Projekty,  Salon zaprojektowane przez Honeybee Interiors

10 zasad Feng Shui, które odmienią Twój dom

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W życiu ważne, aby otaczać się dobrą energią. Niektórzy z nas rozumieją to metaforycznie, inni będą poszukiwać konkretnych rozwiązań na zapewnienie sobie dobrej aury. Jedną z metod jest Feng Shui – starożytna praktyka, która narodziła się w Chinach. Możemy potraktować ją dosłownie, możemy też wykorzystać jej zasady w charakterze inspiracji przy projektowaniu naszych wnętrz. Spróbować nie zaszkodzi, a jeśli dzięki temu otoczymy się pozytywnymi wibracjami, przyciągniemy dobre myśli i polepszymy nasze finanse… dlaczego nie! Prawda jest taka, że nasze cztery ściany są zwierciadłem naszej duszy. Im bardziej uporządkowanie i harmonijnie, tym lepiej.

Czy zasady Feng Shui mają zastosowanie we współczesnej architekturze wnętrz? Sprawdźmy!

Przedpokój

Pozytywna energia powinna ogarniać nas już po przekroczeniu progu, a zatem już w przedpokoju. Dobrze jest umieścić w nim lustro, które optycznie powiększy przestrzeń i pomoże wypełnić ją światłem. Piękne dekoracje i rośliny doniczkowe będą oferować naszym gościom ciepłe powitanie.

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez CC Construction
CC Construction

Light and bright!

CC Construction

W filozofii Feng Shui, pokój dzienny jest miejscem odpoczynku od codzienności. Oto cztery kluczowe zasady aranżacji salonu:

- Środek pomieszczenia powinien pozostać pusty. Sens w tym miejscu może mieć jedynie piękny dywan i ewentualnie mały stolik. Nasz wzrok potrzebuje odpoczynku, przestrzeni, po której może błądzić swobodnie. 

- Meble wypoczynkowe powinny przylegać do ścian plecami. Dzięki temu poczujemy bezpieczeństwo i ochronę. 

- Różne źródła światła powodują, że jest ono bardziej rozproszone, działa relaksująco. Dodatkowo możemy dzięki niemu tworzyć 'wyspy' w przestrzeni. 

- Salon według Feng Shui powinien być urządzony w ziemistych lub jasnych kolorach, które napawają spokojem. Oczywiście możemy urozmaicić go delikatnymi akcentami koloru w postaci puf czy tekstyliów.

Wietrzenie… szaf

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Will Eckersley
Will Eckersley

Darnley Road

Will Eckersley

Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z Feng Shui, to może się okazać, że pierwszym krokiem powinno być 'odgruzowanie' naszych wnętrz. Termin 'decluttering' oznacza pozbywanie się z domu niepotrzebnych przedmiotów na ogromną skalę. Ubrania, których nigdy nie ubraliśmy lub czasy swojej świetności mają dawno za sobą? Stare dekoracje od dawna spoczywające na dnie pudeł? Czas się z nimi pożegnać! Nie musimy urządzać tygodniowej rewolucji, systematyczne porządki, szuflada dziennie – to wystarczy! Poprzez to działanie wyzwalamy się od wewnętrznego chaosu i nieporządku.

Rośliny w Feng Shui

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Appleyard London
Appleyard London

Summer Calla Lily Plant

Appleyard London

Rośliny wymagają nieco opieki, jednak to stosunkowo niewiele w porównaniu z całą dobrą energią, którą wnoszą do wnętrz. Dobierać powinniśmy je wedle naszego temperamentu, jednak pamiętajmy, by nie włączyć do naszej aranżacji kaktusów! Dlaczego? Podobno działają odstraszająco tak na gości, jak i na dobrą fortunę.

Moc soli

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Oggetto
Oggetto

Salt Keeper

Oggetto

dy przeprowadzamy się do nowego domu czy mieszkania, które było już wcześniej zamieszkałe, wtedy Feng Shui radzi, by posypać szczyptą soli każdy zakątek domu. Powinna ona wchłonąć ewentualną złą energię pozostawioną przez poprzednich mieszkańców. Po dwóch dniach można ją zmieść.

Lustro

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Honeybee Interiors
Honeybee Interiors

Queens Park House

Honeybee Interiors

Macie zaledwie jedno lustro w domu lub mieszkaniu? Czas pospieszyć się z inwestycją w kolejne, ponieważ – jeśli wierzyć Feng Shui – ten dekoracyjny element może przyciągnąć wiele pozytywnej energii. Ryzyko? Żadne! Lustra bowiem fantastycznie powiększają przestrzeń, ich nigdy za wiele.

W sypialni

Sypialnia powinna być naszą ostoją, a zatem energia powinna tutaj przepływać swobodnie. Najlepiej jest spać w pokoju, który jest zorientowany na Zachód. Ograniczenie dekoracji pomoże nam znaleźć spokój. Wezgłowie powinno opierać się o ścianę, jednak łóżko nie powinno być umieszczone pomiędzy drzwiami a oknem – kursuje tu zbyt wiele energii, która mogłaby nam przeszkadzać.

Kadzidełka

Kochacie zapach kadzidełek? Doskonale, bo Feng Shui także. Wraz z pięknym zapachem kadzidła przepływa energia, która działa kojąco na ciało i umysł.

Higiena

Projekty,  Okna zaprojektowane przez BOOK A TIGER
BOOK A TIGER

4. Feinschliff

BOOK A TIGER

Regularne porządki są podstawowym sposobem odwracania negatywnej energii. Dlatego też wszystkie pokoje, ale przede wszystkim kuchnia i łazienka, powinny przechodzić gruntowne czyszczenie.

Chcecie urozmaicić Waszą rutynę sprzątania? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł: 6 sposobów na czyszczenie, których jeszcze nie znacie.

Czy macie jakąś własną zasadę, której zawsze się trzymacie, urządzając wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu