Projekty,  Domy zaprojektowane przez R|7 Mila Ricetti Arquitetos Associados

Niewiarygodny projekt: dom z cudownym tarasem i basenem

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zaprojektowanie idealnego domu dla rodziny to wcale niełatwe zadanie. Taki budynek powinien spełniać wiele różnych cech: przede wszystkim funkcjonalność, musi doskonale wyglądać, być zbudowany z dobrych i naturalnych materiałów, przyjaznych dla środowiska, a także powinien być przestronny i komfortowy. Taka właśnie jest nowoczesna perełka projektu architektów z pracowni R|7 MILA RICETTI.  To dom, który wyróżnia się na tle innych budynków, a jego wnętrze wzbogacone jest o wspaniały zewnętrzny dziedziniec, idealnie zintegrowany z wnętrzem, stanowiący doskonałe przedłużenie części dziennej. 

Jakby tego było mało, jest także wspaniały basen z miejscem do opalania oraz siłownią. Wszystko zamknięte w nowoczesnej bryle z prostą, aczkolwiek ozdobną fasadą. Projekt przedstawiony w tym Katalogu Inspiracji jest przykładem tego, że dla dobrego architekta, nie ma rzeczy niemożliwych! 

Wejście główne

Główne wejście jest bardzo ciepłe i zachęcające, dzięki użyciu naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień. Ich ciepłe kolory doskonale korespondują z bielą i miękkim, rozproszonym światłem. Geometryczne stopnie z białych płyt chodnikowych prowadzą do wejścia i są rozlokowane w asymetrycznym porządku. Ogólnie rzecz biorąc, fasada wygląda dostojnie i poważnie, ale jednocześnie wywołuje wrażenie gościnnego domu. 

Ogród frontowy

Proste linie domu i dekoracja kamienna stały się dobrą podstawą i inspiracją do projektu krajobrazu, który obejmuje także oświetlenie ogrodowe. Ciepłe reflektory ukryte pośród zieleni są odpowiedzialne za nastrojową atmosferę, która panuje po zmroku. 

Pokój dzienny i jadalnia

Gdy przejdziemy już do środka, i przyglądamy się wnętrzu, nie możemy zaprzeczyć, że eksperci idealnie wykonali założenia otwartego planu i stworzyli rozkład, w którym poszczególne pomieszczenia płynnie przechodzą w inne. Duże przeszklenia zamiast ścian, nie tylko pozwalają na wejście naturalnego światła do domu, ale są również elementem odpowiedzialnym za integrację środowiska. Na tym zdjęciu możemy zobaczyć całą długość salonu, jadalni, tarasu, ogrodu i do tego basen… Niewiarygodne! 

Oranżeria

Nawet kiedy wszystkie główne założenia skupiają się na funkcjonalności i praktyczności, nie oznacza to, że dom nie będzie posiadał nic szczególnego i charakterystycznego. W tym wypadku postawiono na oranżerię, stanowiącą specjalne miejsce dla roślin. W szklarni sufit jest przeszklony więc rośliny otrzymują wystarczająco dużo światła.

Taras z letnią kuchnią

Główną zaletą tego pięknego domu jest wielofunkcyjny taras. Jest w nim komfortowa strefa relaksu czyli letni salon, jadalnia, a także kuchnia, która jest doskonale wyposażona we wszystko, czego potrzeba. Widzimy, jak przestrzeń tarasu idealnie łączy się za sprawą spójnej estetyki z wnętrzem. Nie da się zaprzeczyć, że ten dom to idealne miejsce dla dużej rodziny. 

Basen

Zagospodarowanie krajobrazu jest również bardzo praktyczne: jest piękny basen, z przyjemną błękitną taflą wody, cztery leżaki i urocze palmy dające delikatny cień. Aby wszystko było na miejscu, po drugiej stronie basenu zaprojektowano domową siłownię.

Ostatnie spojrzenie

Zakończymy tę wycieczkę tym pięknym zdjęciem obejmującym fragment zewnętrznego dziedzińca. Można tutaj podziwiać ostateczny efekt: wspaniały dom, dla dużej, nowoczesnej rodziny, z doskonałą integracją przestrzenną i funkcjonalnością.

Jak Wam się podoba letni salon i kuchnia? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu