Czarna owca na osiedlu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Czarna owca na osiedlu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Eklektyczne domy od Architekturbüro für Passiv- und Energieplushäuser Eklektyczny
Loading admin actions …

Jeśli spodobał się Wam letniskowy domek po ciemnej stronie mocy, konstrukcja, którą zaprezentujemy Wam dzisiaj, z pewnością Was zachwyci. Robi ona wrażenie nie tylko czarną fasadą! Znajdujący się w pobliżu niemieckiego Mannheim jednorodzinny dom został zbudowany w poszanowaniu dla środowiska i z myślą o rachunkach za prąd przyszłych domowników. Zużywa się tutaj na ogrzewanie aż 90% mniej energii niż w konwencjonalnym budynku. Wszystko podporządkowano energooszczędności, nawet rozmieszczenie okien. 

Jak połączyć wydajność energetyczną i nowoczesny styl? Sprawdźmy, co proponuje nam Architekturbüro Stefan Höll Energieeffizienz

Fasada

Jak wiele budynków, które Wam pokazujemy, i ten musiał dostosować się do obowiązującego w okolicy planu rozwoju urbanistycznego. Usytuowanie domu, kształt dachu oraz kąt jego nachylenia były odgórnie określone. Pomimo tych ograniczeń architektom udało się wznieść prawdziwie nowoczesną, energooszczędną konstrukcję. Stosunkowo stromy dwuspadowy dach wpisuje się w krajobraz lecz ciemnoszary kolor fasad wyróżnia budynek, przydając mu nowoczesnej elegancji. Prawdziwa czarna owca na osiedlu!

Widok od ogrodu

Kiedy wejdziemy głębiej do ogrodu, zobaczymy ciekawe rozplanowanie otworów okiennych o niecodziennych kształtach. Zapewnia to dopływ naturalnego światła do wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu solidności konstrukcji. Do tego powściągliwego projektu idealnie pasuje prosty, zadbany trawnik. Część ogrodu zajmuje drewniany taras, idealne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Garaż

Jeśli spojrzymy na dom od strony ulicy, spostrzeżemy, że przylega do niego przestronny garaż. On również został pomalowany na ten sam, ciemnoszary kolor. Jego płaski dach nie zasłania widoku z górnych kondygnacji domu. Łączy się z nim płynnie zadaszenie nad głównym wejściem, chroniące przed deszczem. Z kolei widoczne na pierwszym planie krzewy chronią przed wścibskimi sąsiadami.

Stylowe wnętrze

Wchodzimy do środka, a tam czeka na nas wnętrze równie stylowe co fasada. Jadalnia łączy się tutaj z kuchnią, co daje przestronną, otwartą przestrzeń. Ciemnoszary kolor króluje i tutaj! Stół wykonano z drewna, szkła i metalu. Wygodne krzesła idealnie do niego pasują i zapewniają miejsce dla aż sześciu osób. Drewno ociepla ciemnoszare pomieszczenie, ale akcentem prawdziwie oswajającym przestrzeń jest beżowy, miękki dywan.

Widok od kuchni

W kuchni ciemnoszary w połączeniu z czernią wprowadza atmosferę prawdziwie nowoczesnego wyrafinowania. Masywna wyspa staje się łącznikiem pomiędzy przestrzenią kuchni a jadalnią, oferując dużo miejsca do pracy i przechowywania. Błyszczący blat, lśniąca kuchenka oraz lodówka odbijają światło, tworząc ciekawe efekty w tej ciemnej kuchni.

Ogromne przeszklenie

Ściana szkła otacza kuchnię, jadalnię i strefę salonu, znajdującą się w głębi. Decyzja o takim przeszkleniu nie powinna dziwić – wystarczy, że zobaczymy, jaki widok się przez nie rozpościera! Granica między wnętrzem a zewnętrzem rozmywa się i wydaje się, że spożywamy posiłek wśród winorośli. Efekt ten podkreśla wprowadzenie roślin do pomieszczenia. Ich zieleń niesamowicie kontrastuje z surowością wystroju.

Przekonuje Was moda na ciemne fasady?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu