Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez EsboçoSigma, Lda

Jak zaprosić dobrą energię do twojego domu? 6 porad

Alina O. Alina O.
Google+
Loading admin actions …

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego napływa dobra energia, rozlewająca się następnie po wnętrzach domu. Otwierając drzwi wejściowe automatycznie zapraszasz do środka różne siły – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. To, co stanie się z nimi w kolejnych pomieszczeniach, zależy w dużym stopniu od charakteru przedpokoju. W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy sześć porad, dzięki którym stanie się od magnesem, przyciągającym tylko pozytywną energię.

1. Udekoruj przedpokój białymi liliami

Lilie, poza tym, że są pięknymi kwiatami, mają także właściwości przyciągania energii Chi (pozytywnej) i filtrowania energii Sha (negatywnej). Z tego powodu ich obecność w przedpokoju jest wysoce pożądana.

2. Dobre oświetlenie

Dobrze oświetlony przedpokój jest wygodny i zachęcający, dlatego skup się na tym elemencie aranżacji wnętrz w czasie ich projektowania. Postaw w miarę możliwości na naturalne światło.

3. Lustra

Lustro w przedpokoju spełania dwojakie funkcje: po pierwsze pozwala usunąć negatywną energię, odbijając ją, a po drugie rozprasza naturalne światło i rozdziela je w bardziej równomierny sposób.

4. Konsola

Konsola to nie tylko ciekawy element dekoracyjny w przedpokoju, ale także mebel, który spełnia wiele istotnych funkcji – można umieścić na nim dekoracje, ale także wykorzystać jako miejsce na przechowywanie kluczy lub innych przedmiotów, których nie powinno zapomnieć się przed wyjściem z domu.

5. Otwarty przedpokój

Jeżeli przedpokój jest niewielki, warto połączyć go ze strefą dzienną, dzięki czemu stanie się przestronniejszy i jaśniejszy. Ważne są także neutralne kolory i mnóstwo naturalnego światła. 

6. Akwarium

Ostatnim, nieco ekstremalnym rozwiązaniem, jest umieszczenie w przedpokoju akwarium z kamieniami. Woda ma naturalne kojące właściwości, a kamienie absorbują negatywną energię. Pamiętaj o zmienianiu wody co tydzień!

Wierzycie w moc Feng Shui?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu