Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniały rustykalny dom: zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez Rusticasa
Loading admin actions …

W wielu Katalogach Inspiracji poruszaliśmy temat drewna jako bardzo dobrego materiału budowlanego, który można wykorzystać do tworzenia podstawowych konstrukcji domów, obudowy, ścianek działowych, wykończenia podłogowego itd. Dziś pokażemy Wam te wszystkie możliwości w jednym domu! Mamy bowiem przed sobą duży, lecz bardzo przytulny dom o rustykalnej atmosferze i nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych. 

Projekt został zrealizowany przez ekspertów z Rusticasa, choć przez cały czas trwania jego realizacja, cała rodzina była zaangażowana w uzyskanie jak najlepszych efektów. Mamy do zobaczenia aż 213 metrów kwadratowych. Zaczynajmy!

​Integracja z krajobrazem

Mamy tu zróżnicowane poziomy dachów i werandę przy głównej elewacji budynku. Czerwonawy kolor drewna pomaga harmonijnie włączyć budynek w krajobraz. Pomimo tradycyjnego wizerunku leśnej chatki (w większych proporcjach), ta nieruchomość to nie tylko piękno z zewnątrz, ale przede wszystkim funkcjonalna i eko-przyjazna konstrukcja.

​Drewniane wnętrza

Drewno zostało użyte nie tylko w strukturze, ale także jako główny materiał fasady, w ścianach działowych, na podłogach, podwieszanych sufitach i dekoracjach. Dzięki temu mamy wspaniałe poczucie jedności. Poza tym, każdy chyba się zgodzi, że drewno zapewnia komfort i ciepło.

​Przestronne pomieszczenia

Po wejściu do domu widać dużą przestrzeń utworzoną przez hol, pokój dzienny, jadalnię i kuchnię. Ta strefa została zaprojektowana z podwójną wysokością sufitów. Tworzy to przyjemne uczucie przestronności. To uczucie jest również spowodowane dużą ilością naturalnego światła wchodzącego przez okna i drzwi balkonowe oraz przez dwa świetliki dachowe.

Jadalnia

Jadalnia została zaprojektowana tuż pod antresolą. Stąd też widoczne belki poziome będące podporą i bazą dla antresoli. Zmiana wysokości przestrzeni pozwala tym bardziej docenić wysokości tej nieruchomości. W całkowitej harmonii z widzianymi wcześniej strefami, jadalnia została wykończona całkowicie w drewnie. Tuż obok jadalni mamy kuchnię, w której nie brakuje nowoczesnych urządzeń i elegancji.

​Dużo naturalnego światła

Kuchnia została zaopatrzona w funkcjonalną wyspę z ceramiczną płytą grzewczą oraz częścią barowo-śniadaniową. Bardzo nowoczesnym elementem jest tuba ze stali nierdzewnej zwisająca z sufitu tuż nad płytą grzewczą. Jest to bowiem okap zapewniający wentylację w kuchni. W kuchni nie znajdziemy wysokich mebli, co pozwoliło na wstawienie dużych okien zapewniających doskonałe oświetlenie pomieszczenia, ale również naturalną wentylację.

​Przejrzystość i przestronność

Jedną z najlepszych rzeczy, które oferuje ten projekt jest fakt, że z dowolnego miejsca w domu, mamy widoczność na inne strefy. Na przykład, z kuchni można zobaczyć drzwi wejściowe. Otwarty plan, jak ten, zapewnia jednolite oświetlenie i wentylację całego piętra.

​Podwójna wysokość

Oto perspektywa z antresoli na salon. Doskonale widać, że zaprojektowano tu miejsce na kominek na drewno, wygodne kanapy i piękne, wiszące lampy. Podwójne wysokości pozwoliły otworzyć przestrzeń i dodać przestronności.

Antresola

Dostępna wysokość pozwoliła na stworzenie antresoli wykorzystywanej jako strefa wypoczynkowa, pokój dzienny, ale również domowe biuro. Dwa okna Velux umożliwiają doskonałe oświetlenie przestrzeni, ale również bardzo relaksujący widok na niebo.

​Łazienka

W tym przypadku, wzięliśmy na cel łazienkę należącą do głównej sypialni, w której zdecydowano się na prysznic zamiast wanny. Już od wejścia widać z jak doskonałym smakiem dopasowano wszystkie elementy dekoracyjne. Kilka elementów, jak lustro oprawione w czarny metal i owalny zlew sprawiają, że panuje tu pełna elegancja.

​Plan domu

Projekty,   zaprojektowane przez Rusticasa

Plany pokazują dokładne rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń. Na parterze mamy hol, salon, jadalnię, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze, trzy sypialnie i dwie łazienki. Nieźle jak na 213 metrów!

Skoro już jesteśmy w temacie planów, koniecznie zobaczcie: 6 domów dla dużych rodzin (wraz z planami)

Podoba Wam się tak szerokie wykorzystanie drewna?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu