Od ciasnej rudery do przytulnego gniazdka!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od ciasnej rudery do przytulnego gniazdka!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,   zaprojektowane przez homify, Skandynawski
Loading admin actions …

Dom czy mieszkanie? Ten spór jest chyba nie do rozwiązania! Dom na przedmieściach wydaje się idealnym gniazdkiem dla par z dziećmi, panuje tutaj spokój i cisza, znajdujemy się w pobliżu natury, jest bezpiecznie… Z drugiej jednak strony wszędzie daleko, przez co to jednak mieszkanie w centrum miasta staje się marzeniem wielu młodych. A co jeśli jesteśmy młodą parą, która wkrótce planuje powiększyć rodzinę?

Wychodząc ze świata fantazji i skupiając się na realiach otaczającego nasz rynku nieruchomości musimy stwierdzić, że to mieszkanie wydaje się wychodzić tutaj na prowadzenie, głównie przez wzgląd na swoją cenę. Zwłaszcza lokale do remontu czy też odświeżenia mogą okazać się atrakcyjne pod tym względem. Oczywiście nie jest to polski fenomen, dzieje się tak na całym świecie. 

Dzisiaj pokażemy Wam jak młoda para z Korei Południowej poradziła sobie z remontem mieszkania o powierzchni 50㎡. Z pomocą przyszli jej projektanci wnętrz ze studia Commonground1. Sprawdźmy, czy ten projekt zainspiruje nas do działania!

Przed: Czas na zmiany!

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Wystarczy jeden rzut oka na to mieszkanie… bezwzględnie potrzebuje ono metamorfozy! Nie mamy co prawda do czynienia z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa lecz ciężko nam sobie wyobrazić, żeby komuś mogłoby się tutaj mieszkać przyjemnie. Meble w kuchni są stare i zużyte. Nawet nie wyłożono jej płytkami lecz wprowadzono ich imitację z okleiny. Od razu rzuca nam się także w oczy niepraktyczne rozmieszczenie pomieszczeń…

Po: Jasno i przytulnie!

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Dużą zmianą było pozbycie się podwieszonego sufitu i odsłonięcie dwuspadowego dachu, górującego w rzeczywistości nad pomieszczeniem. Pozbycie się mikroskopijnego poddasza nikogo nie zasmuciło, a za to pozwoliło mieszkańcom nareszcie oddychać swobodnie! Białe ściany doskonale odbijają promienie słońca lecz nasi projektancie zadbali także o hojne doświetlenie sztucznym światłem. Rzędy punktowych lampek oraz ukryte przy krawędziach sufitu taśmy LED sprawdzają się doskonale!

Przestronna kuchnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Ta kuchnia nie ma ze starą nic wspólnego! Zmieniono jej położenie. Jej blat tworzy kształt zbliżony do litery C, otwartej jedynie, by zapewnić wejście do środka. Zabudowę dopełnia nowoczesna lodówka, którą udało się wpuścić w ścianę. Jej drzwi o metalowym połysku silnie kontrastują z wszechobecną bielą. W kuchni znajduje się dużo miejsca do przechowywania i przygotowania posiłków, a także wygodna strefa śniadaniowa. Nie ma jednak mowy o poczuciu ciasnoty – biały blat robi swoje!

Kuchnia, salon i gabinet

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Tak prezentuje się przestrzeń otwarta tego mieszkania w całej okazałości. Stoimy teraz w kuchni i możemy podziwiać przytulne wnętrze znad białego blatu. Przy tak małym metrażu łatwo byłoby pójść na łatwiznę i postawić tylko na biel, jednak nasi projektanci nie zamierzali tego robić! Częściowo odsłonili tynk z ceglanych murów i pomalowali go na biało, podczas gdy na inne ściany wybrali beżowe listwy. Dodajmy do tego drewniany parkiet podłogi i mamy przed sobą niezwykle stylowe mieszkanie!

Przed: Niewykorzystany potencjał

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Zanim udamy się w głąb znanej już nam przestrzeni publicznej, czas na małą podróż w przeszłość! Wcześniej znajdował się tutaj zabudowany balkon, na który prowadziły przeszklone drzwi. Jak bardzo był on niepraktyczny, to chyba widać doskonale! Po pierwsze, było tutaj tak wąsko, że nikt nie chciał spędzać tutaj czasu, a po drugie matowe szkło absorbowało zbyt wiele cennego światła. Na szczęście przyszła upragniona metamorfoza…

Po: Jasny gabinet

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Nasi projektanci bez żalu pozbyli się ciasnego i nieużywanego balkonu. Na jego miejscu powstała praktyczna wnęka, w której znalazło się miejsce na ogromne okno. Teraz widzimy je zasłonięte roletą z delikatnych listew lecz możecie nam wierzyć, ze wpuszcza do wnętrza znacznie więcej światła niż matowe przeszklenia balkonu…   Pod oknem zamontowano blat, który stał się doskonałym miejscem do pracy. Wygodne, czarne fotele przypominają siedzenia strefy śniadaniowej, przez co projekt staje się jeszcze bardziej spójny.

Czas na wypoczynek

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

W sypialni znajdziemy podobną, neutralną paletę. Tutaj także jedna ze ścian prezentuje pomalowaną na biało cegłę, co w połączeniu z drewnianą rama łóżka i parkietem nadaje aranżacji subtelny rustykalny ton. Ponieważ pomieszczenie jest małe to zrezygnowano z malowanych, drewnianych listew i zdecydowano się na gładkie, szare ściany. Choć tutaj tego nie widzimy, to naprzeciw łóżka znalazła się szafa z lustrzanymi drzwiami, przez co zapobieżono poczuciu ciasnoty.

Biała łazienka z niecodziennym sufitem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Białe łazienki mają mnóstwo zwolenników wśród naszych czytelników. My też je uwielbiamy, ponieważ zawsze czujemy się w nich świeżo, a do tego biel niesamowicie optycznie powiększa przestrzeń! W tej łazience nie znajdziemy już odsłoniętej cegły, choć zdecydowano się na podłużne białe płytki ceramiczne, które doskonale ją imitują! Na uwagę zasługuje oryginalny sufit wyłożony drewnem. Rustykalny czar jak się patrzy! 

Zastanawiacie się nad białą łazienką? Tutaj znajdziecie realizacje z charakterem: Biała łazienka – 9 pomysłów na dekoracje.

Co sądzicie to tej metamorfozie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu