Projekty,  Basen zaprojektowane przez HPONCE ARQUITECTOS

17 niewielkich basenów na patio i do ogrodu

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kiedy myślimy o basenie, od razu przychodzi nam na myśl luksusowa willa z ogromnym ogrodem. A przecież możemy mieć basen również wtedy, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią! Dziś pokażemy Wam 17 świetnych pomysłów, dzięki którym uwierzycie, że kreatywność jest o wiele ważniejsza niż wielkość ogrodu.

1. Dlaczego dobrze jest mieć basen?

Baseny to jedne z najbardziej cenionych elementów wyposażenia domów i są świetne do relaksu, szczególnie w gorące dni. Nawet, jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, istnieje wiele sposobów, by zaaranżować wspaniały basen. Prócz tego pływanie to świetny sposób na aktywność fizyczną! Nie możemy zapomnieć też o funkcji dekoracyjnej, basen upiększy nasz ogród i sprawi, że stanie się on naszym ulubionym miejscem.

2. Odpowiedni projekt

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć decydując się na budowę basenu, jest odpowiedni projekt. Powinien być harmonijny z naszym domem i ogrodem, a meble i rośliny pomogą nam stworzyć przytulną przestrzeń.

Na zdjęciu widzimy ogród z basenem, gdzie dominują okrągłe kształty. Basen, ścieżka, a nawet krzesła, wszystko jest podporządkowane tej niezwykłej idei.

3. Bez cienia

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez design@garten - Alfred Hart
design@garten – Alfred Hart

@wat – Minipool, Sauna-Tauchbecken für den Garten

design@garten - Alfred Hart

Wybór odpowiedniego miejsca na basen to oczywiście podstawa. Starajmy się wybierać taką przestrzeń, gdzie nie pada cień tworzony przez drzewa lub budynki. Słońce szybko nagrzeje wodę, a w razie upału zawsze można zainwestować w parasol.

4. Bez przeładowania

Projekty,  Basen zaprojektowane przez homify

Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, zdecydujmy się na podstawowe wyposażenie. Niewielki basen na tarasie wygląda minimalistycznie i nowocześnie.

5. Różnorodne kształty

Możemy wybierać wśród basenów o naprawdę różnych kształtach, wielkościach i materiałach. Mimo to, największą popularnością nadal cieszą się klasyczne modele prostokątne i owalne.

6. Basen na tarasie

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Modulor Arquitectura
Modulor Arquitectura

Alberca y Muro Lloron

Modulor Arquitectura

Kto z nas nie marzy o własnym basenie? Jeśli jednak posiadamy dzieci, musimy pamiętać o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia go. Antypoślizgowy materiał wokół basenu ochroni przed upadkiem, a odpowiednia głębokość sprzyja dobrej zabawie.

7. Wewnątrz czy na zewnątrz?

Zastanówcie się, czy chcecie, aby Wasz basen znajdować się na zewnątrz czy wewnątrz domu. Oba te rozwiązania mają oczywiście wady i zalety. Tylko spójrzcie na ten piękny kryty basen, którym można cieszyć się bez względu na pogodę.

8. Na wysokościach

Jeśli posiadacie basen na dachu, pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu. Odpowiednio wysokie ogrodzenie zapewni poczucie bezpieczeństwa.

9. Materiały

Istnieje mnóstwo materiałów, które świetnie sprawdzą się do stworzenia basenu. Zawsze pięknie wygląda drewno, które nadaje ciepłego, przytulnego nastroju.

10. Rośłiny

Projekty,  Basen zaprojektowane przez HPONCE ARQUITECTOS
HPONCE ARQUITECTOS

Patio – B+H45

HPONCE ARQUITECTOS

W dekoracji basenu wspaniale sprawdzą się rośliny! Dobierzmy je pod względem klimatu oraz stylu naszego ogrodu bądź patio. Może zdecydujecie się na styl śródziemnomorski?

11. Oświetlenie

Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu, możemy tworzyć pożądany przez nas nastrój. Podświetlony basen na patio zaprasza także do nocnych kąpieli!

12. Dobieramy głębokość

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Artosca
Artosca

Piscina de tosca

Artosca

Przed podjęciem decyzji o głębokości naszego basenu, powinniśmy przemyśleć o jego wykorzystaniu, ilości dostępnego miejsca oraz budżecie. Jeśli jego głównym zadaniem ma być relaks, nie musi być tak głęboki jak typowy basen pływacki.

13. Nowoczesny styl

Projekty,  Basen zaprojektowane przez INBECA Wellness Equipment
INBECA Wellness Equipment

Piscinas Lúdicas en Gresite | Pools in Gresite

INBECA Wellness Equipment

Niezależnie od wielkości, wybrany projekt wprowadzi charakterystyczny styl. Najlepiej, gdy będzie od dobrany do całości naszego domu.

14. Z dużym basenem

Ten basen jest wręcz idealnie dopasowany do wielkości terenu. To kolejny przykład tego, że z dobrym architektem osiągniemy najlepsze wyniki.

15. Dbałość o szczegóły

Bardzo przypadły nam do gustu kamienne bloki, które tworzą schodki prowadzące do basenu, a także jego brzeg. Są nie tylko piękne, ale i praktyczne.

16. Inny niż wszystkie

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Ur-bain
Ur-bain

Aqualounge 300

Ur-bain

Oto basen, który zaskakuje przezroczystymi ścianami. Choć niewielki, świetnie sprawdzi się do ochłody w upalne dni.

17. Niczym w SPA

Ten mały taras w ogrodzie pozwoli Wam cieszyć się otaczającą przyrodą, a do tego jest ogrzewany! Zapewni przyjemne kąpiele nawet w chłodniejsze dni.

Basen możemy mieć nawet w domu! Tylko spójrzcie na tych 13 fenomenalnych odsłon.

Kto z Was posiada ogrodowy basen?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu