Dwie pieczenie na jednym ogniu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dwie pieczenie na jednym ogniu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rezydencja pod Warszawą Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Loading admin actions …

Położenie działki pośrodku lasu w naturalny (dosłownie!) sposób sugeruje nam użycie drewna do konstrukcji naszej wymarzonej rezydencji, może nawet zaczerpnięcie inspiracji ze swojskiego stylu wiejskiego lub chociaż rustykalnego. A jednak jednocześnie uwielbiamy styl nowoczesny i potrzebujemy domu, który będzie odpowiadał naszemu współczesnemu rytmowi życia. Co zrobić w takiej sytuacji? 

Odpowiedź podsuwa nam studio architektury Innebo swoim projektem wyjątkowej rezydencji pod Warszawą. Jasna konstrukcja wygląda przyjaźnie i zapraszająco, a zatem możemy śmiało rozpocząć zwiedzanie…

Bardziej tradycyjnie

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

Zaczynamy od bocznej fasady, która jest najbardziej tradycyjnym elementem projektu rezydencji. Dwuspadowy dach pokryty czerwoną dachówką, komin, elewacja z piaskowca… wszystko to dobrze znamy. Jednak już rozmieszczenie okien na fasadzie sugeruje nam, że wcale nie będziemy mieć do czynienia z konwencjonalnym, wiejskim domem… Zanim jednak się o tym przekonamy zwróćmy jeszcze uwagę, jak wspaniale jasne drewno i piaskowiec odcinają się od zielonej roślinności. Swojskość tej części ogrodu zapewnia przyjemny strumyk, którego brzegi wyłożono kamieniem. Pomosty na nim wykonano z tego samego drewna, co elementy fasady – zapewnia to spójność założenia.

Bardziej nowocześnie

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

Przenosimy się teraz na drugą stronę domu, gdzie znajduje się główne wejście. Chociaż wykorzystano tutaj te same materiały – piaskowiec i drewno, to charakter budynku zdaje się być diametralnie odmienny. Płaski dach wieńczy silnie geometryczną konstrukcję złożoną z trzech prostopadłościanów. Okładzina z drewna odznacza pierwsze piętro oraz dekoruje otwory okienne. Podjazd i ścieżka prowadząca do drzwi spotykają się pod ostrym kątem, wydzielając trójkątną rabatę.

Wysoki przedpokój

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

Kiedy przekroczymy próg, znajdziemy się w niespodziewanie wysokim przedpokoju, zalanym wręcz naturalnym światłem, wpadającym przez ogromne przeszklenia. Uwagę zwraca zwłaszcza pionowe okno, które umożliwia widok na sosny, rosnące w pobliżu. Doświetla też ono schody, o czym zaraz się przekonamy. 

Marzycie o jasnym przedpokoju? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: 5 sposobów na jasny przedpokój.

Schody jednozabiegowe

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

Odwracamy się i okazuje się, że i we wnętrzu znalazło się miejsce dla piaskowca. Wnętrze odpowiada zewnętrzu również dzięki wyborze drewnianych schodów. Mają one nowoczesną formę, a jednak wspomniane materiały muszą wprowadzić do pomieszczenia rustykalny czar. Z tego miejsca możemy też zerknąć na piętro, gdzie znajduje się przestrzeń prywatna.

Przytulny salon

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesny salon od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

My kierujemy się w stronę przestrzeni publicznej i naszym oczom ukazuje się przytulny salon. Jego granicę wyznacza nowoczesny kamienny kominek. Nawet metalowy wywiew dymu nie jest w stanie odebrać pomieszczeniu jej rustykalnego uroku. Składa się na niego ciepła paleta beży i brązów, drewniane dekoracje oraz meble, na przykład wspaniały stolik kawowy. Nowoczesność nie powiedziała jednak jeszcze ostatniego słowa.

Ukryta jadalnia

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesna jadalnia od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

Za kominkiem ukryta jest jadalnia. Obite beżowym materiałem krzesła utrzymane są w stylu klasycznym, jednak stalowe nogi stołu o drewnianym blacie uświadamiają nam, że atmosfera zmienia się po raz kolejny… Metal wywiewu komina lśni tutaj jakoś bardziej. Dlaczego? Jadalnia została otwarta na górne piętro. Stało się to możliwe, ponieważ przestrzenie na piętrze połączono za pomocą oryginalnej kładki. Zastosowane rozwiązanie komunikacyjne jest niezwykle nowoczesne. Styl rustykalny nie daje za wygraną – wprowadzają go pod dachem odsłonięte, drewniane belki.

Widok od ogrodu

Rezydencja pod Warszawą Nowoczesne domy od Innebo Nowoczesny
Innebo

Rezydencja pod Warszawą

Innebo

Wychodzimy już z wnętrza, w którym nowoczesność i styl rustykalny prowadzą za sobą żywy dialog, by ostatni raz spojrzeć, jak konwersacja ta przeprowadzona została na zewnątrz. W głębi widzimy część budynku, przy której zatrzymaliśmy się na początku. Spadek dachu z czerwonej dachówki kryje część fasady od ogrodu. Jej forma to jednak czysta nowoczesność – ogromne przeszklenie i zakrzywiona linia. 

Profesjonaliści homify po raz kolejny pokazali nam jak harmonijnie łączyć style.

Zdecydowalibyście się na połączenie stylu rustykalnego z nowoczesnym?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu