Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 wskazówek jak łączyć kolory mebli i ścian

mszpakowska mszpakowska
Projekty,   zaprojektowane przez Casa Feten
Loading admin actions …

Kolor to wrażenie wywołane przez światło padające na oko ludzkie. Jest to właściwość ciała, która zależy od pochłaniania, odbijania lub rozpraszania fali świetlnej o określonej długości. Światło barwne posiada trzy atrybuty: odcień (zależny od długości fali światła), nasycenie (określa stopieńróżnicy od światła białego) i luminację, tzw. jasności powierzchniowej. Kolor ma również nie tyko ogromny wpływ na nasze odczucia psychologiczne, ale i fizyczne. Ma on dla nas wartość symboliczną, która nasuwa na myśl wspomnienia, oddziaływania i emocje. 

Kolory często pojawiają się w naszych wnętrzach w postaci ścian, mebli, czy dekoracji. Odpowiednie połączenie barw ma ogromne znaczenie podczas aranżacji domu, ponieważ właściwy dobór kolorów pozwoli nas na stworzenie wyjątkowej atmosfery. 

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka kombinacji naszych projektantów, które mogą stać się inspiracją podczas urządzania wnętrza lub remontu. Zapraszamy!

Meble ze stali nierdzewnej

Metalowe meble pozwolą na stworzenie surowego charakteru wnętrza, jednak nie pozbawia jego tym samym odpowiedniej atmosfery. Mogą być wykorzystywane jako dopełnienie eklektycznego salonu, bądź stać się podstawą industrialnej kuchni. 

Najczęstszym połączeniem jest biel lub szarość, które pomogą spotęgować surowy charakter pomieszczenia. Nie bójcie się również łączenia z żywymi bateriami. Kolorowa, wzorzysta podłoga może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem.

Ciepłe i zimne tony

Doskonałym połączeniem jest zestawienie ciepłych i zimnych kolorów. Barwy żółci, brązu i ochry intensywnie pobudzą wszystkie zmysły. Chłodne szarości, błękity i zielenie pomogą stworzyć relaksująca, wyciszająca atmosferę.

Białe meble

pokój nastolatki - Kraków, Grzegórzecka - wizualizacja: styl , w kategorii Pokój dziecięcy zaprojektowany przez MIRAI STUDIO
MIRAI STUDIO

pokój nastolatki – Kraków, Grzegórzecka – wizualizacja

MIRAI STUDIO

Białe meble możemy łączyć ze wszystkimi odcieniami, zarówno zimnymi, jak i ciepłymi. Pomogą one również stworzyć świeże wnętrza, które będą wydawały się przestronniejsze. Biel jest idealnym kompanem wszystkich barw, bez obaw o popełnienie wnętrzarskiego faux pas.

Shabby Chic

Eleganckie wnętrza w stylu Shabby Chic pięknie komponują się z drewnem, bielą i beżami. Na ścianach możemy wykorzystać nie tylko śnieżnobiałe odcienie, ale również pastelowe kolory lub też teksturowane tapety.

Naturalne drewno

Ciepłe odcienie naturalnego drewna będą idealnym dopełnieniem sypialni i salonu – pomieszczeń, w których odpoczywamy, i w których chcemy czuć się naprawdę komfortowo.

Drewniane meble idealnie łącza się z bielą, beżami oraz wszystkimi naturalnymi odcieniami. Doskonałym dopełnieniem będzie źródło ciepłego światła.

Meble metaliczne

Metalizowane meble to najczęściej dopełnienie pomieszczeń w stylu przemysłowym. Przeznaczone są do dużych, wysokich pomieszczenia, w których możemy bawić się przestrzenią.  

Jeśli decydujemy się na takie meble, powinniśmy dopełnić je lekkimi kolorami, aby uniknąć efektu przytłoczenia. Białe wnętrze przełamane jedna ściana w odcieniach szarości będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli mamy na celu stworzenie awangardowego miejsca.

Meble projektowe

Projektowanie mebli może ułatwić nam zadanie, bowiem dzięki nim jesteśmy w stanie pozwolić sobie na wykorzystanie takich barw, na których najbardziej nam zależy. Meble w tym stylu możemy często spotkać we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, charakteryzujących się niebywałą harmonią.

Jako tło możemy tutaj wykorzystać bardziej odważne kolory, od ciemnych błękitów po instensywną marsalę.

Najpiękniejsze kolory na ściany w sypialni

Które połączenie najbardziej przypadło Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu