Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez Belas Artes Estruturas Avançadas

8 powodów, dla których warto zainstalować w ogrodzie pergolę

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Głównym zadaniem i podstawową funkcją pergoli jest zacienienie przestrzeni tarasu lub innej części ogrodu, ale w sposób niecałkowity. To doskonały kompromis dla tych, który nie chcą zrezygnować w pełni z promieni słonecznych, jednak przeszkadza im zbyt duży upał. Często jej zadaniem jest także podpieranie uroczych, pnących kwitów lub elementów oświetleniowych. 

Ale pergola to nie tylko dekoracyjny element małej architektury ogrodowej-  to także praktyczna struktura, która zapewnia ochronę przed słońcem i przed deszczem. Pozwala wykorzystywać  powierzchnię ogrodu bez względu na warunki pogodowe. Zazwyczaj buduje się je z drewna, ale mogą być także wykonane z innych materiałów, bambusa, stali, cegieł i betonu, w zależności od kontekstu i estetyki. Niezależnie od rodzaju użytego materiału i stylu wykonania, te elementy dodają funkcjonalności, wygody i uroku każdemu ogrowi. 

Jeśli uważacie jednak, że nie wyczerpaliśmy tematu i potrzeba Wam więcej powodów, dla zainstalowania takiej konstrukcji u siebie, postanowiliśmy przekonać Was za sprawą wspaniałej konstrukcji wykonanej przez  firmę Fine Arts Structures Advanced specjalizującą się w konstrukcjach metalowych. Zobaczcie 8 niezbitych argumentów za pergolą! 

1 – Ochrona przed nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi

Czy znacie taką sytuację: przemiłe spotkanie rodzinne, lub huczna impreza, która odbywa się w ogrodzie, ale musi być przeniesiona do salonu ze względu na złą pogodę? Kiedy wybudujecie pergolę z okleiną z laminowanego szkła, jak w tym projekcie, taka sytuacja nie powtórzy się nigdy więcej: czy słońce czy deszcz, zawsze będziecie mieć nad głowami ochronę.

2 – Szybki montaż i wykonanie

Jedną z głównych zalet korzystania z tych struktur jest czas montażu. Najczęściej pergole składają się z gotowych lub prefabrykowanych części, zwłaszcza te wykonane z drewna czy stali. Zapewnia to szybszy montaż i oczywiście, tańszą pracę. Dlatego przyszli właściciele nie czekają zbyt długo, aby zobaczyć oczekiwany efekt. 

3 – Dodatkowe pomieszczenie na zewnątrz

Tereny zewnętrzne naszego domu, mogą być wykorzystane dużo efektywniej niż do tej pory. Dzięki zewnętrznej pergoli będziemy czuć się bardziej swobodnie, komfortowo wypoczywać i korzystać ze świeżego powietrza dużo częściej. 

4- Okazja do kontaktu z naturą

Zieleń, otaczająca w około dom, oprócz tego że spełnia wszelkie walory estetyczne, służy także jako powiększenie obszaru mieszkalnego. Dlatego właśnie tworzymy przyjemne miejsca do spędzania czasu w ogrodzie. Ze względu na nasz umiarkowany klimat, przyjemność ta dość szybko się kończy, ale pergola może posłużyć jako przedłużenie domu i, jednocześnie, zimowy ogród. 

5 – Miejsce do wypoczynku

Nie ma nic lepszego niż wrócić do domu, po ciężkim dniu pracy i wyłożyć się na wygodnej sofie czy leżaku, w bliskim towarzystwie zieleni, która jak wiadomo, jest kolorem bardzo uspakajającym i relaksującym.  Wewnątrz domu często nie ma takich warunków, dlatego przestrzeń zewnętrzna, połączona z ogrodem to antidotum na codzienny stres. 

6- Pomieszczenie do przyjmowania gości

Wizyta przyjaciół i rodziny w naszym domu jest zawsze pożądana i zapewnia cudowne chwile pełne radości. Ale czasami nie jest łatwo pomieścić wszystkich gości w salonie lub kuchni. Z resztą, o ileż przyjemniej byłoby zjeść obiad na świeżym powietrzu! I tutaj, po raz kolejny, z pomocą przychodzi zadaszona pergola. 

7- Stosunkowo niska cena

Budowanie pergoli nie wymaga wielkiej inwestycji. Choć w wypadku takiej konstrukcji, jak ta z projektu Belas Artes Estruturas Avançadas, fundamenty są koniecznością, to przecież można postawić na konstrukcję mniej wymagającą i prostszą. Koszt będzie zależał od wielkości obiektu i użytego do jego budowy materiału. Na przykład  metalowe konstrukcje są droższe, ale szybsze w montażu i bardziej elastyczne, a w razie potrzeby można je demontować i montować gdzie indziej.

8- Wzrost ceny nieruchomości

Posiadanie pergoli zwiększa powierzchnię mieszkalną i przestrzeń rekreacyjną. Oznacza to, że posiadłość ma zróżnicowane elementy, które zwiększają komfort i funkcjonalność mieszkańców, co tym samym wpływa bezpośrednio na wartość nieruchomości. Innymi słowy, zwrot finansowy jest gwarantowany w przypadku sprzedaży lub wynajmu.

Inne elementy metalowe w projekcie: Drzwi

W tym projekcie, poza metalową pergolą z okleiną ze szkła laminowanego, ta sama firma wykonała również efektowne, metalowe drzwi z inteligentnym systemem. 

Brama

Na koniec widać także zdjęcie metalowej bramy, z profilami, z perforowanym stalowym skrzydłem, również wykonane przez Fine Arts – Advanced Structures.

Zobaczcie więcej pięknych konstrukcji: 10 bajecznych pergoli ogrodowych

Fajnie mieć pergolę w ogrodzie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu