Małe jest piękne! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Małe jest piękne!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Industrialne domy od Cristina Meschi Architetto Industrialny
Loading admin actions …

Kto powiedział, że nie można przyjemnie żyć w 30 m2? Dziś zaprezentujemy Wam dom, który zdecydowanie udowadnia, że taki metraż jest w pełni wystarczający do stworzenia pięknego i przede wszystkim bardzo funkcjonalnego mieszkania!

Nasi architekci zaprojektowali niewielkie mieszkanko w dzielnicy, gdzie bardzo trudno jest znaleźć swój wymarzony dom, głównie z powodu ogromnie wysokich cen. Postanowili oni udowodnić, że rozmiar to nie wszystko. Mały metraż pozwolił im na dokładne zaplanowanie każdego kącika, co stanowiło dla nich nie lada wyzwanie. Ich umiejętności oraz kreatywność pozwoliły jednak zaprojektować wygodne, komfortowe i nowoczesne wnętrze, którego naprawdę można pozazdrościć.

Sami się o tym przekonajcie zwiedzając z nami ten oryginalny dom!

Modna cegła

Nasi eksperci doskonale znają się na modzie. W tym mieszkaniu postanowili skonstruować ścianę przy pomocy… Cegły! Ten dość znany materiał zyskał obecnie na ogromnej popularności i jest podstawą każdego wnętrza o industrialnym charakterze. Wprowadzenie tego elementy jest tutaj nieprzypadkowe, ponieważ to ta ceglana konstrukcja tworzy drobny podział domu. Po jednej stronie znalazła się kuchnia, pełniąca jednocześnie funkcję jadalni, zaś po drugiej zaaranżowana została strefa dzienna. Za chwilę przyjrzymy się im z bliska!

Śliczna kuchnia

Patrząc na kuchnię z tej perspektywy wcale nie można o niej powiedzieć, że jest mała, prawda? To miejsce może nie posiada dużego metrażu, jednak kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiednie dopasowanie mebli oraz obecność dużego okna, które umożliwia swobodne wpadanie do tego miejsca naturalnego światła. Szafki kuchenne ustawione zostały wzdłuż białej ściany. Ich minimalistyczny design i fakt, że są wykonane ze stali nierdzewnej, pozytywnie wpływa na percepcję tej przestrzeni. W tak zaplanowanej kuchni gotowanie jest czystą przyjemnością! Zwróćcie uwagę również na drewniany stół. Świetnie prezentuje się on w zestawieniu z pozostałymi elementami tej strefy, tworząc kompozycję, która zwala z nóg!

Funkcjonalność przede wszystkim

Kluczem aranżacji każdego domu, który posiada niewielką przestrzeń jest odpowiednia dystrybucja każdym zakamarkiem. Nasi fachowcy doskonale o tym wiedzą, dlatego udało im się stworzyć naprawdę funkcjonalne mieszkanie! Widoczny na zdjęciu mały salon służy jako pokój dzienny, sypialnia, a nawet domowe biuro. Kreatywne myślenie o wnętrzu sprawia, że umieszczenie tylu stref w jednej przestrzeni nie jest niewykonalne.

Fachowcy dobierając poszczególne meble postawili na naturalność. Stąd tak wiele z nich zawiera akcenty w postaci pięknego drewna. Zwróćcie uwagę, że również tutaj znajduje się duże okno, które sprawia, że to miejsce wygląda bardzo świeżo i przestronnie. 

Ciekawy trik

Po lewej stronie znajduje się korytarz, który prowadzi od drzwi wejściowych do wnętrza mieszkania. Patrząc na niego wydaje się jakby ciągnął się w nieskończoność… Nasi architekci zastosowali tutaj bardzo prosty i praktyczny trik, dzięki któremu przestrzeń domu wydaje się być znacznie większa. Umieścili oni na ścianie lustro, które odpowiada za stworzenie takiego wrażenia. Korytarz w rzeczywistości nie jest tak długi, jednak to właśnie ten element pozwala nieco oszukać wzrok.

Skorzystajcie z tego pomysłu we własnym domu, a na pewno efekt końcowy pozytywnie Was zaskoczy!

Niewielka pralnia

Na tym zdjęciu macie okazję przekonać się o tym, że nasi profesjonaliści doskonale zagospodarowali każdy kąt tego domu. Znalazło się tutaj miejsce nawet na domową mini pralnię. Pralka oraz suszarka idealnie mieszczą się w przestrzeni pomiędzy ścianą i szafą na ubrania. Takie ułożenie pozwala również wszystkie świeże ubrania szybko schować do odpowiednich półek, przez co we wnętrzu panuje porządek. 

Stylowa łazienka

Aranżacja łazienki wygląda niesamowicie! Eksperci zdecydowali się wprowadzić tutaj mozaikę w odcieniach bieli, czerni i szarości, która z daleka sprawia wrażenie drobnych pikseli. Warto podkreślić, że kolorystyka tych małych elementów u góry jest jaśniejsza, z kolei idąc w dół jest większe nagromadzenie ciemniejszych punktów. Minimalistyczne meble i przeszklony prysznic są świetnym uzupełnieniem tej oryginalnej przestrzeni.

Niezwykła sypialnia

Sypialnia jest miejscem, gdzie kończymy nasze zwiedzanie tego małego mieszkania. Jak dobrze pamiętacie została ona zaaranżowana w strefie pokoju dziennego. Umieszczono ją w dość nietypowym miejscu. Na pewno nie każdy zgodziłby się spać w odległości kilku metrów od ziemi. To rozwiązanie jednak zdecydowanie pozwoliło stworzyć osobną przestrzeń służącą regeneracji sił. Jest tutaj nawet miejsce na niewielką lampkę nocną, czy też budzik. To niezwykłe rozwiązanie stanowi kropkę nad i całego projektu.

Szukacie innych przykładów ciekawych domów? Sprawdźcie tutaj:

homify 360°: dom zwyczajny-niezwyczajny w Poznaniu

Co myślicie o tak zaaranżowanym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu