Mieszkaj romantycznie i nowocześnie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mieszkaj romantycznie i nowocześnie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Canexel Klasyczny
Loading admin actions …

Na północnym stoku Sierra de Guadarrama, malowniczego pasma górskiego w Hiszpanii, firma budowlana Canexel zrealizowała willę o rustykalno-romantycznym wyglądzie, która jednak sprosta oczekiwaniom i potrzebom współczesnych mieszkańców. Dom zachwyca przytulnymi, wysmakowanymi wnętrzami. Lokalizacja była kluczowa dla ostatecznego kształtu budowli. Zamierzano wykorzystać wszystkie jej atuty!

Czy to się udało? Pozostaje nam się o tym przekonać…

Pierwsze wrażenie

od Canexel Klasyczny

Ścieżka brukowa wije się ku górze prowadząc nas do wejścia głównego. Po naszej lewej stronie mijamy garaż, który jednocześnie jest podstawą dla zamkniętego tarasu. Ściany garażu oraz mocowania fundamentów domu obłożono kamieniem naturalnym. Przydano w ten sposób rustykalnego uroku bryle o nowoczesnej konstrukcji. Składają się na nią trzy moduły o dwuspadowych dachach. Zanim dowiemy się, co czeka na nas w środku, zróbmy kilka kroków do tyłu i popatrzmy na budynek od strony ulicy…

Widok od ulicy

od Canexel Klasyczny

Dopiero teraz jesteśmy w stanie w pełni docenić skalę wykonanych prac! Stromy spadek nie ułatwił pracy architektom, którzy jednak wyszli zwycięsko z tej próby swoich możliwości. Ogrodzenie wykonane zostało także z naturalnego kamienia. Kontrastują z nim nowoczesne brama oraz furtka z metalu. Już teraz jest dla nas jasne, że z tego domu na zboczu rozlegać się będą wspaniałe widoki… Już za chwilę się o tym przekonamy!

Przestrzeń otwarta

Klasyczny salon od Canexel Klasyczny

Zaczynamy naszą wycieczkę od przestrzeni otwartej, która zawiera w sobie salon oraz jadalnię. Natychmiast zachwyca nas wysokość pomieszczenia oraz odsłonięte belki sufitowe. Dwuspadowy dach podtrzymywany jest również przez duże drewniany słup. Zaskakująco harmonijnie wpisuje się w tę rustykalną przestrzeń klasyczna jadalna z ogromnym stołem, który pomieści nawet osiem osób. Nad meblami stylizowanymi na starodawne lśni kryształowy żyrandol.

Wygodny salon

Klasyczny salon od Canexel Klasyczny

Przestrzeń otwarta ma kształt odwróconej litery L. Jej krótszy bok stanowi przestronny salon, podzielony na dwie strefy. Jedna to miejsce głównie na oglądanie telewizji, a druga to kącik na wypoczynek z lekturą lub w gronie przyjaciół. Jeśli chodzi o meble, to antyki łączą się tutaj z nowoczesnymi projektami, dając w efekcie niepowtarzalną mieszankę, okraszoną obrazami na ścianach i zielonymi roślinkami doniczkowymi. Widać, że właściciele czują się tutaj swobodnie!

Biały hall

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Canexel Klasyczny

Węzłem komunikacyjnym w tej ogromnej rezydencji jest biały hall. To do niego prowadzi nas główne wejście, stąd przejść możemy do jadalni oraz salonu, ale także do kuchni i na piętro, gdzie swoje miejsce mają sypialnie domowników. Nas ta przestrzeń zachwyca! Biel łączy się z delikatnym brązem drewna oraz z pudrowym fioletem, który nadaje całości lekką, romantyczną atmosferę. Choć długo moglibyśmy podziwiać tę przestrzeń, czas poznać kolejne pomieszczenie…

Praktyczna kuchnia

Klasyczna kuchnia od Canexel Klasyczny

Czas poznać kuchnię, w której styl rustykalny miesza się z nowoczesnym. Biel ścian kontrastuje z ciemnymi, drewnianymi blatami oraz ramami okien. Kuchnię zaprojektowano na planie litery U. Masywny barek odgradza ją od jadalni, drugiej w tym domu. Płytki podłogowe w ceglanym kolorze oraz o nieregularnej fakturze wprowadzają przytulną atmosferę. Pomieszczenie otrzymuje naturalne światło z kilku stron – to nieczęsty luksus! 

Wolicie bardziej ekstrawaganckie projekty? Ten Katalog Inspiracji z pewnością przypadnie Wam do gustu: Czerwona kuchnia – warto czy nie?

Mała jadalnia z widokiem

Klasyczna jadalnia od Canexel Klasyczny

Jak już wspominaliśmy, z kuchnią łączy się strefa jadalni. Jest ona dużo prostsza od luksusowej przestrzeni, którą zdążyliśmy już poznać. Czy przypominacie sobie fasadę i rozpoznajecie, gdzie się znajdujemy? To oczywiście parter małego modułu z dwuspadowym dachem, odpowiadający tarasowi nad garażem. Przed duże okna podziwiać stąd możemy zachwycające widoki. Drewniane meble sprawiają, że czujemy się swojsko.

Sypialnia-marzenie

Klasyczna sypialnia od Canexel Klasyczny

Choć sufit nie jest tutaj tak wysoki jak w salonie i jadalni, to jednak odsłonięte belki drewniane wprowadzają podniosłą atmosferę. Zwłaszcza, że pod sklepieniem podwieszono ciekawy żyrandol. Drewno znalazło się także na podłodze. Musimy przyznać, iż ten materiał doskonale pasuje do pastelowych kolorów. Ścianę odpowiadającą wezgłowiu małżeńskiego łoża udekorowano elegancką tapetą w kwiatowy wzór. W tej sypialni wypoczywa się stylowo!

Pokój dziecięcy

Klasyczny pokój dziecięcy od Canexel Klasyczny

W pokoju dziecięcym także drewno spotyka pastel. Delikatny kwiatowy wzór tapety na ścianach przypominają także kwieciste kocyki. Lampki małego żyrandola otoczono kloszami. Widać, że dzieci właścicieli są w różnym wieku – tylko jedno z nich potrzebuje oryginalnych zabezpieczeń, aby nie spadać z łóżka. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy! Atmosfera panująca w tej sypialni z pewnością uspokaja małych mieszkańców.

Łazienka

Klasyczna łazienka od Canexel Klasyczny

Dom posiada trzy łazienki, powyżej widzimy jedną z nich. Na podłogę wybrano płytki w kolorze ceglanym, które korespondują z ciemnym drewnem pojemnej półki pod umywalką. Nutkę romantyzmu zapewnia beżowa rama lustra, przypominająca swą formą dzieła użytkowej sztuki arabskiej. W głębi łazienki czeka jednak w pełni nowoczesne rozwiązanie – prysznic bez brodzika za szklaną taflą.

Prywatny taras

Klasyczny ogród od Canexel Klasyczny

Na koniec zostawiliśmy dla Was spektakularny taras na tyłach domu. Okna zakończone łukiem otwierają na niego swe imponujące, drewniane okiennice. Dalej duża drewniana konstrukcja może podtrzymywać materiałowe zadaszenie, jeśli słońce daje się zbytnio we znaki. Nam jednak chyba najbardziej podobają się ogromne głazy, które przypominają nam, w jak wyjątkowym miejscu się znajdujemy!

Czy urządzilibyście tak Wasz dom w górach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu