Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez MORSCH WILKINSON arquitetura

Wakacyjny dom na każdą porę roku

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś wypuszczamy się na wybrzeże Rio de Janeiro, a dokładnie do malowniczego Armação dos Búzios. Mamy dla Was dom letniskowy, w którym można (a nawet każdy chciałby) mieszkać niezależnie od pory roku. W 2013 roku, do nieruchomości dobudowano ogromną, zewnętrzną strefę rekreacyjną, w której znajduje się basen, grill, salon na świeżym powietrzu, a także niewielka kuchnia.

Architekci, zainspirowani klimatem tropików, stworzyli nowoczesny projekt doskonale pasujący do lokalnej architektury. Udało się tego dokonać poprzez wykorzystanie materiałów takich jak drewno i kamień. Z resztą, sami zobaczcie…

​Salon na świeżym powietrzu

Jedną z najbardziej docenianych przestrzeni rekreacyjnych jest salon z wygodnymi fotelami, dobrym systemem głośników, najlepiej również telewizorem. Zadaszenie pozwala korzystać z tej strefy nawet w czasie deszczu.

Z tej perspektywy może nie widać tego najlepiej, ale mamy tu bardzo płynne przejście pomiędzy dachem głównego budynku, a zadaszeniem strefy wypoczynkowej.

​Główna fasada

Zamierzeniem architektów było przybliżenie atmosfery wybrzeża Búzios. Cel osiągnięto za pomocą pięknego basenu, wygodnych foteli i cudownego oświetlenia. Obszar rekreacyjny stworzony w ogrodzie może być użytkowany o każdej porze dnia i nocy, a to dzięki wydajnym lampom LED RGB.

​Basen, grill i odpoczynek w salonie

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez MORSCH WILKINSON arquitetura
MORSCH WILKINSON arquitetura

Piscina, Churrasqueira e Louge

MORSCH WILKINSON arquitetura

Ta przestrzeń to nie tylko strefa rekreacji, ale centrum rozrywki i miejsce tworzenia się więzi międzyludzkich. Jest to miejsce, w którym każdy chce przebywać jak najwięcej. Z resztą, czego więcej trzeba, jeśli mamy grilla, leżaki i basen?

​Widok na strefę wypoczynkową

Z piętra budynku mamy doskonały pogląd na całość strefy rekreacyjnej. Schody prowadzą mieszkańców bezpośrednio z pokoi na zewnątrz nieruchomości, przez co wszystko jest o wiele bardziej funkcjonalne. O to właśnie chodzi w domkach letniskowych, żeby poczuć pełen komfort!

​Basen z prysznicem na zewnątrz

Basen o powierzchni 50 metrów kwadratowych, o zróżnicowanych poziomach z częścią jacuzzi jest protagonistą strefy rekreacyjnej. Basen ma niebieskie pokrycie, co wnosi świeżość morza do tej przestrzeni. Płaszczyzna wokół basenu została pokryta antypoślizgową posadzką – nasi architekci zadbali nie tylko o aspekt estetyczny, ale również bezpieczeństwo i funkcjonalność.

​Strefa rekreacyjna: radość bez umiaru

Leżaki w płytkiej części basenu sprawiają to doskonały pomysł na połączenie dwóch stref rekreacyjnych: mokrej i suchej. Każdy chyba lubi od czasu do czasu zmoczyć stopy lub nawet całe ciało podczas wypoczynku na słońcu.

​Główne wejście

Główne wejście jest poprzedzone korytarzykiem, co dodaje fasadzie elegancji. Zwróćmy również uwagę na niestandardowy rozmiar drzwi! Od razu widać, że mamy przed sobą niesamowitą nieruchomość. Pierwszym co widzimy po przejściu, jest kuchnia na otwartym planie.

​Kuchnia

Kuchnia w stylu amerykańskim to esencja praktyczności i wysokiej klasy estetyki. Została ona zorganizowana na otwartym planie wraz z jadalnią i salonem. W tym przypadku, mamy bardzo wyrafinowaną aranżację łączącą w sobie różne materiały cement, drewno, metal i szkło. Całość dopełnia eleganckie oświetlenie.

​Salon

Dzięki wysokim sufitom, pomieszczenie jest bardzo przestronne, ale zarazem przytulne. W przeciwieństwie do dość industrialnej kuchni, salon jest bardzo ciepły i jasny. Wszystko dzięki szerokiemu wykorzystaniu drewna i radosnych elementów dekoracyjnych. Na przytulność tego pomieszczenia wpływa również duża liczba poduszek!

​Pokój dzienny

Patrząc z tej perspektywy, możemy dopiero docenić komfort, o który zadbali projektanci wnętrz.

Chcielibyście się dowiedzieć więcej na temat opcji aranżacyjnych salonu? Zapraszam do Katalogu Inspiracji: Jak urządzić przytulny salon?

Ile osób powie, że tak właśnie wygląda ich wymarzona strefa rekreacyjna?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu