Biała twierdza z ciepłym wnętrzem! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Biała twierdza z ciepłym wnętrzem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Aulet & Yaregui Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Uwielbiamy pokazywać Wam projekty z Argentyny, ponieważ tam naprawdę żyje się na świeżym powietrzu! Składnia do tego oczywiście wspaniała pogoda, ale także i mentalność ma tutaj swoje znaczenie. W żadnym innym kraju nie ma chyba tylu kuchni na zewnątrz, tylu otwartych tarasów… Argentyńscy architekci wiedzą doskonale, jak dogodzić swoim klientom, a studio Aulet & Yaregui Arquitectos, które odpowiada za projekt z dzisiejszego Katalogu Inspiracji znane jest z tego, że wracają do nich kolejne pokolenia zleceniodawców. Wychowali się w ich domach, a teraz chcą tego samego dla swoich pociech! Trudno o lepszą rekomendację…

U nas za oknami zima więc tym chętniej przeniesiemy się z Wami na południową półkulę!

Biel osłonięta zielenią

Biała bryła chowa się za wysokimi drzewami. Dodatkowo, intensywna zieleń trawnika wspaniale kontrastuje ze śnieżnobiałą fasadą, która wydaje się stapiać w jedno z jasnym niebem. Na konstrukcję składają się odrobinę modyfikowane, podłużne prostopadłościany. Po prawej stronie zauważyć możemy zadaszenie miejsca parkingowego – rzadko spotykamy tak stylowe zadaszenia! Nasz wzrok przyciąga jednak widoczny w głębi brąz drewna…

Zapraszająca twierdza

Podchodzimy zatem bliżej i odkrywamy, że podjazd i podejście do wejścia głównego zostało precyzyjnie wybrukowane. Połączenie dokładnej, rzemieślniczej wręcz pracy z gładkimi ścianami nowoczesnego domu prezentuje się ciekawie! Fasada od strony ulicy jest prawie całkowicie zamknięta. Wyjątek zrobiono jedynie dla panoramicznego okna w kuchni, którą bliżej poznamy już za chwilę… Z tej perspektywy odkrywamy także, że zadaszenie zostało podniesione na wąskim pasie przeszkleń, umożliwiającym wpadanie do środka promieniom słońca.

Otwarta fasada od ogrodu

Od strony ogrodu trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z tym samym budynkiem! Od tej strony fasada została praktycznie całkowicie otwarta! Jedynie wąskie słupy przerywają koncert przeszkleń… Z tą lekkością kontrastują ciężkie poziome pasy konstrukcji. Grawitacja zdaje się nie oddziaływać na ten piękny projekt! Po zapadnięciu zmroku ciepłe światła z wnętrza zaprowadzają tutaj niezwykle romantyczną atmosferę… Tak się rozmarzyliśmy, że prawie nie zauważyliśmy spektakularnego basenu!

Dom bez ścian

Jak się mieszka przy tak otwartych ścianach? Nam wygląda na to, że znakomicie! Na rogu budynku odpowiadającemu basenowi postarano się, aby móc wygodnie rozsuwać przeszklenia. Dzięki temu granice między wnętrzem a zewnętrzem zostały całkowicie zatarte. Jadalnia w każdej chwili może stać się tarasem! A jest to jadalnia nie byle jaka. Obite barwioną skórą fotele prezentują się niezwykle dostojnie przy drewnianym stole.

Biały salon

Znad drewnianego stołu spoglądamy teraz w głąb przestronnej przestrzeni otwartej. Znajduje się tam elegancki salon w neutralnych kolorach, z wyraźną dominacją bieli. Nowoczesny kominek to gwarancja szyku! Z tak niesamowicie doświetlonym wnętrzem białe ściany to wisienka na torcie. Tak niesamowicie powiększają one pomieszczenie, że wydaje się ono wręcz nierzeczywiste…  

Też marzycie o takim salonie? Z tym Katalogiem Inspiracji szybko je urzeczywistnicie: Biały salon – jak osiągnąć nieskazitelny efekt?

Nowoczesna kuchnia

Nie możemy oderwać się od tego pięknego stołu z wymyślnymi fotelami! Ta jadalnia ma potencjał, by stać się ulubionym miejscem domowników. Doskonale komunikuje się z każdą pozostałą strefą. Na przykład z kuchnią, której panoramiczne okno już dobrze kojarzymy! Kuchnię częściowo zakryto barkiem oraz meblami do przechowywania – w ten sposób kucharze mogą upilnować swoich sekretnych receptur… Piękne, drewniane fronty przydają tutaj przytulności.

Poezja drewna

Piękno drewna było także inspiracją dla aranżacji przedpokoju oraz wspaniałych jednobiegowych, ażurowych schodów na piętro. Mamy ochotę przekonać się, co czeka na nas na górze tylko po to, żeby móc się po nich wspiąć! Kończymy nas spacer widokiem od środka na ścianę, która już na samym początku zwróciła naszą uwagę. Okazuje się, że obłożono ją ciepłym drewnem także od wewnątrz.

Co powiecie na tyle bieli?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu