, jak drewno lite, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo wybrzuszenia się lub rozsychania posadzki. Pamiętajcie o specjalistycznej pielęgnacji i impregnacji- to nie jest podłoga dla leniwych! 

5. Panele laminowane

Ostatnią naszą propozycją są panele. Podłoga w kuchni z imitacji drewna to bardzo dobre i znacznie tańsze zastępstwo dla tego tworzywa. Ich plusem jest to, że do złudzenia przypominają podłogę drewnianą jednak są bardziej odporne na zaplamienia, zarysowania, uderzenia, a niektóre przystosowane są do ogrzewania podłogowego. Nie są jednak materiałem ekologicznym i naturalnym dlatego, choć przypominają drewno, mają inne właściwości. 

Jaka podłoga będzie idealna dla Ciebie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu