Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Bruno Sgrillo Arquitetura

Nowoczesne pomysły na dekorowanie małego wnętrza

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czy Wasz dom lub mieszkanie jest zbyt małe aby zaprojektować je estetycznie, oryginalnie i jednocześnie funkcjonalnie? Bez obaw, jest nas więcej… Zespól homify wyszedł na przeciw wszystkim tym, którzy borykają się z małym metrażem, przygotowując 7 dobrych inspiracji i rad dotyczących projektowania małego wnętrza. Przeczytajcie i zastosujcie u siebie. 

1. Szklane lub półprzeźroczyste ozdoby

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Bruno Sgrillo Arquitetura
Bruno Sgrillo Arquitetura

Integração com a Sala de Estar

Bruno Sgrillo Arquitetura

Stół jadalniany absolutnie wpadł nam w oko, od pierwszego wejrzenia, nie tylko ze względu na nowoczesny kolor i konstrukcję, ale także ze względu na wyrafinowany, nowoczesny i elegancki wygląd. Pamiętajcie, że dzięki użyciu półprzezroczystych elementów i powierzchni można sprawić, że dom lub mieszkanie wydają się być znacznie większe i niezagracone. Koniecznie wypróbujcie ten pomysł u siebie! 

2. Centralny punkt

Bez względu na to jak małą powierzchnię macie do dyspozycji, koniecznie trzeba nadać jej hierarchię w aspekcie wizualnym i kompozycyjnym. Prościej mówiąc: utwórzcie ognisko, które natychmiast skupi na sobie uwagę. Możecie tego dokonać za sprawą uderzającego koloru, intrygującego wzoru czy rozmiaru. W przypadku tego projektu najważniejszą rolę odgrywa oryginalna lampa. 

3. Intrygujący kolor

Kiedy mamy za zadanie zaprojektowanie bardzo wąskiej lub małej pomieszczeni, dobrym pomysłem jest dodanie odrobiny intensywnego koloru, który wyróżni się i doda osobowości, oryginalności, autentyczności i charakteru. Na przykład ten pokój nie byłby taki sam bez dywanu w głębokim odcieniu błękitu i uroczego niebieskiego fotela.

4. Otwarta przestrzeń

Zapomnijcie o ścianach i ciężkich drzwiach podczas dzielenia pomieszczeń na strefy. Zbyt sztywne segmentacje mogą zabrać dużo przestrzeni i niekorzystnie wpłyną na wizualny odbiór wnętrza. Otwarta kuchnia i zintegrowane przestrzenie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla małych, jak i większych wnętrz. 

5. Jasne, naturalne drewno

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

Drewno to pierwotny, bardzo naturalny surowiec, który potrafi zdziałać cuda w każdej przestrzeni. Jego ciekawa tekstura wzbogaci wnętrze, ale nie doprowadzi do przepchania czy przesytu. Dom stanie się bardzo nowoczesny, ale również – klasyczny, ponadczasowy, czysty, schludny i przestronny. Brzmi jak magia, ale w istocie są to efekty i złudzenia optyczne, które trzeba wykorzystywać na swoją korzyść. 

6. Idealne oświetlenie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Kali Arquitetura
Kali Arquitetura

SDV | Estar

Kali Arquitetura

Ledy, podwieszane sufity, ścienne ramki świetlne, jasne krawędzie, podłogi i oświetlone stopnie to niektóre z pomysłów, które przychodzą do głowy, gdy myślimy o nowoczesnym systemie oświetlenia. Korzystajcie z nich śmiało, ponieważ to one przenoszą Wasz dom do XXI wieku pod względem projektowania. 

7. Dobre wykorzystanie przestrzeni

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Cris Nunes Arquiteta
Cris Nunes Arquiteta

Lavabo e banheiros, Maceió AL

Cris Nunes Arquiteta

Może macie dużo więcej miejsca, niż Wam się wydaje, a po prostu nieodpowiednio je wykorzystujecie? Zarówno pozioma, jak i pionowa przestrzeń – od podłogi do sufitu -świetnie nadaje się do magazynowania. Na zdjęciu macie dobry przykład architektki CRIS NUNES ARQUITETA, pomysłowy, prawda? Pamiętajcie, że ściany, to powierzchnie, które można wspaniale wykorzystać! 

Przeczytajcie także: Małe łazienki – wspaniałe aranżacje

Jakie są Wasze sposoby na małe wnętrze? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu