Dom kipiący energią! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom kipiący energią!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od benthaus|architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Prosty, ale elegancki dom to doskonały wybór dla tych, którzy poszukują rozwiązań ponadczasowych i nowoczesnych. Takie lokum daje nam gwarancję, że służyć nam będzie przez długie lata, a ono samo prędko nie wyjdzie z mody.

Dom, do którego Was dzisiaj zabierzemy, należy właśnie do takiej kategorii- nowoczesnych, stylowych i zdecydowanie ponadczasowych domów. Co więcej, jest to dom ultra energooszczędny, który nie tylko pomaga nam obniżyć koszty jego utrzymania, ale także przechowuje więcej energii, niż jest w stanie zużyć. Jak to możliwe? Dowiecie się tutaj!

Widok od strony ogrodu

Prosty dom o sześciennej bryle zachwyca swoimi prostymi i klarownymi liniami. Płaski dach nadaje mu nowoczesnego charakteru, tak jak i biało-szara fasada oraz liczne przeszklenia. Od parteru po prawej strony odchodzi dobudówka pokryta drewnianą okładziną. Pomimo tego, iż pod względem materiału radykalnie różni się od głównej bryły, to jednak zdaje się harmonijnie z nią komponować. Parter jest niemal całkowicie przeszklony- wielkopowierzchniowe okna otwierają wnętrze domu na obszerny taras, a dalej na ogród.

Od strony ulicy

Z tej strony dom jest o wiele bardziej zamknięty i niedostępny dla otoczenia. Otwiera się na zewnątrz jedynie poprzez nieliczne okna o niewielkich rozmiarach. Pozwala to na utrzymanie wnętrz od tej strony relatywnie chłodnymi latem i ciepłymi zimą. Obłożona drewnem dobudówka skrywa, poza garażem, także przestrzeń mieszkalną. Struktura okładziny, jak i żaluzje w oknach sprawiają, że podświetlone nocą, dają wspaniały wizualny efekt!

Dach

Na płaskim dachu znalazło się doskonałe miejsce na to, aby umieścić tam panele słoneczne, a dokładniej system fotowoltaiczny, które pobierają energię z promieni słonecznych i przekształcają go w prąd stały. Choć dach jest idealnym miejscem na lokalizację takiego systemu, gdyż pozwala zrobić to w sposób dyskretny i estetyczny, to jednak może on znaleźć się także na otwarte przestrzeni ogrodu.

Wnętrze

W środku dom ten zaaranżowano elegancko i stylowo. Dominuje drewno, czyniące wnętrze przytulnym i ciepłym. Duże okna otwierają je na zewnątrz, gwarantując także dopływ naturalnego światła. Białe ściany i sufit doskonale komponują się kolorystycznie z przyjemną barwą drewna. Duży drewniany stół otoczony wygodnymi krzesłami znaczy obszar jadalni- to tutaj spotyka się całą rodzina na wspólne posiłki. Wygodna kanapa w salonie także świadczy o tym, że wnętrze domu służyć ma wspólnemu spędzaniu czasu.

Taras

Duże przesuwane szklane drzwi oddzielają wnętrze domu od komfortowej strefy wypoczynkowej na zewnątrz. Taras wyłożono kamiennymipłytkami i częściowo zadaszono, umożliwiając korzystanie z niego także przy niepogodzie.

Schody

Głównym materiałem, z którego wykonano te schody, jest beton. Aby zwiększyć komfort ich użytkowania oraz wpisać je w dominującą w tym wnętrzu estetykę, stopnie wyłożono drewnem. Obu tym materiałom towarzyszy nowoczesna balustrada z metalu. W ścianę wkomponowano halogenowe oświetlenie, co ma ciekawy wizualny efekt na tym obszarze.

Jak Wam sie podoba ten pomysł na nowoczesny dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu