Projekty,  Salon zaprojektowane przez Daniel Almeida Arquitetura

Integracja przestrzeni na 5 przykładach, wprost z nowoczesnego apartamentu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zerwijmy z podziałami! Integracja przestrzeni jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie płynności i swobody obiegu w mieszkaniu lub domu. Najczęściej integracja odbywa się między salonem a kuchnią czy jadalnią, ale można też zorganizować to w całkiem inny sposób, na przykład dołączyć taras, balkon lub część ogrodu. 

Projekt zjawiskowego mieszkania, opracowany przez architekta Daniela Almeida, posłuży nam jako doskonały przykład na otwarte przestrzenie, w których każda posiada swoją suwerenność. Środowiska są ze sobą płynnie połączone, ale także oddzielone, za sprawa odmiennych materiałów i kolorystyki, przechodzącej ze spokojnej i stonowanej w zwariowaną i energetyczną. Bez wątpienia pokochacie ten nietuzinkowy projekt! 

1. Pokój dzienny z telewizorem

Pokój dzienny, w którym dominują odcienie szarego i drewna, został zaprojektowany tak, aby był idealnym miejscem na wieczorne seanse filmowe i oglądanie telewizji. Umożliwia oglądanie filmów i programów w zintegrowanej, wygodnej przestrzeni. Półki o nowoczesnym wyglądzie dają ciekawy akcent dla neutralnego środowiska, pełnego naturalnych elementów, takich jak dywan z mieszanych włókien czy meble z drewna. Lekki dotyk koloru występuje w postaci malowidła na ścinie. 

2. Płynne przejścia

Głównym atutem tego mieszkania jest integracja obszaru społecznego i tarasu, który łączy te przestrzenie za sprawą płynnej komunikacji i optymalizuje ich charakter sprawiając, że się wzajemnie uzupełniają. Granice są bardzo zatarte, co daje uczucie płynności i lekkości. Pomocne w tym zadaniu okazały się białe, neutralne odcienie i szklane ściany. 

3. Jasna jadalnia

Jadalnia jest niemalże eteryczna, dzięki użyciu subtelnej i lekkiej bieli. Ten jasny kolor pojawia się na ścianach, na podłodze, na zasłonach, na krzesłach z drewnianą konstrukcją i na eleganckiej lampie sufitowej. Szklany blat i noga stołu pozostawia przestrzeń jeszcze lżejszą, wręcz zawieszoną w powietrzu. 

4. Zintegrowany taras

Obszar dzienny tego uroczego apartamentu nie jest ograniczony do salonu i jadalni, a powiększony o duży taras, oddzielony jedynie szklaną ścianą z przesuwanymi drzwiami. Nie dość, że dostęp stąd do salonu jest bardzo łatwy, można także siedząc na tarasowym wypoczynku śledzić losy filmowych bohaterów. 

Koniecznie zajrzyjcie tutaj: 40 pomysłów na przytulny taras i ogród

5. Zabawa kolorem

Najmocniejszą granicą oddzielającą od siebie poszczególne obszary jest kolor. Jego moc zaskakuje! Każde pomieszczenie opiera się na innej palecie barw jednak są one ze sobą wspaniale połączone. Na tarasie dochodzi do postępu chromatycznego, który przełamuje niemal całkowitą biel jadalni, przechodzi przez neutralne odcienie salonu i wreszcie sięga po wesołe i energetyczne barwy zamknięte w tkaninach i obrazie. 

Taras posiada bardziej nieformalny wystrój i rustykalne elementy, takie jak zestaw sof i fotele z naturalnego włókna lub drewniany stolik. Atmosfera, która tutaj panuje jest bardzo przyjemna i idealna do spędzania czasu z rodziną lub spotkań przyjacielskich.

Jak Wam się podoba optymistyczny taras? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu