Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Azulev

Jak wyczyścić łazienkę? – 6 praktycznych porad

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wilgoć powoduje, że łazienka jest miejscem, gdzie ciężko jest utrzymać nieskazitelny porządek. Zacieki, kamień oraz niewielkie, czarne oznaki pleśni to problemy, z którymi boaryka się każdy  z nas. Dzisiaj mamy dla Was 6 wskazówek, które pomogą utrzymać łazienkę w czystości!

Kamień i pleśń

Kamień ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale może mieć również na prawidłowe działanie naszego wyposażenia. Warto raz w tygodniu dokładnie przecierać baterię oraz kabinę prysznicową, aby pozbyć się nalotu szpecącego naszą łazienkę.

Oznaki pleśni mogą pojawiać się na elementach uszczelniających. Jeśli chcecie zapobiec rozprzestrzenianiu się go w obrębie łazienki, nie zapominajcie o dokładnym czyszczeniu zakamarków.

Środki ogólnodostępne

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Azulev
Azulev

Serie Senses

Azulev

Wiedzieliście, że nie musicie zaopatrywać się w rozreklamowane środki, które mają zwalczyć miliony bakterii? Wystarczy sięgnąć w sklepie spożywczym po amoniak lub wybrać się do apteki po nadtlenek wodoru. Wystarczy rozmieszać je w roztworze wodnym, spryskać powierzchnie zainfekowane pleśnią i wytrzeć szmatką po wyschnięciu.

Ocet i sól

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Studio TO
Studio TO

Small Bathroom Redesign

Studio TO

Ocet to nieoceniona metoda na pozbycie się kamienia. Jeśli Wasze baterie mają już narośniętą, białą warstwę, wystarczy namoczyć ręcznik papierowy w occie, owinąć kran i pozostawić na 15 minut. Po tym czasie baterie będa lśniły jak nowe. 

Roztwór octu, soli i wody pomoże Wam wyczyścić kabinę prysznicową.

Kwas chlorowodorowy

To najlepszy środek, na pozbycie się bakterii. Możemy go spotkać w profesjonalnych płynach. Należy jednak pamiętać o środkach ostrożności. Nigdy nie zapominajcie o rękawiczkach, aby uniknąć zniszczonych dłoni.

Inne metody

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Empresa constructora en Madrid
Empresa constructora en Madrid

Tabiques traslúcidos en plato de ducha

Empresa constructora en Madrid

Jeśli chcecie pozbyć się zapachu wilgoci, skorzystajcie z olejku herbacianego. Chemiczne odświeżacze powietrza mogą powodować bóle głowy. Naturalne olejki eteryczne sprawią, że pomieszczenie wypełni się, który nie będzie drażnił Waszych nosów.

Środki zapobiegawcze

Regularność jest kluczem do sukcesu. Co najmniej raz w tygodniu poświęćcie czas na wyczyszczenie uszczelek, baterii oraz armatury. Soda oczyszczona pomoże udrożnić rury. Jeśli chcesz uniknąć zatorów w rurach, raz w tygodniu wsyp opakowanie sody i zalej dwiema szklankami gorącej wody.

10 sztuczek, które sprawią, że Twój dom zawsze będzie nienaganny!

Korzystacie z naturalnych środków czystości? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu