Projekty,   zaprojektowane przez Stefan Brandt - solare Luftheizsysteme und Warmuftkollektoren

Tania alternatywa dla tradycyjnego budownictwa: domy kontenerowe

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Większość mieszkańców dużych aglomeracji marzy o własnym domu. Jednakże dla młodych rodzin często taka inwestycja wykracza poza możliwości finansowe. Z tego powodu, dla wielu jest to wciąż jedynie sen… A może być inaczej! 

Poszukaliśmy efektywnego i taniego rozwiązania i go znaleźliśmy: mowa oczywiście o kontrowersyjnych domach wykonanych z kontenerów. W krajach zachodnich, takich Niemcy czy USA stale przybywa zwolenników tej tendencji. Niektórzy z Was powiedzą, że to szalone, ale my uważamy inaczej. Dziś pokażemy Wam kilka przykładów tego, jak wygodne i uniwersalne mogą być te domy. 

A co z montażem? Dom przyjeżdża gotowy na działkę, a następnie jest tam rozkładany. Posadowienie takiego domku odbywa się za pomocą podnośnika. Inwestor wcześniej przygotowuje posadowienie, które najczęściej stanowią tzw. stopy fundamentowe. Operacja trwa zaledwie kilka chwil i obiekt znajduje się na pozycji. 

A teraz najważniejsze: cena. Przedział cenowy zaczyna się od 55 tys. za 28 mkw. A dom o powierzchni 84 metrów to 144 tys zł. Jeśli nie jesteście do końca przekonani do takiego rozwiązania, czytajcie dalej. 

Surowiec

Projekty,   zaprojektowane przez CSH Container Services Hamburg GmbH
CSH Container Services Hamburg GmbH

Gebrauchter 20 Fuß ContainerSeecontainer vor dem Umbau

CSH Container Services Hamburg GmbH

Kontenery stalowe są klasycznie używane do transportu towarów, ale w ostatnich dekadach architekci i projektanci postanowili wykorzystać je jako jednostki mieszkalne. Wszystko to ze względu na ich wszechstronność i prostą konstrukcję. Podstawa kontenera jest punktem styku dla innych jednostek i jest w stanie utrzymać materiały ważące nawet kilka ton. 

Pierwszy dom kontenerowy został postawiony w 2007 roku, w Stanach Zjednoczonych, a następnie moda ta powoli zaczęła obejmować niektóre kraje Europy i Azji. Z tych danych jasno wynika, że zapotrzebowanie na maleńkie domy rośnie, i choć znajdzie się wielu sceptyków, którzy powiedzą, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi, zwolennicy będą zachwyceni.

Elastyczne możliwości

Dużą zaletą domów kontenerowych jest elastyczność w tworzeniu ich bryły oraz elewacji, a także dostosowaniu wnętrza czy wycięciu dodatkowych okien lub stworzeniu przeszklonej ściany. Można dostosować go pod indywidualne potrzeby rodziny lub jako obiekt biurowy bądź sprzedażowy. 

Obiekt na zdjęciu został skonstruowany z dwóch kontenerów transportowych o długości 12, a szerokości 2 metrów. Zostały na siebie nałożone, tworząc niecodzienną konstrukcję. Inne przykłady wykorzystania kontenerów znajdziecie tutaj: 5 niedrogich domów kontenerowych, wraz z wnętrzami

Duże możliwości

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ferraro Habitat
Ferraro Habitat

Loft-Container 20'

Ferraro Habitat

Wiemy już, że domy kontenerowe mogą być dostosowane do preferencji  właściciela. Są troszkę jak klocki lego, które można dowolnie układać i modyfikować, łącząc je ze sobą w pionie i poziomie. 

Powyższy przykład pokazuje, że oprócz tego, że są ładne i elastyczne, mogą także zawierać wszystko, co jest niezbędne do normalnego życia. W tym przypadku strefa mycia jest dostępna z zewnątrz. W domu znajduje się również salon, sypialnia, łazienka i w pełni wyposażona kuchnia. Do tego cudowny taras z widokiem na ogród. Czy nie sądzicie, że taki dom wspaniale prezentowałby się na Waszej działce?

Wszystko, co potrzebne pod ręką

Życie w morskim pojemniku w żaden sposób nie oznacza rezygnacji z wygody. Projektant tego mini-domu, Stefan Brandt, dokonał wspaniałego dzieła. Przekształcił kontener o powierzchni 12 metrów kwadratowych, w pełnoprawny, idealnie wykończony, dom. Można w nim znaleźć pokój dzienny i sypialnię, łazienkę, a w razie konieczności miejsce do pracy. Jest nawet taras wielkości sześciu metrów kwadratowych, aby cieszyć się słońcem i ładnymi widokami. Aż ciężko w to uwierzyć, prawda? 

Kontenerowa dzielnica

Projekty,   zaprojektowane przez EBA51

W dzielnicy Treptow-Köpenick w Berlinie znajduje się specjalny projekt wykonany przy użyciu kontenerów: miasto kontenerowe. Tutaj studenci mogą znaleźć tanie i dobrze wyposażone apartamenty. W ponad 200 kontenerach są małe indywidualne apartamenty i mieszkania dla maksymalnie trzech osób.

Ze względu na czerwonawy kolor elewacji, mieszkania wydają się być stare, niebezpieczne i niewygodne, ale prawda jest zupełnie inna. Stal jest bardzo wytrzymała i trwała. Zapewnia również dobrą izolację i utrzymuje przyjemny klimat w pomieszczeniach.

Na łonie natury

Dom kontenerowy ma swoje niezaprzeczalne plusy, ale czy możecie wyobrazić sobie życie w nim na stałe? Ten elegancki, czarny domy kontenerowy ma tak ciekawą bryłę, że chyba nikomu nie wyda się nudny lub monotonny. Czarne ściany z blachy świetnie korespondują z wnętrzem, które jest uosobieniem nowoczesnego stylu. Wspaniałe duże okna i taras czynią go idealnym domem na działkę. 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu