Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Bilgece Tasarım

Jak pozbyć się myszy?

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Pojawienie sie myszy w domu nasuwa nam na myśl kilka pytań. Czy są groźne? Czy zagrażają dzieciom? Skąd się wzięły? Czy mogą nas zarazić jakimiś chorobami?

Chociaż najczęściej mysz nie zrobi nam krzywdy, lepiej nie dzielić z nim jednego domu. Dzisiaj pokażemy Wam kilka wskazówek, jak je wyeliminować z naszego życia.

Pułapki na gryzonie

Jeśli tylko zauważysz obecność myszy, odciski łapek lub odchody, możesz sięgnąć po pułapki mechaniczne. Czasami sąsiedztwo gryzoni jest nieuniknione, jeśli jesteśmy posiadaczami rustykalnego domu z dużym ogrodem. Wtedy bezsprzecznie warto zaopatrzyć się w naturalny straszak na gryzonie- kota.

Przynęta

Zwabienie myszy do pułapki może nie być łatwe. Jeśli chcesz skutecznie przyciągnąć ją do odpowiedniego miejsca, sięgnij po masło orzechowe, czekoladowe lub ser. 

Jeśli będziesz wybierać pułapkę, lepiej wybierz metalową, która tylko uwięzi mysz, a poniżej będziesz mógł ją wypuścić. Lepy faktycznie są skuteczne, jednak unieruchamiają mysz, która, zdycha w męczarniach.

Obserwacja

Zwróć uwagę na newralgiczne miejsca. Myszy najczęściej pojawiają się w sieniach, piwnicach i na strychach, bowiem pokonanie wysokości nie stanowi dla nich problemu. Przyjrzyj się uważnie swojemu domowi, aby rozmieścić pułapki w miejscach, które nie zwrócą uwagi dzieci.

Pod szafkami

Projekty,  Salon zaprojektowane przez FingerHaus GmbH
FingerHaus GmbH

VIO 302 – Wohnzimmer

FingerHaus GmbH

Szafy i komody na nóżkach to idealne schronienie dla niechcianych lokatorów. Dodatkowym elementem ochronnym będą dla ich miękkie, puszyste dywany. Pamiętaj, aby regularnie zaglądać pod meble i odkurzacz wszystkie zakątki.

Otwory w ścianach

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez in_design architektur
in_design architektur

Introvertiertes Familienbad mit Oberlicht

in_design architektur

Szafy i komody na nóżkach to idealne schronienie dla niechcianych lokatorów. Dodatkowym elementem ochronnym będą dla ich miękkie, puszyste dywany. Pamiętaj, aby regularnie zaglądać pod meble i odkurzacz wszystkie zakątki.

Pomieszczenia kuchenne

Myszy chętnie skorzytają z naszych niezabezpieczonych kasz, mąk oraz zapomnianych okruszków. Pamiętaj zatem, aby produkty żywnościowe przechowywać w zamkniętych pojemnikach, które jest trudniej otworzyć.

Wejście do domu

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

Domy z ogrodem mogą być istnym rajem dla polnych myszy. Pamiętaj, aby zawsze zamykać drzwi, również te prowadzące na taras.

Miejsce na pułapki

Myszy są dość płochliwymi zwierzętami, zatem najczęściej poruszają się przy ścianach. To tutaj będzie najlepsze miejsce na pułapki.

Zapomnij o truciznach

Trutki na gryzonie są skuteczne, jednak nie są najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że dzieci i zwierzęta domowe (psy, koty, świnki morskie) również mogą nieświadomie zjeść truciznę. Lepszym rozwiązaniem będą pułapki mechaniczne.

Życie z myszami

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Marcello Gavioli
Marcello Gavioli

BioMalta RAL 7010 Grigio Tenda

Marcello Gavioli

Myszy mogą być pozornie nieszkodliwe, jednak ich odchody na stołach i blatach mogą zagrażać zdrowiu naszej rodziny. 

Jeśli w Twoim domu pojawi się jedna mysz, możesz poradzić sobie z pomocą pułapek. Jednak jeśli wprowadzi się do Ciebie cała rodzina gryzoni, lepiej zadzwoń po eksterminatora.

20 domowych zwyczajów, z których możesz być dumny

Mieliście kiedyś doczynienia z myszami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu