Nowe życie starej rudery! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowe życie starej rudery!

Alicja Olko Alicja Olko
Dom Senatorska od REFORM Konrad Grodziński Nowoczesny
Loading admin actions …

Projekty przed i po są szczególnie inspirująco, gdy obiektem przemiany jest budynek, który każdy z nas mija kilka razie dziennie, zastanawiając się, dlaczego to jeszcze stoi? Polski krajobraz architektoniczny pełen jest zniszczonych, popadających w ruinę domów, które nie tylko psują estetykę miast i wsi, ale wejście do ich grozi nierzadko śmiercią.

Dziś pokażemy Wam niesamowitą przemianę szarego, smętnego budynku, który jawił się jako przypadek beznadziejny. Jednakże Konrad Grodziński z pracowni Reform zdecydował się go wykupić i przerobić na dom o charakterze mieszkalnym. Zdołał stworzyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Łodzi. Jesteście ciekawi rezultatu? Zapraszamy!

Przed: szaro-bury dom

W takim stanie architekt kupił dom, będący obiektem metamorfozy. Typowy, dwukondygnacyjny budynek, jakich niemało w polskich miastach i miasteczkach. Mało kto dostrzegłby w nim potencjał na niezwykłe, oryginalne i wygodne lokum mieszkaniowe. A jednak- z solidną wiedzą, ogromną motywacją, niebywałym konceptem i odrobiną fantazji wszystko jest możliwe!

Po: dom, obok którego nie przechodzi się obojętnie!

Dom po transformacji zadziwia! Kto by przypuszczał, że budynek wydźwignąć można z tak dramatycznego stanu?! Przede wszystkim zyskał on zupełnie nową fasadę, pokrytą cegłą, co w stylowy sposób nawiązuje do industrialnego klimatu Łodzi. Szczególnym elementem elewacji od strony ulicy są różnokolorowe obramowania okien, które sprawiają, że tego domu szybko się nie zapomina.

Stylowe wejście

Wchodząc do domu od razu poczuć możemy wyjątkowy klimat, panujący w jego wnętrzu. Stylistyka już od progu nawiązuje do charakteru zewnętrznej fasady, co tworzy estetyczną i harmonijną całość. Ściany klatki schodowej, prowadzącej do części mieszkalnej, wyłożone zostały cegłą. Same schody mają industrialny charakter, a ich stopnie pokryto kamienną mozaiką.

Zaskakujące wnętrze

Wnętrze tego domu jest żywe i pełne energii, tak jak i jego fasada. Idealnie białe powierzchnie ścian i sufitów nadają mu nowoczesny charakter, jednak na pierwszy plan wysuwają się soczyście pomarańczowe meble i dodatki dekoracyjne. Mają one nie tylko niezwykle intensywny kolor, ale także zaskakujący kształt i nietypową formę. Czynią one z tego domu przestrzeń innowacyjną i z charakterem!

Pomysłowa kuchnia

Także w kuchni dominuje biało-pomarańczowa kolorystyka, nadająca jej wnętrzu wyrazistości. Drewniany blat ociepla nieco tę przestrzeń i nadaje jej bardziej tradycyjny look. Niezwykle pomysłowo rozwiązano w tym wnętrzu kwestię przechowywania- w podłużnej, białej półce umieszczonej wysoko na ścianę znalazły się wnęki idealne na plastikowe pudełka, znane nam bardziej z wyposażenia biura, a nie kuchni. Efekt jest jednak fantastyczny, a wnętrze to aż kipi oryginalnością!

Łazienka ożywiona kolorem

Choć pomieszczenie pełniące funkcję łazienki zostało zaaranżowane w sposób nieco bardziej stonowany i tradycyjny, to jednak także i tutaj pokuszono się o akcent kolorystyczny. Tym razem porzucono ognisty pomarańcz na rzecz morskiego błękitu. Biało- szara łazienka, która inaczej byłaby nieco nudna, zyskała dzięki temu wyrazistości.

Szukacie inspirujących przykładów metamorfoz? Zajrzyjcie koniecznie do artykułu Druga młodość 48-metrowego mieszkania!

Jak Wam się podoba taki pomysł na okna?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu