Przemiana ruiny w ekskluzywny dom!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przemiana ruiny w ekskluzywny dom!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od Rocha Leite Arquitectos Associados
Loading admin actions …

Łatwo jest powiedzieć o domu, który popadł w ruinę, że w jego wypadku nic już się nie da zrobić. Wynika to z faktu, że chęć dokonania transformacji takiego miejsca wymaga niemałych umiejętności oraz kreatywności od każdego profesjonalisty. Nasi architekci zdecydowanie nie muszą narzekać na brak tych dwóch czynników. Potrafią oni ciężko pracować i uwielbiają wyzwania, co w pełni potwierdza dom, któremu dzisiaj będziemy mieć okazję przyjrzeć się z bliska. Cały obiekt po metamorfozie prezentuje się zachwycająco zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeżeli jesteście miłośnikami stylowych rozwiązań – na pewno spodoba Wam się nasza wycieczka. Przekonajcie się sami!

Dawny widok

Przed podjęciem pracy przez naszych fachowców, cały obiekt nie napawał optymizmem. Stare okna, nieszczelny dach, odchodząca farba stanowiły jedynie czubek góry lodowej. Patrząc na ten budynek ciężko było się uśmiechać. Profesjonaliści postanowili jednak pójść na całość i tchnąć w te mury nowe życie. Rozłożyli oni wszystkie rusztowania i szybko zabrali się do działania. 

Opłakany stan

Stan całego budynku był naprawdę opłakany. Na tym zdjęciu możecie zobaczyć, jak prezentuje się on od frontu. Biały kolor, który pierwotnie zdobił tą część, stał się szary, z kolei niebieska barwa kiedyś emanująca świeżością, teraz sprawiała, że ten obiekt wyglądał bardzo ponuro.

To był ostatni dzwonek do podjęcia prac, zanim ten dom obróciłby się w totalną ruinę.

Dziedziniec

Tak prezentuje się cały dziedziniec po przeprowadzeniu gruntownych działań przez naszych speców. Teraz jest to miejsce, w którym można w pełni odpocząć. Niewątpliwie służą temu eleganckie meble ogrodowe, które zostały wykonane z materiałów odpornych na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych.

Zwróćcie uwagę na to, jak niezwykłą podłogę stworzyli architekci. Drewno w takim wydaniu to element, który dodaje całości niesamowitego szyku!

Bardzo ciekawym pomysłem było umieszczenie tutaj również drobnej zieleni. Nie ma wątpliwości co do tego, że podkreśla ona wyjątkowość tej przestrzeni.

Dziedziniec – druga strona

Nasi architekci starali się zachować pierwotny układ otworów oraz dwu częściowy charakter elewacji, Udało im się to osiągnąć dodatkowo wprowadzając ogromną świeżość do tego obiektu. Teraz po wcześniejszej ruinie pozostało jedynie przykre wspomnienie. Nasi wykonali kawał dobrej roboty!

Jesteście pewnie ciekawi, jak ten oryginalny dom prezentuje się wewnątrz. Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności. Wchodzimy!

Jasne wnętrze

Wnętrze tego obiektu zostało zaaranżowane z ogromnym smakiem. Na tym zdjęciu możecie przyjrzeć się dużej jadalni. Jej prosty i zarazem nowoczesny wystrój to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Wybór do tej strefy odcieni beżu sprawia, że jest to bardzo nastrojowe miejsce. W tym miejscu z pewnością nikt nie może narzekać na brak światła, ponieważ w ciągu dnia mogą do niej bez skrępowania wpadać ciepłe promienie słoneczne.

Elegancja i szyk

Cała aranżacja tego obiektu jest bardzo elegancka. Specjalnie wykorzystano drewniane panele podłogowe w naturalnym odcieniu, ponieważ ich połączenie z kontrastowymi barwami, które zdobią ściany sprawia, że od tego miejsca nie sposób oderwać wzroku. Takiej przestrzeni zdecydowanie nie brak wyrafinowania! Podkreślają to również szykowne meble, które zdobią to wnętrze. 

Widoczne na zdjęciu drzwi prowadzą nas do sypialni. Zobaczmy, jakie tajemnice skrywa ona w sobie…

Stylowa sypialnia

Sypialnia w tym domu w pełni pozwala się odprężyć i zregenerować siły po ciężkim dniu w pracy. Jej głównym punktem jest oczywiście duże łóżko, które prezentuje się naprawdę pięknie. Znalazło się tutaj miejsce również na dwie zgrabne lampki nocne. Dzięki nim można do woli czytać wieczorem ulubione lektury, czy też czasopisma. Pionowe lustro w złotej ramie sprawia, że z pewnością można powiedzieć o tej przestrzeni, że jest niezwykle szykowna!

Warto podkreślić, że w ciągu dnia cała sypialnia jest bardzo jasna. Gwarantuje to duże okno, które również pozwala wpuścić do wnętrza nieco świeżego powietrza.

Przestrzeń, jak z filmów

Całe wnętrze tego oryginalnego budynku przypomina te, widziane w najlepszych filmach, których akcja rozgrywa się pośród ogromnych komnat wypełnionych wykwintnymi meblami, kryształowymi żyrandolami, czy też złotymi dodatkami. Patrząc na to zdjęcie można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nasi architekci zaprojektowali przestrzeń, która potrafi oczarować. Ta majestatyczna aranżacja na długo zapada w pamięci. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wycieczka zainspirowała Was do stworzenia własnego domu marzeń. Skorzystajcie z rozwiązań naszych architektów, a Wasz dom z pewnością będzie oazą dobrego stylu.

Szukacie innych przykładów pięknych domów? Sprawdźcie koniecznie:

homify 360°: nowoczesny styl zakopiański na przykładzie domu w Burowie

Co myślicie o tym oryginalnym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu